трябва ли да се плаща данък сгради без акт 16

  • 2 654
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Въпроса ми е трябва ли да плащаме данък сгради и смет при условие, че кооперацията в която живеем няма акт 16, но сградата е използваема?

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Използваема? Дефинирай...

# 2
  • Мнения: 45
използваем занчи че се живее в него- до колкото съм запозната при акт 15 са води незавършено строителство.

# 3
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
не трябва - и аз живея без акт 16

# 4
  • Мнения: 7 723
Не. Не се плаща.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Разбрах. Ами по принцип не трябва - още като декларираш имота в данъчното, ти искат акт 16, ако имаш. Също така по принцип не би следвало да живеете там, щом няма акт 16. Но щом живеете, значи правите боклук, т.е. въобще няма да се учудя ако общината е измислила начин да цака тази принципно незаконна ситуация Simple Smile

# 6
  • Мнения: 497
Белинда, не е измислила още.....
Духче, не дължиш нищо. Като излезе акт 16, в 2 месечен срок трябва да декларираш имота в общината и тогва вече ще плащаш и данъци и смет за него.

# 7
  • Мнения: 80
Taka e. Трябва да имаш разрешение за ползване за да може да регистрираш имота. Без него няма какво да регистрираш. А строителя би трябвало да има контейнери за отпдъци, които е длъжен да извозва - иначе следва глоба от общината. Трябва ти и административен адрес - но при акт 15 вероятно вече имаш.

# 8
# 9
  • Мнения: 45
Благодаря на всички за отговорите!

Общи условия

Активация на акаунт