Мами в Сърбия или бивша Югославия

  • 13 291
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте ако има мами в Сърбия и бивша Югославия се надявам да си пишем.

# 1
  • Мнения: 3 926
Аз не живея в нито една от тези държави, но... При нас е много дълга и широка с мъжа ми. Първо той искаше да живеем в чужбина, а аз се опъвах. После ... после си направихме две деца и аз установих, че София не е град за отглеждане на деца (бургазлии сме). И започнах да го ръчкам да се изнесем някъде - първо из вътрешността на България...и като видях, че трудно ще го убедя реших да пробвам навън...
Та, къде ли не си мечтахме да ходим (от 3 години го обсъждаме това), та последната ни вълна е Хърватска. Днес гледах карти, градове, забележителности и разбира се попитах Гугълето за опции за работа (мъжът ми е IP инженер...)
Та затова влязох в чужбинските, за да огледам дали няма хърватска тема. Намерих само твоят постинг и затова пиша при теб.
Честно казано не знам как ти звучи, но всеки ден разходки между строежи и мръсотия просто ме докарват до моменти на огромно разочарование от страната ни.
Дано хърватската вълна ни занесе до някой бряг (предпочитам този на Сплит или Риека) Praynig
Споделям си тези мисли и мечти, защото мисля, че точно в този подфорум има кой да ме разбере Confused
Надявам се не ти е неприятно Hug

# 2
  • Мнения: 1
Здравей,  Асенце!Приятно ми е че писа и изобщо няма никакъв проблем.Но ми е интересно защо си избрахте точно Хърватска, били ли сте преди там?Моя съпруг е сърбин и сега живеем в България,защото работи в една верига хотели като зам.гл.готвач и чакаме да му излезне личната карта за постоянно пребиваване, но иначе сме с намерение за Германия и по точно в гр.Есен ,където има братовчед и също се занимава с ресторантьорство.Надявам се скоро да пишеш.

# 3
  • Мнения: 490
Здравей hellenna78, мисля че има доста майки свързани със Сърбия или бивша Югославия. Мен ме свързва мъжа ми. Роден е в Суботица. Не живеем нито в Сърбия, нито в България. Насочили сме се към Англия, но в момента сме в Израел, бяхме и в Дания. Сложна е нашата работа , не се спираме на едно място. Успех с темичката дано ни открият и други мами. Аз сега пиша и в Израелската,така ще ви посещавам, но по рядко Laughing

# 4
  • Мнения: 3 926
Да ти кажа честно разчитам на вътрешното си усещане. Никога не съм била в Хърватска, но няколко предавания по телевизията ме плениха. Мисля, че може да си направим първо една малка екскурзия до там, а после... ще видим. Оказа се, че мъжът ми има колега хърватин, с който работят заедно по един проект в Сърбия.
Човек никога не знае какво ще се случи. Но определено като погледнах снимки от града (за Сплит иде реч) си казах, че там искам да живея...
Обикновено вярвам на първото си чувство. Така или иначе каквото е писано това ще стане. Ако е за добро дано ни се получат нещата Praynig

# 5
  • Мнения: 1
Добро утро на всички мами.Асенце ще се пробвам да ти изпратя едни снимки от Сплит,Будва/черна гора/ и Дубровник,защото брат ми беше скоро там,но първо трябва да ми ги изпрати на мен и аз ще ти изпратя,но лично аз предпочитам Дубровник.Успех ти желая и хубав ден.До скоро

# 6
  • Мнения: 3 926
Ох, сега разгледах снимки - страхотно е Crazy Имам предвид Дубровник. Обаче на нас ни трябва по-голям град заради раотата на мъжа ми. Аз дори си мисля, че за него ще е най-лесно в Загреб. Обаче на мен не ми се живее в столица Confused
Ще го мислим. Той първо да уточни с колегата си какви са евентуалните възможности, пък... До сега, когато сме действали без много, много да му мислим нещата са се получавали. Колкото повече ги премисляме, толкова в по-различна посока отиват Wink

# 7
  • Мнения: 52
Здраво моми4ета ,виждам 4е сте 2 .
Първо на Асенцето Всяка година се прибирам с кола до Бг,за да мога на връщане да взема колкото може пове4е от Бг  Laughing незнам дали разбра.Та от миналата година Харватска вкара винетки за магистралата и ние с мъжа ми решихме да направим обиколен път хем да видим нови места хем и да спестим 35 евро.Та пътя минава през Рейка,страхотен град ,морето ,пейзажа,тук таме високи блокове както в Младост София да кажем.Спирахме на няколко пъти ,ами то на всяка кра4ка 4евермета,прасенца на шиш.На ОМВ бензиностанцията докато си пушех и пиех кафето ,4увах само италианска ,българска и сръбска ре4.Аз на сръбски се оправих перфекно.

