Накъде след 4 клас - ще сменяте ли училището?

  • 16 021
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 507
Здравейте мили мами на четвъртокласници. Аз имам дъщеря, която сега е четвърти клас. Учи в кварталното училище в София. Тези четири години беше просто перфектна като ученичка, госпожата която им преподаваше даде всичко от себе си  и децата имат наистина стойностни и трайни знания по предметите, които изучаваха. Но сега накъде...? Пред такава дилема сме изпаднали ..чудим се да я преместим ли в друго училище и ако да, то къде? Училището в което в момента учи не е от най-известните и елитни чилища в София, и това че сега има знания може би дори много повече от децата, които учат в "славни" училища, не значи , че и занапред ще е така. Но от друга страна училището е близко до вкъщи, което е все пак някакво предимство , знам ли.. Sad..
През последните 2 години дъщеря ми посещава курсовете в СМГ, но ако ще кандидатства там , то е само защото да продължи в що годе по добро училище, а не че толкова и харесва да се занимава с математика...Аз съм инженер и никога не бих си насочила детето към математика, хляб там няма..освен ако не е нещо изключителен талант и математиката като наука би загубила... Иначе моето дете му харесва да учи езици ( и вече 4 год. учи в Британика) но къде го това училище с езици след 4 клас...
Моля ви споделете, как ще процедирате вие с вашите четвъртокласници и ако все пак имате мнение за някое хубаво училище с възпитани ученици и прилежни учители, казвайте..
Страховете ми са да не стане " от трън на глог та на по-висок" с това преместване...

# 1
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Аууу и аз си задавам всеки ден същия въпрос....всъщност случаят е съвсем същия - ще кандидатства в СМГ, само дето ходи на курс от половин година. Проучвам 107 училище, което е филиал та НПМГ, хубави приказки чувам, но то е отново с профилиращ предмет математика. Ще се радвам да споделиш за някое друго училище ако си намерила или чула нещо хубаво. Hug

# 2
  • Мнения: 1 073
...През последните 2 години дъщеря ми посещава курсовете в СМГ, но ако ще кандидатства там , то е само защото да продължи в що годе по добро училище, а не че толкова и харесва да се занимава с математика...Аз съм инженер и никога не бих си насочила детето към математика, хляб там няма..освен ако не е нещо изключителен талант и математиката като наука би загубила... Иначе моето дете му харесва да учи езици ( и вече 4 год. учи в Британика) но къде го това училище с езици след 4 клас...
Моля ви споделете, как ще процедирате вие с вашите четвъртокласници и ако все пак имате мнение за някое хубаво училище с възпитани ученици и прилежни учители, казвайте..
Страховете ми са да не стане " от трън на глог та на по-висок" с това преместване...
При мен е същото с моя син, само 4е у4и 4 -ри години в АВО -3, освен това аз също съм инженер и знам колко е нобходима математиката изобщо. Ние също сме в чудене, за кандидатстване ще кандидатстваме в СМГ, но самият той не е наясно дали иска да отиде там, ако го приемат, разбира се или ще остане в сегашното си у-ще. Дилемата е голяма още повече, че той учи и в хубаво у-ще - 129 - то и от 5 - ти клас започват да изучават и испански. а, и не на последно място всичките му приятели остават там.

# 3
  • Мнения: 507
Супер.Вече си мислех че аз съм най налудничевата майка която иска да смени училището на детето си след 4 клас.Вие ме успокоихте... Simple Smile
Дано се включат и такива родители_ на по големи деца- които са доволни от училището в което учи детето им...или със съвет поне...все ще е от полза.Иначе математиката не е лоша наука но човек трябва да му идва отвътре..насила хубост не става Hug

# 4
  • София
  • Мнения: 1 861
Здравейте, момичета!  Simple Smile Аз съм майка на петокласник, останал в първото си училище, та да ви попитам: защо искате да си смените училището? Ако детето ви има специален интерес към дадена материя – супер, изберете дадено училище със съответната насоченост! Ако не сте доволни от училището си по принцип, като условия, като среда, като ниво на обучение, като каквото и да е – хубаво, сменяйте го, ама просто ей така ‘щото не било набедено като ”елитно” – не разбирам?! Важното е детето да се чувсства добре и на мястото си, защо мислите, че в другото „по-известно” училище ще е по-добре!? Ходите на курсове – ок, нека кандидатства, успех ви желая, ама и да не стане, ако всичко друго е наред, каква е драмата? Всяко училище си има своите проблеми! А ако детето иска да учи, ще го прави където и да е, пък нали и ние сме тук, за да насочваме, да помагаме! А и достатъчно зор ще имат към 7-ми клас....

# 5
  • Мнения: 507
Не е голяма драма или жизненоважно да си смени училището естествено. Но нали все се борим за по добро ..А иначе гаранция няма че щом училището е с добра слава то и моето дете ще се чувства добре..Дори ме е страх да не се случи обратното - да попадне в полоша среда и при по кофти учители..
Аз имам колежка чийто син учи в СМГ и тя каза че учителите му са кофти средата го влече по лоши пътища но интересното е че не е същото положение с другите класове_паралелки в това училище а само техния клас ги подмятат от един учител на друг...

