Житен режим-3

  • 87 108
  • 759
  •   1
Отговори
  • Мнения: 958
                                                                                                                                             ЖИТЕН РЕЖИМ
                                         

  ПОДГОТОВКА
Разделете един кг. жито (задържително не грухана пшеница) на 10 равни части.
Разделете за всеки ден по 100 гр. жито (то съдържа всички елементи, необходими
за поддържането на живота), три ябълки (за сърцето), девет ореха (за мозъка),
3лъжици мед, шест-осем чаши преварена вода (изворна, но не минерална).
Започва се винаги при намаляваща луна.
                                                                                                                                                   

                                                                                                                                                                                                   
                                                                                                                                                   
                                                                                                                                                   
                                                                                                                                                   
                                                                                                                                                   
                                                                                                                                                   

                               
Линкове,които могат да ни бъдат от полза:

Житният режим през годината

Житен режим

Режима е по Дънов,яде се 10 дни 1кг жито,като се разделя по 100г жито на ден,аз го варя 15-20 мин.,но е добре и покълнало да се прави,към житото се добавя 3с.л. мед,3 ябълки и 9 ореха,това е всичко,което трябва да хапнеш през целия ден,ако искаш си го делиш на 3порции,ако искаш от време на време хапваш.Има много хубав пречистващ ефект,а освен това косата и ноктите ти стават много здрави.Започва се след пълнолуние,по принцип се прави през февруари,но и през останалата част на годината не вярвам да е проблем,аз лично не успях през февруари,а сега ми се иска да го направя.
Старите ни темички:
Житна диета
Житна диета 2
 
Давам едно примерно захранване след режима, като е добре колкото дни се прави режима толкова дни да се захранваме.
Това захранване е по Лидия Ковачева, можем да не го правим дословно, но според мен е полезно да го имаме впредвид като принцип.

Захранване след гладуване
 
(по книгата на Лидия Ковачева)

ПЪРВИ ДЕН
09 часа - чай с мед и лимон.
10 часа - плод.
12 часа - суров зеленчук.
16 часа - плод и по желание чай.
18 часа - суров зеленчук (салата).

ВТОРИ ДЕН
09 часа - чай с мед и лимон.
10 часа - плод.
12 часа - суров зеленчук и половин картоф (пасиран).
16 часа - плод и по желание чай.
18 часа - суров зеленчук и половин картоф (пасиран).
За подправки могат да се ползват копър, магданоз, лимонов сок.

ТРЕТИ ДЕН
09 часа - чай с мед и лимон.
10 часа - плод.
12 часа - постна супа без сол и мазнина.
16 часа - плод и по желание чай.
18 часа - салата.
За подправки могат да се ползват копър, магданоз, лимонов сок.

ЧЕТВЪРТИ ДЕН
09 часа - чай с мед и лимон, вода с лимонов сок, настройка от шипки, минерална вода.
12 часа - салата, зеленчукова супа + малка лъжичка кисело мляко като застройка.
16 часа - плод, чай с мед и лимон или просто чаша минерална вода.
18 часа - салата с лук, счукана скилидка чесън, праз, магданоз, спанак + супа.

ПЕТИ ДЕН
09 часа - чай с мед и лимон, вода с лимонов сок, настройка от шипки, минерална вода.
12 часа - салата, зеленчукова супа + черен пълнозърнест хляб
16 часа - плод, чай с мед и лимон или просто чаша минерална вода.
18 часа - салата, зеленчукова супа + черен пълнозърнест хляб.

ШЕСТИ ДЕН
09 часа - чай с мед и лимон, вода с лимонов сок, настройка от шипки, минерална вода.
12 часа - салата + малка порция овесени ядки, супа от домати с ориз.
16 часа - плод, чай с мед и лимон или просто чаша минерална вода.
18 часа - салата + малки порции задушен зеленчук + черен пълнозърнест хляб.
От този ден може да се включи по малко сол.

