Cervarix - за/против ли сте?

  • 7 607
  • 6
  •   1
Отговори
  • Шумен
  • Мнения: 403
привет момичета. Имаме доста добра оферта за ваксината Cervarix,против рак на маточната шийка. Видях че във форума доста се е обсъждала темата но ми се сториха със доста стари дати. Та реших да попитам-дали да си сложа ваксината.Аз съм на 34 и в момента със съпруга ми се опитваме за бебе.Дали е подходящ момента, в период на бебеправенеи и дали изобщо да рискувам с ваксината.защото доколкото четох има и доста черна статистика за тази ваксина. ще Ви бъда много благодарна за мненията.

# 1
  • Мнения: 353
Здравейте. И аз  горещо се  интересувам от  тази  тема. Решила  съм да си  сложа  тази  ваксина. Аз съм на 25г,и имам две  деца.
Може ли  някой, който си я е  закупил да  сподели цена.
Че в нета  както  чета, че  трите  са 800-900лв...................

# 2
  • Мнения: 462
Привет, момичета. Simple Smile

Аз се ваксинирах малко преди да забременея, именно с Церварикс. Simple Smile vilism, бъркаш се, черната  статистика е за Силгард и идва основно от Америка (и не само, де) ... погледни пак. Wink

Аз@, малко е кофти цената, но поне е на "разсрочено плащане", освен ако не решиш да си купиш и трите дози ... Аз лично не се замислях относно сумата, защото точно в тоя период няколко мои приятелки ги конизираха.

Иначе и за възрастта не се притеснявайте - аз, лично си я сложих на 27 (към 28) години, тъй че ... Wink нЕма ядове .. Simple Smile

Питайте, аз съм на линия за отговори. Simple Smile 

# 3
Здравейте!В момента има кампания на Глаксо с едни розови карти и аз си купих трите дози Церварикс на цена 500 лв.Последно разбрах,че Церварикс осигурява защита срещу рак на маточната шийка причинен освен от 16 и 18 тип на човешкия папиломен вирус,ами и от31,33,45. Значи става пет валентна ваксина.Имунитета , който ти осигурява е за 7,3 години. Ще продължи да се проследява във времето колко най - дълго ще можем да разчитаме на ваксината.До колкото знам Силгард задържа имунитета само 5 години и трябва да се прави реимунизация.Аз съм твърдо за Церварикс,по - евтино,по-дълъг имунитет,от повече видове предпазва.

# 4
  • Мнения: 2 755
Извинете за въпроса, сигурно е глупав, но ако имате само един партньор и той не е носител на вирус има ли смисъл от ваксиниране?

# 5
  • Мнения: 462
Ми, да, защото е възможно в даден момент той да се окаже с повече от една партньорка ...  Embarassed не го пожелавам, но си е възможно ...  Peace

# 6
  • Мнения: 462
Здравейте!В момента има кампания на Глаксо с едни розови карти и аз си купих трите дози Церварикс на цена 500 лв.Последно разбрах,че Церварикс осигурява защита срещу рак на маточната шийка причинен освен от 16 и 18 тип на човешкия папиломен вирус,ами и от31,33,45. Значи става пет валентна ваксина.Имунитета , който ти осигурява е за 7,3 години. Ще продължи да се проследява във времето колко най - дълго ще можем да разчитаме на ваксината.До колкото знам Силгард задържа имунитета само 5 години и трябва да се прави реимунизация.Аз съм твърдо за Церварикс,по - евтино,по-дълъг имунитет,от повече видове предпазва.

Хм ... тези карти пуснати ли са вече сред гинеколозите? Миналата-по-миналата година ги имаше, ама явно пак ще има някаква промоция ... Simple Smile

Ти ваксинирала ли си се?

Иначе за това, че Церварикс е по-добра, спор няма:
http://www.medicalnewstoday.com/articles/149526.php

Общи условия

Активация на акаунт