# 6
  • София
  • Мнения: 1 861
Аз имам колежка чийто син учи в СМГ и тя каза че учителите му са кофти средата го влече по лоши пътища но интересното е че не е същото положение с другите класове_паралелки в това училище а само техния клас ги подмятат от един учител на друг...
Да, това е въпрос на късмет... И точно за това беше горният ми коментар, ако сегашната ви среда е добра, ако родителите (и оттам децата) в класа ви са читави, всичко друго може да се преодолее, дори и не толкова добри учители по някои предмети от 5 клас нататък... Естествено, вие си знаете за какво става въпрос и вие си преценявате, аз просто исках да кажа, че споре мен ако няма сериозна необходимост, не бих подложила детето си на подобни емоции... Каквото и да решите, желая ви да е наистина най-доброто!  bouquet

Последна редакция: ср, 11 мар 2009, 19:25 от M4

# 7
  • Мнения: 2 803
Не мисля да сменяме училище! Съгласна съм с горния пост!

# 8
  • Мнения: 2 700
И на мен ми беше хрумнала мимолетно мисълта за смяна, по чиста инерция, след което се разколебах. Записах дъщеря ми в кварталното училище, за да не кръстосва целия град. Досега така или иначе родителите водеха и взимаха децата. Какъв ми е зорът точно когато започва да е самостоятелна да я пратя по "екскурзии" сред джигити newsm78 Освен това съм наясно, че след 7 клас ще се кандидатства, а и вероятността да са необходими курсове или частни уроци преди това е повече от голяма, независимо къде учи. И така реших, че оставаме където сме.

# 9
  • Мнения: 1 073
Да , така е, почти съм съгласна с горния пост и го подкрепям дори. Не е необходимо , ако си доволен от у-щето до 4-ти клас, а го сменяш. Но, все пак човек търси нещо по - добро, може би или поне в представите си, защото не винаги е така. И затова сме решили със синът ми, че той сам ще си вземе решението, ако го приемат в СМГ, какво да прави.

# 10
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
Елфа, и твойта не е лесна сестро, а за какво да се мъчи да кандидатства, котж още не е сигурно дали иска?

М4 и останалите, които сте против смяната на училище, а ако сте чули, че след 4-ти кл. вашето досегашно училище няма добра подготовка и че много деца ще се местят след 4-ти? Дори и приятелите не остават, разформироват се и класовете.... ooooh!

# 11
  • София
  • Мнения: 62 595
Няма да сменяме училището, защото децата не искат. А и според мен това със смяната са предимно и основно родителски амбиции, а не толкова талант или влечение на самите деца. Още повече, че за профилираните училища наистина е нужно детето да е талантливо и упорито, за да може да издържи на натоварването. Ако ще се мъчи три години да учи математика не защото му харесва, а защото аз съм го накарала вредите ще са повече от ползите. Така или иначе се кандидатства след седми клас и тогава има по-голям избор от училища, а и дотогава детето ще може вече да прецени и да реши какво иска да учи. Мен не са ме карали да кандидатствам в това или онова училище, а реших сама. Не виждам причина да натискам децата. Ако настоящото училище не дава добра подготовка в основния курс по-скоро ще го сменя с друго общообразователно, отколкото със специализирано.

# 12
  • Мнения: 2 274
Aз съжалявам, че не го преместих по-рано! Сега ходи на курсовете в СМГ и ще кандидатства там и в 125-то. В последното се влиза по-лесно отколкото в СМГ, а и ни е в квартала, та предпочитам него, но каквото и да стане на изпитите - определено неискам да остава в сегашното училище. Не за първи път пиша това във форума - за 4 години смениха 5 учителки, класът е лош и са малко децата, които учат и искат да имат знания. Синът ми много се влияе и колкото и да се опитвам да го стягам виждам, че нещата не отиват в правилната посока, за това и няма да го оставя в сегашното училище. Ако нещата не се бяха развили по този начин / другия 4 клас е много по-добър, а и класната им е супер /, нямаше и да ми мине през ума да го местя.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 861
М4 и останалите, които сте против смяната на училище, а ако сте чули, че след 4-ти кл. вашето досегашно училище няма добра подготовка и че много деца ще се местят след 4-ти? Дори и приятелите не остават, разформироват се и класовете.... ooooh!

Моля, моля!  Stop Никъде не съм казала, че съм против смяната по принцип! И ако прочетеш постинга ми по-горе ще намериш отговора на въпроса си!
Да се самоцитирам:
Ако детето ви има специален интерес към дадена материя – супер, изберете дадено училище със съответната насоченост! Ако не сте доволни от училището си като условия, като среда, като ниво на обучение, като каквото и да е – хубаво, сменяйте го[/b....

# 14
  • Мнения: 507
Ако ще се мъчи три години да учи математика не защото му харесва, а защото аз съм го накарала вредите ще са повече от ползите.
И аз мисля същото. Но работата е там че средата е лоша - много малко деца са заинтересовани да учат и започват да влизат в една по особенна възраст където децата много лесно се влиаят едно от друго...и когато нямат интерес да учат е още по опасно...

Общи условия

Активация на акаунт