Еднократна помощ при раждане!?

  • 1 979
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 651
Здравейте,някъде четох,че има еднократна помощ от държавата за раждане.Има ли такова нещо?Как стоят нещата за взимането и?Къде и кога се подават документите?Какви са?Благодаря за отг. предварително!    bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 1 890
А скоро не беше имало такава тема.  Whistling  Crazy

# 2
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Има да.За 1-во дете 250 лв, за 2-ро 600 и за 3-то и всяко следващо по 200 лв.Аз лично ходих в Социални в Плевен,защото там се водя по адрес.Носех си акта за раждане на бебо и личната ми карта.И мъжа ми беше с мен.Дадоха ми една декларация и я попълних.После ми направиха карта в една банка, защото работели с нея, а не с тази, в която ми превеждат майчинството и ми преведох парите след около 1 месец.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 391
Има да.За 1-во дете 250 лв, за 2-ро 600 и за 3-то и всяко следващо по 200 лв.Аз лично ходих в Социални в Плевен,защото там се водя по адрес.Носех си акта за раждане на бебо и личната ми карта.И мъжа ми беше с мен.Дадоха ми една декларация и я попълних.После ми направиха карта в една банка, защото работели с нея, а не с тази, в която ми превеждат майчинството и ми преведох парите след около 1 месец.

Всичко е  много добре обяснено, само че аз отказах да ми правят нова дебитна карата в друга банка и ми изпратиха парите и двата пъти в пощенския клон посочен от мен.

# 4
  • Мнения: 9 814
Държавата дава от години еднократна помощ за живородено дете.
В момента за първо сумата е 250 лв., за второ 600 лв.
Логично сумата се получава след раждането.
Когато вземеш акта за раждане на детето си, извадиш бележка за родствени връзки от ЕСГРАОН, отиваш в Дирекция Социално подпомагане по постоянен адрес.
Там подаваш документите и след около месец получаваш сумата.
Това е помощ, която се дава на всички деца, независимо от дохода и семейното положение на майката.
Не бързай да ламинираш акта за раждане, защото на гърба му се записва сумата и датата на получаването й.

# 5
  • Мнения: 1 558
Има да.За 1-во дете 250 лв, за 2-ро 600 и за 3-то и всяко следващо по 200 лв.Аз лично ходих в Социални в Плевен,защото там се водя по адрес.Носех си акта за раждане на бебо и личната ми карта.И мъжа ми беше с мен.Дадоха ми една декларация и я попълних.После ми направиха карта в една банка, защото работели с нея, а не с тази, в която ми превеждат майчинството и ми преведох парите след около 1 месец.

Всичко е  много добре обяснено, само че аз отказах да ми правят нова дебитна карата в друга банка и ми изпратиха парите и двата пъти в пощенския клон посочен от мен.
На мен не са искали да ми правят нова карта.Само взех от банката номера на сметката си и им го дадох Peace

# 6
  • Мнения: 2 110
Извинявайте ,че използвам темата. От кога за второ дете са 600лв.,това нещо ново ли е  ?

# 7
  • София
  • Мнения: 3 524
Извинявайте ,че използвам темата. От кога за второ дете са 600лв.,това нещо ново ли е  ?
в Закона за семейните помощи за деца са регламентирани тези помощи.
от миналата година сумите са такива, доколкото помня. определят се със закона за буджета за всяка година, но мисля че за тази няма изменение. Peace

# 8
  • София/Люлин
  • Мнения: 61
Някой знае ли дали помощта се изплаща по постоянен или настоящ адрес? А също имам и такъв въпрос..за мен детето е първо, а за бащата е второ, може ли той да вземе  еднократната помощ, която ще е вече 600лв за второ дете или тези пари се полагат само на майката? Благодаря предварително.

# 9
  • Мнения: 9 814
Документите за еднократната помощ при раждане се подават в социалната служба по постоянен адрес.
И помощта се изплаща на майката, т.е. това, че детето е второ поред за съпруга ти не е от значение.

# 10
  • София/Люлин
  • Мнения: 61
Благодаря за бързия отговор. Hug

Общи условия

Активация на акаунт