Отговори
  • София
  • Мнения: 324
Здравейте, дъщеря ми тази есен трябва да е предучилищна. За сега съм се спряла на тези 3 училища, имате ли конкретни наблюдения към някое от тях? Повечето отзиви, които намерих в други теми са отпреди 2г, а мисля,че доста неща може да са се променили за този период.
Благодаря предварително на всеки, който ще ми отговори Hug

# 1
  • Мнения: 7 263
Бих проучила по-внимателно Меридиан 22, защото за тях няма много писано. Миналата година и аз търсих, но почти не открих информация в нета за тях. За Шилер и БШ има доста писано в темата "Клуб на родителите за Частното образование".

# 2
  • София
  • Мнения: 4 947
ЦИТАТ

"Училища "Меридиан 22" ще вземат участие в дванадесетото международно изложение "Образование", което се организира от 6 до 8 март 2009 в НДК, София.
Традиционно и тази година изложението ще бъде открито от ученици от ЧОУ и ЧЕГ "Меридиан 22"

КРАЙ НА ЦИТАТА

Дали някой посети изложението? Аз не успях да се организирам Embarassed

 

# 3
  • Мнения: 7 263
Prizma те май Меридиан 22 принципно са от основните организатори на това точно изложение. И аз ен ходих тази година, но поне още година две имам глътка въздух, засега сме в приятни училища и с двамата случихме и няма да търся нищо, до следващата образователна степен.
За Меридиан 22 сега се сетих че в началото на годината ми се похвали една майка от групата на Лъчи по инглиш. Каза че го е пуснала там пробно за месец и че щяла да го запише там в първи клас. Каза че много и харесало там, но все пак бяха минали едва 3-4 седмици та нямаше много конкретни неща за които да говорим. Беше и харесало, че било чисто, спокойно и че били сравнително малко дечица в клас /10-тина -12 /, ако си спомням добре. Скоро не сме се срещали, но сега акот се затопли ще се засечем на игра с децата и ще я поразпитам.

# 4
  • София
  • Мнения: 324
Всичко, което засичам като информация за Българско школо е от 2005/2006г, а все пак е минало доста време и ми се искаше по-прясна информация...
Аз ходих на въпросното изложение, моето мнение е,че беше доста слабо- на няколко места дори сами се обслужихме с брошури,защото нямаше никой...
Българско школо и Шилер ги нямаше на изложението Sad

Ще чакам мами с по-пресни впечатления Praynig

# 5
  • София
  • Мнения: 4 947
anelima,  разкажи тогава за Меридиан 22 - те са организатор на изложението, а ти имаш интерес към това училище, сигурно си говорила с тях. Сподели своите впечатления, моля.

# 6
  • София
  • Мнения: 324
На тяхния щанд нямаше никой, ние ходихме в неделя, към 18ч.
Взехме си брошури, говорих с тях по телефона- детето е на училище от 8.15 до 16.15ч,  имат английски всеки ден по 2часа, втори чужд от 5ти клас, спортовете които предлагат са разнообразни, в таксата влизат спортовете(не знам колко), униформи, обучение....дано да съм запомнила правилно (връзката беше много лоша и трудно беше да разговаряме нормално Sad
Таксата е : 2200евро, ако е била платена до края на януари, 2300евро-края на февруари...2500евро,ако се плати до края на март. Честно казано тази част с определянето на цените не ми допада-защо ако платя 2 месеца след някого таксата ще е 600лв по-висока...За желаещите да платят на 3 вноски е 2700(или 2600) евро. Предлагат едноседмичен пробен престой на детето в училището, разбира се след проведена среща с директорката ( за психолог не съм сигурна).
Ами това е, което мога да дам като информация засега.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 947
Благодаря, Анелима.
За съжалние частните училища у нас нямат практика да работят до по-късно от 17.00-17.30часа. Изглежда сте били в залите при закриването на изложението.