За Хелена ,мога да кажа само Евалата на сърбите,даже след война и бомби ,държавата е подредена,пътищата са оправени.
Около мене много сърби,и всеки си хвали ракията.Утре съм при тях.Да не забравяме все пак 4е западните покрайнини са Български земи. Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 708
Здравейте, има ли момичета живеещи в Белград? Тук съм за събота и неделя, защото половинката е на работа (на панаира). Сама съм през деня и ми омръзна да стоя в хотела, а не знам къде и най-вече как да отида. Посъветвайте ме къде мога да се разходя, какво да видя? Хотела е в квартал Земун, как да се добера до центъра? Някакви автобуси? Вчера гледах 45 или 48 че минава от тук. Грам сръбски не знам а не съм сигурна че навсякъде ще ме разберат на английски и предпочитм да знам какво правя Simple Smile
В момента даже се притеснявам да отида до аптеката отсреща  Tired

А, и още нещо, как, откъде и по колко се купуват билети за градския транспорт?

# 9
  • Мнения: 490
 Адриана, аз не живея в Белград, но го познавам, съпругът ми е от Суботица , но често сме били и в Белград.
       От личен опит мога да споделя следното:
       Такси не ти препоръчвам да си хващаш, билет за автобуса се купува като се качиш на автобуса и мисля,че миналата година беше около 30 динара, сега как е нямам идея. Peace
        За да стигнеш до центъра на Белград( старият, не Нови Белград), питай хората, кой автобус да хванеш от Земун до ул.Княз Михайлова (Knez Mihajlova), това е като Софийската Витошка.  И на български могат да те разберат като говориш, но по-бавно. Не се притеснявай да излизаш Белград не е по -различен много от София, макар и по-голям град.  По принцип Земун не е най-приветливото място така,че разбирам страха ти, но не мисля,че ще имаш проблеми дори сама да излизаш, сърбите са дружелюбни, нали и те са балканци Hug Не пропускай да се отбиеш и до Калемегдан http://en.wikipedia.org/wiki/Kalemegdan
   Приятно изкарване Peace
 

# 10
  • Мнения: 240
Здравейте ! Аз от 7-8 месеца живея в Скопие , Македония . Не е Сърбия , но е бивша република  на Югославия. Съпруга ми е македонец. 12 години живеехме в София и него го гонеше носталгия към родината. Сега мен ме гони носталгия към майка България  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 21
Здравейте! Аз също живея в Македония(Струга).От близо 3г. съм тук.Мъжът ми е македонец и имаме момченце на 1г 2мес.казва се Валентино.Всяко лято сме в БГ,по -точно  на моренце.Мн ми липсва България.

# 12
  • Мнения: 818
Ох, сега разгледах снимки - страхотно е Crazy Имам предвид Дубровник. Обаче на нас ни трябва по-голям град заради раотата на мъжа ми. Аз дори си мисля, че за него ще е най-лесно в Загреб. Обаче на мен не ми се живее в столица Confused
Ще го мислим. Той първо да уточни с колегата си какви са евентуалните възможности, пък... До сега, когато сме действали без много, много да му мислим нещата са се получавали. Колкото повече ги премисляме, толкова в по-различна посока отиват Wink
Бих ти препоръчала Словения Simple Smile
Не съм живяла там,но има преимущества   bouquet
Няма ограничение за българи,ЕС....

# 13
  • Мнения: 490
  Здравейте, заминаваме с мъжа ми за Загреб тази седмица, дали няма някоя мама от Загреб или някой да е бил там  Thinking. Знаете ли цени на градския транспорт там и къде е препоръчително да се купуват куни в банка или в обменно бюро? Благодаря предварително  bouquet

# 14
  • Мнения: 9 865
Тази темичка е доста изостанала. Вдигам я, за да видя дали няма да се присъединят хора от бивша Югославия, защото ще пътувам натам след време и ми се щеше да поразпитам за това-онова. Не се спотайвайте, пишете!

Общи условия

Активация на акаунт