бременност и високо кръвно

  • 10 079
  • 42
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 267
Здравейте  Hug
Вчера на жк ми измериха по-високо кръвно от обичайното - 130/90. Притеснявам се да не навреди нещо на бебето. Какво мога да направя, за да го сваля? Някоя от вас имала ли е такъв проблем?
Благодаря ви предварително  Hug

# 1
  • софия
  • Мнения: 149
и аз бях така.даже веднъж вдигнах 150/90 гинеколожката ми даде талон за кардиолог.той ми изписа лекарство,което не вреди на бебето.високото кръвно е опасно при бременни и трябва да се лекува.ако продължаваш да вдигаш кръвно отивай на кардиолог,но не се притеснявай не е нищо фатално.много жени в края на бременността си се сблъскват с този проблем.лека бременност и раждане .

# 2
  • София
  • Мнения: 1 267
Благодаря ти  Hug
Казаха ми да лежа и да го следя поне 2 пъти на ден. Тази сутрин го мерих все е така. Не знам колко време мога да чакам да се свали само?

# 3
  • София
  • Мнения: 779
Здравейте  Hug
Вчера на жк ми измериха по-високо кръвно от обичайното - 130/90. Притеснявам се да не навреди нещо на бебето. Какво мога да направя, за да го сваля? Някоя от вас имала ли е такъв проблем?
Благодаря ви предварително  Hug

кръвно 130/90 не е високо. Близо да границата е, но не я минава. Ако повече от 1 седмица се задържа толкова високо, трябва да се консултираш с кардиолог. Имай предвид, че кръвното се мери, когато си напълно спокойна и починала, иначе е нормално да е по-високо.

На първо време може да промениш храненето - по-малко сол, повече вода. Ако си качила повечко килограми да ограничиш и хапването на калорични храни - сладкиши, теста и т.н.

# 4
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 852
Аз поддържах високо кръвно от шестия месец.
Трябва да направиш консултация с кардиолог, ако се наложи да взимаш лекарства. Има такива, които не вредят на бебето. Важно е много да почиваш и да ограничиш до минимум соленото, мазното и пърженото.
Ако продължиш да поддържаш такова кръвно е хубаво да се направи доплерово изследване, но това най-добре ще прецени гинекологът ти.
Внимавай за поява на отоци по крайниците, защото те, заедно с високо кръвно, са признак на прееклапмсия, а тя може да е опасна за бебето и за теб.
Преди всичко, спокойно, няма нишо страшно. Това се случва на много хора, без да се отрази сериозно на тях или на детето. Лека бременност и успех!  Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 1 267
Внимавай за поява на отоци по крайниците, защото те, заедно с високо кръвно, са признак на прееклапмсия, а тя може да е опасна за бебето и за теб.
Да, това е и другото, което е кофти - започнаха да ми се подуват ръцете и краката. Но поне нямам албумин.
Благодаря ви много  Hug, сега се опитвам да се успокоя, защото имам чувството, че вдигам кръвно само от мисълта, че трябва да го измеря.

# 6
  • Мнения: 9 392
Не можеш да правиш нищо на своя глава,нито хапчета,нето каквито и да било други действия.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 718
Редовно следене на кръвното, консултации с гинеколога, кардиолог и т.н.
Високото кръвно е опасно при бременност.
Аз родих с кръвно 155/100. Нямах отоци, изследванията ми бяха добри.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 198
Най-важното е да се успокоиш и да се консултираш със съответния специалист-кардиолог.Аз също бях с високо кръвно от около 5-6 месец от бременността.Вдигах до доста по-високи граници и то често-140/150-100/110,Беше отвратително.Изписаха ми хапчета,които пих до края на бременността,за да се стабилизира положението.Сега също пия хапчет аз ависоко кръвно,вече цяла година след раждането,но какво да правя.Моето е на нервна почва.
Избягвай солено,мазно,пържено,тестено-не много,сладко-ограничено количество.
Лимоните помагат за спадане на кръвното налягане.Кисело млкяо с канела също помага,а и чесъна да не забравяме.Желая ти късмет.
Колкото повече мислиш за това,толкова по-зле сстава/при мен беше така/,започваш дса си внушаваш,че ти е зле и го вдигаш от самата мисъл.А това с постоянното мерене направо си е болест.В един момент просто спрях да го меря.Благодаря на Бог,че сега с лекарствата съм по-добре и мога пълноценно да си гледам детето.
Желая ти късмет и не го мисли много.Просто спазвай хранителен режим и лекарства,предписани от специалист и си следи албумина и всичко ще е наред.

