Малък проблем при храненето

  • 459
  • 6
  •   1
Отговори
  • Временно
  • Мнения: 788
Положението при бебчето ми е следното-храни се 5 пъти,2 от които с АМ.
Закусва попара или каша,или овесени ядки с плод.Изяжда максимум 100гр.
Обядава около 40-60гр, зеленчуково,месно,рибно пюре или ако съм и приготвила нещо(но при такъв "интерс" към храната нямам никакво желание да готвя).След което дояжда с плодово пюре(около 100-150гр.)
Като количество ми изглежда добре,но .... просто предпочита сладкото.
Пробвам да и приготвям разнообразни неща,мъжа ми и свеки са и готвили(да не би да не харесва специално моите манджички).Но не - независимо какво и давам изяжда не повече от 60гр.Първите лъжици яде с огромен интерс и желание.След това просто стисва устни и започва да си извърта главата като види лъжицата.Пробвах да давам една лъжица плодово(понеже него никога не ми го е отказвала),след това една лъжица основното ядене.Не става.
Следобяда никога не ми е отказвала ядене,дори изяжда доста добри порции-около 200гр. без проблеми.Давам кисело мляко с плод и бисквитки,грис с АМ и плод,овесени ядки с АМ и плод и други.
Захранена е на 5 месеца и половина със зеленчукови пюрета и имаше период,в който изяждаше по цяло бурканче от 125гр. или от 190 гр. зеленчуково или месно пюре.Но към 8-ия месец,когато се наложи да преминем на АМ(което при нея стана много трудно) отказа да яде почти всичко и проявяваше интерс само към сладичките пюрета и каши.Тази тенденция се запазва и сега.
От една страна не се притеснявам,защото се чувства и изглежда добре.Изхожда се всеки ден,понякога дори повече от веднъж.
Но от друга страна докога само на сладко ще я кара?
Надявам се да просто период,който ще отшуми!
Някой имал ли е подобен случай и идеи как да започне да приема храна,различна от сладката?

# 1
  • Мнения: 6 713
Когато пробиват зъбките, наблюдавам същото. Няма апетит, губи много бързо интерес към храната, почва да се върти и да маха с ръчички. Следобедът яде, защото вече е доста гладна. Когато избиваха три зъбчета наведнъж, отказа да закусва с лъжичка, дори и обедното пюре отказа, дори един ден бяхме на АМ целия ден.
Следи да изглежда добре и да е жизнена, мисля че е период! Laughing Peace Hug

# 2
  • Мнения: 569
  Нищо не можеш да направиш освен да чакаш търпеливо и да се радваш , че е жизнена ,весела и се чувства добре...
  Усещат всеки наш опит да ги надхитрим и колкото повече настояваш ще стане по- зле ooooh!
  Нека хапва , колкото и се иска зеленчукови и месни храни , а  за останалите просто внимавай да са с полезен състав -плодове , каши... а не захар  и т.н. знаеш какво имам предвид! успех -дано скоро отмине- много добре разбирам притесненията ти Hug

# 3
  • Мнения: 288
Позната грижа .... и аз имах подобен "проблем" - не по отношение на вкуса, а при самото преминаване от пюре в шише към пюре с лъжица. Просто "квичеше" и си искаше шишето.... Тъъррррпееениееее, много търпение и увереност, че ти си на прав път и няма да отстъпиш - Марти беше на 6-7 месеца и се "помъчих" около десетина дни докато разбере, че няма връщане назад! Помагах си като се "закучеше" положението с книжка или пееща играчка, количка търкаляхме по масата, просто гледах да "сменя" темата, да се залиса и да си насочи вниманието към друго нещо, не съм се правила на маймуна, нито "циркове", нито съм ангажирала родата да го забавлява, но се справихме - деян му е майката! Иначе съм достааа крайна - при нас сладкото е по изключение - няма сладки попари, сладки млека, кремчетата, кексчета и др правя с мин захар - за вкус. На 11 месеца си изяждаше второто от детската кухня с малко хляб и 1/3 кофичка кис мляко без захар, разбира се. Сега е на 2 г и нямаме грижи със сладките неща - всичко готвено си хапва, обича и кис и пр мляко.
Успех ти желая, търпение и увереност че си на прав път и да се наложиш - не му отпускай края още от сега, все още не се е затвърдил навика, пък и като хапне 60 гр и не можеш да се "бориш" повече - да стои гладен до следващото хранене - то и бебенцата имат нужда от сладичко, но сладкото не е храна, грижиш се добре за бебчо и той ще го разбере и ще те послуша, само дано е по-скоро... Всяко детенце е различно, няма рецепта, дано тук получиш нужната подкрепа и съвет и да се справите леко със задачата...

# 4
  • Временно
  • Мнения: 788
ЛУРДЕС, това е от 2 месеца и половина вече,а зъбки избиха 2 наведнъж точно преди 20 дена.Така,че не знам дали това е причината при нея. Rolling Eyes

Dina767,не настоявам.Гледам да се водя по нея - каквото иска и по колкото иска. Peace

ivasl,само да уточня,че попарата я правя с водичка,сирене и масло,захар не слагам.Всъщност захар не и давам въобще - гриса,овесените ядки и киселото мляко ги подслаждам с плодове(най-вече с банан).Пюретата,които купувам гледам да са без добавена захар. Peace

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Според мен увеличи времето между храненията и минете на 4-кратно хранене. Явно детето не е гладно щом не яде. А сладкото го ядат и когато не са гладни, защото е вкусно.

# 6
  • Мнения: 575
Според мен увеличи времето между храненията и минете на 4-кратно хранене.

И според мен. Аз давам сутрин АМ и после като стане обяд давам готвеното. На твое място бих пропуснала попарата и така ще си изяжда зеленчуците на обяд. Може би тя просто не огладнява.

Общи условия

Активация на акаунт