# 8
  • София
  • Мнения: 324
Благодаря, Анелима.
За съжалние частните училища у нас нямат практика да работят до по-късно от 17.00-17.30часа. Изглежда сте били в залите при закриването на изложението.
За нищо Prizma, съжалявам,че не мога да бъда по-полезна със конкретни впечатления.
Когато е обявено работно време за изложението до 19ч не ми се вижда нормално да си тръгват 1-1ч30мин по-рано(ако е било такова положението разбирасе), може просто в този момент да ги е нямало( ние не се застояхме,защото училищата които ме интересуваха не бяха на изложението)
Аз все още очаквам някой да се включи...

Благодаря и на Lennyh за информацията,която сподели с мен. Утре ще ходим до Меридиан 22( ако не ни мине котка път) и ще пиша, но ми се искаше да се включат майки на деца, учещи вече там...

Последна редакция: вт, 10 мар 2009, 09:31 от anelima

# 9
  • София
  • Мнения: 324
Намерих достатъчно "прясна информация" във темата "Родители за частно образование" за Българско школо (БШ) , Шилер..по-малко за Меридиан. Не знам защо като търсих с търсачката не ми откриваше въпросните постове преди... Embarassedмай не съм се усетила,че БШ= Българско школо...
За това, моля модератор да изтрие темата ми,  в "Родители за частно образование" има информация по търсения от мен въпрос!!!

# 10
Здравейте момичета. В края на януари бях на среща със заместник директорката на " Меридиан 22" в Младост. Това беше училището, което на ниво информация в Интернет сайта им, ми беше направило много добро впечатление- програма, база и т.н. Срещата ми беше много интересна поради факта, че по принцип срещите с родители на първолаче започваха от февруари ( но ние имахме 2 месечно пътуване и трябваше да отида по- рано, понеже март ми се стори късно) поради, което смятам, че видях ситуацията в училището ( предучилищна и първи клас) много натурално. Може би в периода, в които имат кампания и знаят, че родители ще идват ежедневно ситуацията е по- различна, но аз лично бях свидетел на много неприятна за всеки родител гледка. Не желая да конкретизирам, за да не злословя, но ако някои се интересува от ЛИЧНОТО ми мнение може да ми пише на лична.

# 11
  • Мнения: 14
Извинявайте момичета не съобразих,че съм влезнала като гост при предния отговор. Стела.Стойкова1 съм аз.

# 12
  • София
  • Мнения: 4
Здравейте, пиша, за да изразя впечатлението си от едно "квартално", средно голямо училище в  квартал "Банишора", което не е добило такава популярност, както прословутите "престижни" училища, пред които се извиват нощни опашки за записване и от които после се отписват и бягат деца. Синът ми завърши 14-то СОУ, от първи до 12 клас учи там. Искам да изкажа благодарността си на всички учители, които му преподаваха през годините. Умишлено няма да изброявам имена, защото се страхувам да не пропусна някой и да го обидя по този начин. Детето ми беше прието на първо класиране в УНСС, без да дам и един лев за частни уроци през годините. Подготвяше се само в училище в часовете и на консултациите, които учителите му организират. Дисциплината в класа им беше много строга, не се позволяваха отсъствия и при добро старание от страна на децата, успехът е гарантиран. Не търсете прехвалените училища, в които никой не обръща конкретно внимание на детето Ви. Класната на сина ми ги беше приела като свои деца, тя знаеше кой от какво боледува, къде са му слабите места, грижеше се за тях, а не само да си изпълнява задълженията сухарски. Това, което обаче ме караше да бъда най-спокойна през годините - това беше факта, че в това училище успяха да се опазят от наркотици и всякакви такива опасности. може би защото е по-малко и в него "богаташите" не са често срещано явление, така че не блазни наркодилърите. Със сигурност пропускам нещо, но искрено Ви препоръчвам 14-то СОУ, ако Ви е близо. Аз не живея далеч от него, но и за по-далечно разстояние има доста удобен транспорт.
УЧИТЕЛИ, благодаря ви! Съхранете се все такива - всеотдайни, отговорни и обичащи децата ни!

# 13
бегаите дале4е от меридиан22.детето ми учи там и повярваите гнусно е за толкова пари

Общи условия

Активация на акаунт