# 9
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 852
Цитат на: svetlitsa link=topic=378751.msg1045[color=red
!!!ИМПУЛСЕН_ТЕЛЕФОН!!![/color]#msg1045!!!ИМПУЛСЕН_ТЕЛЕФОН!!! date=1236667322]
Внимавай за поява на отоци по крайниците, защото те, заедно с високо кръвно, са признак на прееклапмсия, а тя може да е опасна за бебето и за теб.
Да, това е и другото, което е кофти - започнаха да ми се подуват ръцете и краката. Но поне нямам албумин.
Благодаря ви много  Hug, сега се опитвам да се успокоя, защото имам чувството, че вдигам кръвно само от мисълта, че трябва да го измеря.

Напълно възможно е да го вдигаш от притеснение. И аз бях така. В края на осмия месец дори лежах в болница за наблюдение. Когато ме викаха в манипулационната да го мерят, винаги беше високо. А когата дойдеше акушерка при мен, в стаята, да го измери без да очаквам, редовно беше 120/80. Лекарката казваше на акушерките да ми мерят кръвното "с елемент на изненада" - т.е. без да знам кога, за да не си "внушавам" високо кръвно.  Joy

# 10
  • София
  • Мнения: 1 185
Две седмици преди да родя ми измериха 120/90, препоръката беше да си го следя у дома, да почивам и да намаля кафето!

# 11
  • Мнения: 1 195
В средата на 5 месец и аз почнах да вдигам кръвно, наложи се дори 2 пъти да лежа в болница за да може да ми следят състоянието.
Няколко пъти се консултирах с кардиолози - изписаха ми Дупегит да пия по схема, и до края на бременноста го пиех. Няколко пъти ходих за доплер по мое усмотрение.
Знам колко е гадно да си с високо кръвно, опитай се да се почиваш повече. Имай в предвид че високото кръвно може да доведе до ранно узряване на плацентата и е наложащо да си следиш стриктно състоянието.
Желая то лека бременност и здраво бебече  Peace

# 12
  • Мнения: 1 512
Много е важно да се успокоиш и да не мислиш постоянно за кръвното ( намери си някакво занимание за да отклониш вниманието си от тази мисъл).130/90 не е високо кръвно.Ако се покачва повече тогава ще се консултираш с лекар.Лека бременност и здраво бебче ти желая.

# 13
  • Мнения: 2 110
Кръвното ти е към високо. Познавам много такива мама, който ограничават кафето, напрежението,соленото.....и друго ще трябва да се пита лекар.

# 14
  • Мнения: 153
В началото на 9 месец вдигнах високо кръвно, въпреки че почти винаги съм била с ниско.
Предписаха ми хапчета Допегит, но кръвното продължи да варира във високите граници. Приеха е в болницата лежах на системи, кръвното се пооправи и ме изписаха за да дочакам термина. Но в къщи отнова започнах да поддържам същите високи стойности до 155/95. И така отново ме приеха. Два дена мислеха по моя случей как да родя. И на 5 февруари ми сложиха система и с нея така 2 часа. Разкритие имах 1 см., а кръвното 160. Непосмяха да рискуват да родя по нормален път и предприеха секцио. Рискът от нормално раждане е,че независимо от разкритието колко см е плацентата може да се отлепи. А това означава, че кръв и кислород недостигат до бебето. След, което се предприема секцио. Това бе моя случей.
На теб ти пожелавам да се стабилизират стойностите на кръвното и всичко да мине както пише по книга Peace Laughing newsm51

Общи условия

Активация на акаунт