Повръщане

  • 2 904
  • 20
  •   1
Отговори
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Мами,вече незнам какво да правя.Дайте ми съвет. Всичко започна преди около 2 месеца. Алекс започна да повръща,но без температура,заведох я на лекар и казаха,че е от зъбите.И наистина след това й избиха,но все още и доста често се случва да повръща.Някой път е малко,но друг път/като преди час/повърна направо жестоко,изкарваше и през носа,което довежда до момент в който не може въздух да си поеме,просто спира да диша за малко и аз също от притеснение-аз по принцип съм си голяма паника.Вече незнам дали не е нещо друго и да стане по сериозно. И понеже не разчитам много на личната й лекарка,посъветвайте ме към какъв специалист да се обърна?
Някоя мама да се е сблъсквала с подобно нещо? Просто не издържам вече.

# 1
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Отиди на преглед при някой лекар със заплащане. Би трябвало да ти обърнат внимание.
И Габи повръща понякога, но тя много си лапа ръчичките и от това повръща.

# 2
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Като по-малка Деси повръщаше по няколко пъти на ден и то на фонтан. Не съм търсила лекарска помощ, но този проблем с времето отшумя. Но за твое успокоение се консултирай с лекар.

# 3
  • Мнения: 46 484
Иренка, а кога повръща? Аз така се бях ошашкала преди време, а се оказа, че детето просто не е гладно. Повръщаше винаги след ядене и имаше и от предното чак  Sick От тогава я храня не по час, а чак като се разписка  Confused

# 4
  • Мнения: 1 455
Иренка, аз бих отишла в гастроентерологията. Може повръщането да е от много неща, но в тези жеги не е никак желателно . Давай течности и ни дръж в течение какво са казали лекарите.
поздрави

# 5
  • Мнения: 5 577
Можя да е от жегите, но все пак лекарското мнение е задължително.
Повече водичка да пие, според мен - не сокове примерно.
Дано се оправи детенце, че си е притеснение.

# 6
  • Мнения: 712
Здравей,
Провери ли темите за рефлукса? Там може да има нещо, което да те насочи.
Успех

# 7
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Ами,аз днес я водих на лекар и тя каза,че й е късно за рефлукс-на нейната възраст той вече минавал. Зъби и настинки-това са отговорите на всички,а аз откачам Cry

# 8
  • София
  • Мнения: 2 217
Знам, че темата не много за тук, но ми трябва спешен съвет
Майчета,
Ние сме на смесено хранене, но бебо много често повръща. След като се нахрани го държа да се уригне, но той хич не иска, както и да го слагам. След това оставя ли го в креватчето, дори и на една страна, повръща. В редките случаи, когато се уригне се случва пак да повърне.
Разнасяме се на ръце  по цял час, но и това не помага.
Адаптираното мляко е Аптамил - казаха ми, че най-добре го понасяли бебетата.. Първо бяхме на Фризолак, но него изобщо пък не иска да го яде - на мен направо ми мирише на мухъл.
Ако е от адаптираното мляко редно ли е да го сменяме така често?
Дайте съвет.

# 9
  • Мнения: 5 228
А защо сте на смесено хранене? Да не би на бебо да му идва повече добавката и за това да повръща - все пак ако го кърмиш преди това, не знаеш колко изсуква?

# 10
  • София
  • Мнения: 3 181
Здравейте всички,
сериозното повръщане е сериозно нещо.
На няколко форума обсъждахме рефлукса (ГЕР).
Той съществува при всички възрасти, само при новородените е по-силно изразен. Въпросът е доколко този рефлукс (връщане на киселинен стомашен сок към хранопровода и устата, и ев.в белия дроб) дава патологични последствия.
Дали има или няма, това може да каже детски гастро-ентеролог или детски хирург. Има поредица от изследвания, всяко от което се извършва съобразно резултатите от предишното. Най-разпространеното е рентген с контрастна материя (бариева каша).
Ако срещате проблем, обадете ми се в края на август.

# 11
  • Мнения: 1 313
питай педиатъра, и моето момченце повръщаше и сме на Фризовом-той е специално за повръщане

# 12
  • София
  • Мнения: 38 412
То тая тема верно не е за тук, ама.... Само да ти каже че бебчето ти вероятно не повръща, а просто "връща" малко мляко, което е нормално. Но все пак питай педиатъра си наистина ли се налага смяна на млякото и какво да е то. А най-добре си е кърмата...

# 13
  • Мнения: 5 299
Това е съвсем нормално-повечето бебета връщат често след ядене,и Вики беше така до към 3-я месец,после децата го израстват(при всяко е различно),адапт.мляко не е хубаво да се сменя често,а и трябва да мине поне месец за да разбереш как наистина  му действа . А колкото до темата-модераторите ще я преместят Mr. Green

# 14
  • Мнения: 8 769
Алекса, заведи бебето на гастроентеролог, след като се консултираш и с педиатъра си. Моята дъщеря започна да повръща на около 1 м., оказа се ГЕР. Пиеше Аптамил АР и НАН АР. Фризовома не помогна.
Бебето може да повръща по  най-различни причини, така,че иди на лекар!
П.С. С търсачката ще намериш доста подобни теми. Много се е разисквал въпроса с повръщането на децата.
П.П.С. Довечера ще преместя темата в Здравословни проблеми. Там има доста майчета, които ще ти дадат още инфо и съвети.

Общи условия

Активация на акаунт