Как се справихме с херп-ангината

  • 9 609
  • 14
  •   1
Отговори
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
В сряда бебко започна да вдига температура 37,5....38...38,5...в четвъртък през нощта стигна до 39 градуса....тогава му дадох парацетамол( който почти никак не помогна), след няколко часа пак беше 39.... добре, че го обвих в хладни кърпи....
В петък до обяд 38 градуса.....тогава го заведохме на лекар....каза- херп ангина...." ако до утре не смъкне температурата, почвай с антибиотика!"

Прибрах се и се разрових по книгите- бебешки и билкови......

В " Какво ви очаква през първата година....." пише, че това е често срещано заболяване, минава за около седмица и няма странични ефекти...... newsm78  тогава защо този антибиотик?

В билковите книги- чай от лайка или липа за температурата.....

Веднага седнах и забърках следния коктейл- лъжица лайка, лъжица липа, две щипки коприва....попарих си и ги оставих да се запарват 5 минути, след което изстудих чая в тенджера студена вода и прибавих 1/2 лъжичка сода бикарбонат......

Пихме го цял ден, от чашката, за да преглъща....до вечерта ( за около 6 часа) температурата спадна и повече не се покачи......оздравяхме....и избегнахме антибиотика......Ураааааа

# 1
  • Мнения: 4 187
Браво на вас! Явно си реагирала точно на време!

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
До сега 3-4 пъти сме правили херп ангина и антибиотик не сме пили. Минава за около 4-5 дни, лечението е предимно в това да се сваля Т. При вас не е подействал парацетамола, защото Т е била висока и в този случай, когато е над 38 градуса давам ефералган/парацетамол/ + нурофен, само така пада до нормални граници. Двете лекарства са ефективни поотделно само когато Т е под 38 градуса. Но антибиотик при херп ангина не изписват по принцип, защото тя си е вирусна и няма как да се повлияе от него.

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
На нас ни изписаха Sumamed....

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
На нас ни изписаха Sumamed....
Явно е искала да се презастрахова от евентуална бактериална инфекция, много джипита го правят, но никак не ми се нрави това. Нашата лекарка по принцип не е от тези, които пестят антибиотиците, но при херп ангина твърдо си настоява, че антибиотика е безмислен, няма как да помогне. Съветвала ме е ако мога да обтрия гърлото с гранофурин, но тъй като това си е направо жива борба изобщо и не съм пробвала. Само поливитамини или витамин С в по-голяма доза и сиропчета за температурата съм давала.

# 5
  • Мнения: 410
И ное я изкарахме преди 1 седм. 4 дена Т!!! Свещички ефералган и Нурофен. Но накрая се обрина от антипиретиците явно. Може би дойдоха в повече. Целия стана на петна. 3 дена давах Фенистил капки и се оправи.
Лекарката каза, че антибиотика е грешка, т.к. е вирусно, и каза че от антибиотика целите им усти в случая се напълват с херпеси. Грозна картинка. След 4тия ден бяхме в готовност за нещо от групата на Сулфонамидите, но добре че се размина. Пръсках ( или мазане ) с Тантумверде също. Но внимателно, да не се задави!
Но м/увременно ни излязоха едни твърди, дебели пъпки. Сега завяхват, но много бавно. В дна тема четох за Розеола, протичаща също с Т и обриви.

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз вече си мисля, че сме изкарали Розеола, ама как да разбера като нашата лекарка не е чувала за туй чудо......и на нас ни излязоха обриви в последствие, но се чудя от млякото ли , което давах или от Розеолката...ха сега де?

# 7
  • София
  • Мнения: 9 394
Точно така завърши и нашата 'херпангина'.
След 4 дневна зверска Т -39,4-39,9, телцето на Лори се покри със ситни малки петънца, все едно от изпотено.
На пръв поглед наистина може да се сбърка, че са в  следствие на антипиретиците, но всъщност това било естествен край на болестта.
Лекарката, дори ни беше предупредила, че има такава болест при бебета.
Минава с 3-4 дневна висока Т и след това излиза този обрив.

Последна редакция: вт, 09 авг 2005, 19:27 от kopche

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
При херп ангината в никакъв случай не се появява този обрив, за който пишете. А ако е реакция от лекарствата, то си мисля, че ще е по-скоро във вид на ситен обрив, а и ще се прояви още в първите дни, едва ли накрая. А ако не е превишавана дневната доза няма логика и да се е получило предозиране и евентуално някаква реакция от това.

# 9
  • Мнения: 8 769
Браво! Ако, не дай Боже, ни се случи, ще имам предвид темичката!

# 10
  • Варна
  • Мнения: 440
Ох и ние сме на тоя хал в момента + пробиващи едно временно долни втори резци и кучешки . Направо ми иде да се  #2gunfire
Не съм спала от мноооого време Cry и съм на ръба на много яки  #Cussing out

# 11
  • Мнения: 816
Май месец щекра ми беше с херп-ангина. Започна с високата темп. Нищичко не й дадох, за да я смъкна. Слава Богу, детето ми се чувстваше добре, въпрски температурата. За пет дена оздравя без абсолютно никакво лекарство (температурата сама по себе си е най-доброто лекарство в случаите на вирусни заболявания).

# 12
  • sofia
  • Мнения: 25
На нас ни изписаха Sumamed....

# 13
  • София
  • Мнения: 469
И двете ми мимичета изкараха херб-ангина.
Натрих им по два пъти гърлото със сода и резултата беше учудващо бърз. Температурата спадна веднага.

# 14
  • Мнения: 3 334
На нас ни изписаха Sumamed....

и на нас!

Общи условия

Активация на акаунт