Следобедният сън

  • 1 622
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 849
Имаме проблем със следобедния сън. На 2 годинки и половина е малкият, а става все по-трудно да го накарам да спи следобяд по нормално време (13-15 ч.) Хем от една страна към 13 часа е изморен и кисел, хем се тръшка и не иска да заспи. Умората го събаря чак към 15,30-16 часа. Така режима съвсем се обърква - спи до 18 часа и после не може да заспи до 23-24 часа. Сутрин става в 8.30. Ако не му дам да спи следобяд - се вкисва ужасно най-късно към 19 буквално заспива. Ама тогава трябва да играем до среднощ!?
Нито е да не спи следобяд, нито е нормално да ляга вечер по нощите  Mr. Green Как е при вас? Споделете идеи!   bouquet Как се справяте с подобен проблем, още няколко майки ми се оплакаха за подобни изпълнения. С цел да се измори преди обяд ходим навън и играем поне 2 часа, ама и това не помага.

# 1
  • Мнения: 19 272
И ние имаме този проблем от известно време. Понякога я оставям да не спи на обяд и вечер ляга в 8-9ч, но понякога заспива в 6-7ч и после чак в 12ч. Според мен ако става всеки ден в 7ч, ще ляга и по-рано вечер и ще спи на обяд.

Последна редакция: вт, 10 мар 2009, 11:38 от В_и_В_и

# 2
  • Мнения: 9 814
Гаден период наистина.
Дъщеря ми също се отказа да спи следобед на 2 г. и малко. И се наложи да минем през същото, хем й се спи, хем не ще да ляга, след това към 17 часа вече е заспала.....
Започнах да я будя рано към 6,30 ч. и нещата постепенно се нормализираха. За това помогна и ходенето на ясла, където иска не иска трябваше да ляга с децата и дори и да не спи поне си почива.

# 3
  • Мнения: 8 999
Ами просто го буди по-рано следобяд, не го оставяй да спи до 18 часа. Един час е достатъчен, за да издържи до 20.30 -21 часа, когато е нормално да си ляга едно двегодишно дете. А и 13 часа на обяд ми се вижда малко раничко за следобеден сън.

# 4
  • Мнения: 541
Моят става сутрин в 7 когато ходи на ясла, там спи на обяд и вечерта 21 -21.30  вече е заспал.
Гледам, че и почивните дни си е създал навика да се събужда най-късно  до 7,30. Може би затова и ако излезем и се умори, вече в 13 часа е в леглото и спи до 15.30-16 часа. Достатъчно време има за да бодърства и да се измори до вечерта.

# 5
  • Мнения: 2 110
Според мен щом усетиш детето ,че е кисело и му се спи го слагай да спи. Не го оставяй ,защото се превъзбужда и после заспива трудно и спи до 18.00ч.

# 6
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 370
Моят син по същото време отказа да спи на обяд, но само съботите и неделите. През седмицата в яслата си спеше на обяд. Та като не спеше в къщи ставаше кисел към 5 след обяд, но не съм го слага да спи. Лягаше си в 8 вечерта най-късно и веднага заспиваше. От около 5 месеца отново върнах следобедния сън, но сега лежа до него докато заспи. Лягаме в 2, той заспива в 3 и спи около час и половина. Вечер ляга в 21 най-късно, а вероятно заспива към 22. Та ако пробваш да лежиш с него дали няма да стане?

# 7
  • Мнения: 1 849
Според мен щом усетиш детето ,че е кисело и му се спи го слагай да спи. Не го оставяй ,защото се превъзбужда и после заспива трудно и спи до 18.00ч.
Ами аз го слагам, лягам до него даже, но той скача и се хвърля, и се смее. Наистина накрая е превъзбуден. И лошото е че така се натрупва недоспиване и става много активен. Май ще започна да го будя сутрин по-рано. Дано заспива до 14 часа. А и сега като сменят лятното време, може да се нагласи режима newsm78
Но иначе на колко е нормално да спрат да спят следобяд? Големият ми син си спеше до 4 г., но за градината ставахме към 7.30 ч. В градината се изморяват повече, а и си има наложен режим. Но ще тръгнем на есен, ако намерим място.

# 8
  • Мнения: 958
Дъщеря ми става сутрин в 9, спи от 1 до 3, ако е супер уморена, иначе заспива в 18:30, спи до 19 и после дивее до 1.
Ако си спи от 1-3, вечер заспива в 12, пробвала съм да я будя и по-рано и да спи само 1 час. В неделя стана в 8 спа 40 минути в коалта на обяд и си легна в 12:30 вечерта.
Надеждата ми е в детската градина.....

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Ами аз съм се примирила,че следобедния и сън е от 15 до към 17-18 часа,а нощния започва след 23:30.Изобщо нямам намерение засега да въвеждам режим.

# 10
  • Мнения: 2 477
Синът ми се събужда между 7:30-8 ч ,после заспива около 13:30ч и спи максимално до 16ч.Вечер си ляга около 22ч.Ако сутринта спи до по-късно после се започва ужаса.На обяд не му се спи,но след 14:30-15ч се уморява,иска тогава да спи,но не.Вече ги знам тези номера.Имала съм много проблеми с невъзможното му приспиване и сега стриктно спазваме режима.

# 11
  • Мнения: 215
От скоро го имаме този "проблем".Вярно, че дъщеря ми е вече голяма, но ми се иска и баба и и дядо и да си починат поне 1 час през деня ( те я гледат в момента).
Когато е с нас събота и неделя отпускаме режима и въобще не спи, после става еднааааа.....
Племенницата ми до 1 г. спеше следобеден сън после -не!

# 12
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Малкия сутрин става в 6 - 6:30. Ходи на градина до обяд, после имаме други ангажименти.
Следобедния му сън е от 15:30 - 16ч. до към 19, даже 20ч. вечер  ooooh!. После заспива пак към 23:30, рядко по късно и така...
Примирила съм се с този режим, свикнах и се нагодих и аз към него, какво да се прави  Rolling Eyes.
Разни малчовци, разни режими  Simple Smile.

# 13
  • Мнения: 193
Здравейте мами,
Сина ми от 1-2 седмици все по трудно и по трудно заспива следобяд,а днес така и не заспа,като легнахме в 13:30 та до 15:30 така и не заспа и станахме.Мисля си дали не му е дошло времето да пропуска следобедния сън ,но ми си струва,че му е рано незнам.Моля споделете как е при вас newsm78

# 14
  • Мнения: 8 999
Всяко дете е различно. Моите, ако не бяха тръгнали на училище, сигурно още щяха да си поспиват следобяд.

Общи условия

Активация на акаунт