СЕДМИ ДЕН
09 часа - чай с мед и лимон или плод.
12 часа - сандвич с пълноценен хляб с малко масло, олио или зехтин, шарена сол, тънки резенчета лук, печена чушка, малко сирене или кашкавал + плодове.
16 часа - плод, чай с мед и лимон или просто чаша минерална вода.
18 часа - салата + малки порции задушен зеленчук + черен пълнозърнест хляб.
В дневното меню могат да бъдат включени и малко ядки.

ОСМИ ДЕН

09 часа - чай с мед и лимон или плод.
12 часа - салата + хляб + плод
16 часа - плод, чай с мед и лимон или просто чаша минерална вода.
18 часа - салата + малко млечни продукти (сирене, кашкавал, извара, прясно и кисело мляко).

Към храната се включват ядки - орехи, лешници, бадеми и пр.

ДЕВЕТИ ДЕН
Вече могат да бъдат включени фасул, леща, грах, лук, чесън, праз, ряпа.

ДЕСЕТИ ДЕН
Четирикратното хранене вече може да мине към трикратно.
А по желание и към двукратно - само вечеря.
Като закуската е единствено някакъв чай, сочен плод или нещо подобно.

ЗАБРАНЕНИ ХРАНИ
месо
месни и рибни консерви
захар
бонбони
шоколад
кафе
алкохол
цигари

Последна редакция: пн, 09 мар 2009, 20:56 от jedira

# 1
  • Мнения: 958
След няколко дни е пълнолуние и ако сте пропуснали да правите житния режим през февруари можете да го направите сега. Hug
Аз лично винаги го правя през март, защото започвам по време на постите, по-лесно ми е да комбинирам, двете неща се допълват взаимно Rolling Eyes
Има ли желаещи, ще се радвам на компания Hug

# 2
  • Мнения: 0
След няколко дни е пълнолуние и ако сте пропуснали да правите житния режим през февруари можете да го направите сега. Hug
Аз лично винаги го правя през март, защото започвам по време на постите, по-лесно ми е да комбинирам, двете неща се допълват взаимно Rolling Eyes
Има ли желаещи, ще се радвам на компания Hug
Тук сме Душата Grinning
Че пролет иде и би било добре  и ние да изглеждаме добре Wink
Аз май се ориентирам за начало 15ти март...или пък 16тииии newsm78...Май ще го мисля още

# 3
  • София
  • Мнения: 6 248
Аз от днес мисля една 5-дневка да направя (поне). Така ще съчетая и пълнолунието в сряда.

Меда не се ли води животински продукт и съответно да не е подходящ за постите?

# 4
  • Мнения: 958
catty m, и аз от днес, смятам да направя поне две седмици, може и три, да видим колко ще удържа, радвам се, че ще си споделяме Hug
А за меда не съм сигурна, направо ме хвърли в размисъл с този въпрос newsm78, дали не правим компромис с чайчето с медец по време на пости ThinkingМаята в хляба също не е допустима, но аз лично си хапвам купен хляб с мая, чак толкова строго ми е невъзможно да спазвам постите, и без това ограниченията са много Blush

# 5
  • Мнения: 4 326
привет на всички! Hug
и тук да напиша-медът е постна храна и е разрешен!
аз сега съм на мадал бал сиропа,че от много време отлежава и след него се присъединявам към вас!
успех,момичета! Peaceще следя с интерес резултатите ви.действат ми много стимулиращо! Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 685
....и тук да напиша-медът е постна храна и е разрешен!

Медът е позволен - да! Имам близки вегетарианци от дълги години и те консумират мед.  Wink
През февруари удържах 10 дни за моя изненада, мисля в петък да започна още един цикъл... Много добре се чувствах през тези 10 дни, особено втората половина.

Успех на всички с начинанието.   bouquet

# 7
  • Мнения: 2 451
Запис!
Мацки, днес си купих пшеница за покълване. Може ли някоя от вас да каже как точно си го приготвяте?!

