трябва ли да се изчака?

  • 1 389
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте момичета,
имам питане-преди няколко дни мъжът ми претърпя ПТП и трябваше да се правят снимки на таз и гръбнак-направиха ги обаче аз бях в стаята дето го снимаха и питането ми е дали съм облъчена и аз понеже искаме да си имаме бебче и да правим опити но ме притесянва дали облъчването няма да ми навреди ако забременея,Бях чувала че след като се правят такива снимки и не трябва да се забременява поне 6 месеца понеже било опасно за плода newsm78
А незнам дали и на мъжът ми не му е навредило по някакъв начин?
Ако някоя от вас знае нещо моля нека да сподели,аз ще ида за консултация със гинеколог но все пак искам да зная нещо.
Благодаря ви   bouquet

# 1
  • Мнения: 8 999
Това, че си била в стаята, не е фатално. Не си облъчена, или по-скоро дори и да си облъчена, то е толкова минимално, че може да не се брои.
За мъжа ти - със сигурност ще трябва да поизчакате, но не чак 6 мес. Консултирайте се с лекар.

# 2
  • Мнения: 9 814
До колкото знам е фатално за вече бременните.
Питайте за колко време се разсейва радиацията натрупала се в организма.

# 3
  • Мнения: 3 294
Най-добре рентгинолог би могъл да ти отговори колко време е необходимо да се изчака  Peace

# 4
  • Мнения: 645
Най-добре рентгинолог би могъл да ти отговори колко време е необходимо да се изчака  Peace
да те знаят най добре

# 5
  • Мнения: 636
Здравейте момичета,
имам питане-преди няколко дни мъжът ми претърпя ПТП и трябваше да се правят снимки на таз и гръбнак-направиха ги обаче аз бях в стаята дето го снимаха и питането ми е дали съм облъчена и аз понеже искаме да си имаме бебче и да правим опити но ме притесянва дали облъчването няма да ми навреди ако забременея,Бях чувала че след като се правят такива снимки и не трябва да се забременява поне 6 месеца понеже било опасно за плода newsm78
А незнам дали и на мъжът ми не му е навредило по някакъв начин?
Ако някоя от вас знае нещо моля нека да сподели,аз ще ида за консултация със гинеколог но все пак искам да зная нещо.
Благодаря ви   bouquet

Не се притеснявай, няма нищо, за което да се притесняваш. На мен пък ми правиха цветна снимка на тръбите /на рентген/ и една седмица след това забременях - износих си бременността до края.

# 6
  • Мнения: 2 110
Със сигурност е по-добре да се изчака ,но колко нека се пита лекар!

# 7
  • София
  • Мнения: 1 344
Според мен нямаш повод да се притесняваш!Ще ти дам за пример ние двамата-мъжа ми претърпя лъчетерапия-трябваше да изчакаме около 2 години за бебе,но за късмет бебето се получи около 1година след нея-нямахме никакви проблеми,и бебето беше напълно здраво!

# 8
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 320
За те не се притеснявай. За мъжа само попитай рентгенолог за мнение - надали ще се наложи дъъълго изчакване.

Успех и скорошна бременност!

# 9
  • Мнения: 9 973
не е добре за бременност,иначе не е опасно

# 10
  • Мнения: 1 844
за тебе няма опасност макар и да си била в стаята-облъчването е минимално.за мъжа ти-питайте лекар колко трябва да се изчака-горе-долу е между 2-4 месеца.
и все пак друг път кажи на лекарите да ти дават предпазна жилетка-длъжни са,а се правят на забравили..

# 11
  • Мнения: 2 334
Мисля че не е добре но най добре се консултирай с лекар

# 12
  • Мнения: 14
Благодаря Ви момичета за мненията  bouquet
Със сигурност ще се консултирам с лекар и дай боже скоро да се похваля с бременност Hug  bouquet

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Желая ти успех и дано се похвалиш скоро!И пиши какво е казал лекаря. Hug

# 14
  • Мнения: 822
Скоро да се похвалиш с хубявя новина. Hug

Общи условия

Активация на акаунт