Дали ще се отучи да суче?

  • 727
  • 7
  •   1
Отговори
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 312
Кърмещи майчета,
на моята бебка й откриха клебсиела в акото,която се е размножила масово заради непреработената лактоза от моята кърма.
Сега по препоръка на докторката трябва да я кърмя, но да не я оставям да се насуче,а да прекъсна по някое време и да й дам 50 мл безлактозно мляко, а едно хранене да бъде изцяло с безклатозното.
Мен ме е страх да не започне да се отказва от гърдата и затова тези 50 мл. след всяко сукане се опитвам да ги давам с лъжичка.В началото вървеше,но сега много се дърпа и плаче,просто е мъка за мен и за нея.Разливам сигурно половината количество.
Цялото хранене с безлатозно АМ реших да е с биберон рано сутрин ,когато е още много сънена и нямам проблем с него(пък и нямам нерви да дам 120 мл с лъжица).
Как мислите,дали да й давам тези 50 мл с биберон?Ще спре ли да суче? Confused
Много ми е мъчно от цялата история,толкова беше хубаво,кърмехме се на поискване колкото си иска... Cry

# 1
  • Мнения: 2 755
И моето дете има непоносимост към лактоза, но лекарката каза, че кърменето е най-важното. Клебсиела се лекува с антибиотик. Не мисля, че безлактозното мляко ще помогне. Сега давам капки Колииф, те съдържат лактаза, пък ще ведим тия дни резултата.

# 2
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 312
За съжаление при нас клебсиелата е резистентна на позволените антибиотици.Има само два, които имат въздействие,но с много странични ефекти и не можем да ги даваме.
Всъщност се страхувам да не спре да суче ако започна да й давам безлактозното мляко с шише с биберон?

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Клебсиела се лекува с антибиотици.
Попитай лекарката точно как безлактозното мляко ще изтреби бактерията? Нали първо кърмиш бебето, т.е. пак постъпва лактоза в червата?
Мислила ли си да потърсиш и второ мнение за лечението на детето?
Иначе би могла да предлагаш безлактозното мляко с лъжичка или чашка - така няма риск да се откаже да суче бебето. Но има реален риск кърмата ти да намалее, ако не се доизцеждаш и като цяло е трудно за всички ви - затова е добре да чуеш и още едно мнение дали действително се налага да минавате през тази процедура.

# 4
  • Мнения: 292
Всъщност се страхувам да не спре да суче ако започна да й давам безлактозното мляко с шише с биберон?

Защо не пробваш да и даваш безлактозното мляко със спринцовка или пипетка? По лесно е от лъжицата ... Аз така съм давала за коликите и са я хранили докато ме е нямало. Бавно става, но за шише биберон неисках и да Чуя ....

# 5
  • Мнения: 2 755
За съжаление при нас клебсиелата е резистентна на позволените антибиотици.Има само два, които имат въздействие,но с много странични ефекти и не можем да ги даваме.
Всъщност се страхувам да не спре да суче ако започна да й давам безлактозното мляко с шише с биберон?
Може да направиш изследването в друга лаборатория и да помолиш да заложат само антибиотици подходящи за малко бебе. Ако е чувствителна на Гентамицин, даван през устата, няма никакви странични ефекти и е напълно безопасен. / стига микроба да е в храносмилателния тракт или червата/

# 6
  • Мнения: 8 242
Бактерии - с АБ евентуално.. но не задължително Simple Smile
И на мен ми минаха с този номер (дори се опитаха да изкарат същата бактерия, ама нямаше такава лаборатория да я изследва в Пловдив  Mr. Green) .. Та и на нас латкозна непоносимост.. Спирайте с кърменето - давай Фризопеп.. Кърв, слуз в акото.. страшна работа..
Да ама не.
Класически хомеопат.
Всичко се оправи за няма и 2 седмици ..
Беше на 3-4м.

# 7
  • Мнения: 1 174
Не мога да ти дам съвет за лактозната непоносимост, но за яденето на мляко от биберон може и да се отучи да суче, риска да се отбие е голям, тъй че пробвай с пипета, спринцовка, с лъжичката наистина е много бавно и неудобно  Wink Успех

Общи условия

Активация на акаунт