# 8
  • Мнения: 958
elizabeth18, добре дошла, ще ти кажа аз как приготвям житото.Разделяш пакета на равни части, да са около 100г, или като мен хващаш да ти го измерят в близкия магазин Laughing , довечера взимаш 100г, измиваш и слагаш във водичка да поври 10-15мин., изключваш и оставяш да стои на котлона до сутринта, то си набъбва достатъчно   chefПрез целия ден си хапвам по лъжица-две като ми пригладнее, не го разделям закуска, обяд и вечеря, слагам в цялата тенджерка деветте ореха и една с.л. мед, може и по-малко, иначе е много сладко, а останалия мед, който се разрешава за деня го слагам в чая WinkЯбълките също когато се присетя по различно време през деня, важното е количеството да е 3ябълки, 9ореха и 3с.л. мед за деня Peace

# 9
  • Мнения: 372
Бих искала да попитам тези от вас, които са правили режима по-дълго от 3 дни, как се отразява на кожата? Усещате ли пречистването на организама?
Досега не съм успявала да бъда на жито над 2 дни. Но имам нужда от тотално пречистване, макар че въпреки че нямам много за сваляне ( 2-3 кг) се чувствам затлачена и наполседък кожата ми е по-зле от всякога. Избиват гнойни пъпки и нищо не помага. Значи причината е вътрешна.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 248
Бих искала да попитам тези от вас, които са правили режима по-дълго от 3 дни, как се отразява на кожата? Усещате ли пречистването на организама?
Досега не съм успявала да бъда на жито над 2 дни. Но имам нужда от тотално пречистване, макар че въпреки че нямам много за сваляне ( 2-3 кг) се чувствам затлачена и наполседък кожата ми е по-зле от всякога. Избиват гнойни пъпки и нищо не помага. Значи причината е вътрешна.

Да, на мен кожата на лицето ми сякаш светна, тена се избистри, даже не ми излязоха пъпки преди МЦ, както друг път.

# 11
  • Мнения: 818
Записвам се и аз. Hug

# 12
  • Мнения: 57
Здравейте момичета, записвам се и аз от 12.03, на 11 ще лунувам и после ще се пробвам с вас. Моля, някое момиче издържало 10-те дни да ми пише как се чувстваш, има ли отпадналост, виене на свят и т.н., защото по цял ден съм на крак и това ме притеснява. И още нещо, колко кг. отслабнахте за периода? Благодаря ви предварително  bouquet

# 13
  • Мнения: 22
От утре и аз съм на жито.Някой ползвал ли е парено жито?(купих такова от Пикадили)

# 14
  • Мнения: 958
bety, за първи път чувам за такова жито, готово за консумация ли е, ако няма захар и други добавки не би трябвало да има проблем, стига да не е грухано, но дори и с такова ще има ефект Peace
houp, досега съм правила 4пъти режима всеки път по 10дни, само първия път свалих 8кг, всеки следващ път все по-малко, явно организма "помни" и не можеш да го излъжеш Wink
Бих искала да попитам тези от вас, които са правили режима по-дълго от 3 дни, как се отразява на кожата? Усещате ли пречистването на организама?
Досега не съм успявала да бъда на жито над 2 дни. Но имам нужда от тотално пречистване, макар че въпреки че нямам много за сваляне ( 2-3 кг) се чувствам затлачена и наполседък кожата ми е по-зле от всякога. Избиват гнойни пъпки и нищо не помага. Значи причината е вътрешна.

Да, на мен кожата на лицето ми сякаш светна, тена се избистри, даже не ми излязоха пъпки преди МЦ, както друг път.
Кожата на лицето става страхотна наистина, а косата и ноктите много здрави, въобще има моментален ефект, може би заради витамините от В групата в житото yes

Общи условия

Активация на акаунт