калорични храни за дете

  • 3 253
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 418
Момичета кажете ми калорична храна за дете.Моят син е на 3 год и тежи 12,400.Според педиатьрката не е страшно,но на мен ми се ще да го поохраня малко повече т.е. да му се лепне някое килце Simple SmileНезнам как да го кажа хем не ще да яде,хем е пощелив.Като види нещо иска да го пробва,но една две хапки и до там.Ще сьм благодарна на всякакви сьвети и идеи

# 1
  • Мнения: 9 814
Зърнени закуски, месо, хляб, мляко, яйца.... все калорични храни.
Защо ти е да си поохранваш детето?
Не искам да ти се бъркам, но ако е здраво не виждам защо излишно да го тъпчеш.
За протокола: дъщеря ми е на 4 г. и половина и тежи 14,900 кг, висока е 106 см.
Племенницата ми беше изключително слабо и злоядо дете. Родителите й и баба й я тъпчеха с какво ли не само и само да напълнее. Даваха й филии с мас, поръсени със захар за закуска:sick:, порция макарони с обилно количество захар и масло, постоянно й се предлагаха тестени и пържени храни... И изведнъж към 5-тата си годинка прояде и то здраво. Вече е на 11 г., висока е 148 см., тежи 67 кг. И никой не може да спре вълчият й апетит. Сега пък се чудят как да отслабне.
 Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 43 903
няма такова нещо.... просто метаболизма явно си върши повече от добре  работата.....
не го охранвай, че може да му направиш доста кофти услуга, храни си детето здравословно и разнообразно. Пък другото - оставяш на организма...има си слаби дечица, по-добре отколкото затлъстели такива.

Моят е на 3,4г, 102 см, 13,5 кг....ми клечка е, но не му се тревожа, яде си добе, чувства се добре....а септември след морето си го бях прибрала 12 кг....

# 3
  • Мнения: 8 999
Не го охранвай. После ще се чудиш на каква диета да го подложиш.

# 4
  • Мнения: 1 418
слава богу е здрав иначе скоро ще направи 3,3год.Маи е взел гена на баща си и затова е такава щека.Гледам около мен децата двамата ми племенници /на брат ми и на зьлва ми/ са на годинка и тежат по 12 кг и нещо,а на приятелки около мен са пак около 3 год и са кьм 15 кг та затова вече взех да се притеснявам

# 5
  • Мнения: 9 814
kristti , и аз бях така. Все гледах и сравнявах с другите деца.
Моето на годинка 8,5 кг, другите по 12-14 кг.- аууу ужас. Докато не се усетих, че моето дете е здраво, палаво, развива се добре и няма смисъл да го тъпча излишно. Аз самата съм слаба и съм била същата клечка.
 Peace

# 6
  • Мнения: 1 155
Дъщеря ми е на 2 г. и тежи 14 кг. Според мен е малко пълничка, но просто детето си хапва. Не давам нищо сладко и от тези царевичните пръчици защото за тях е многоооо лакома

# 7
  • София
  • Мнения: 43 903
kristti - не гледай другите деца....твоето си е отделен индивид...ей това сравнение е много грешно..... много се тормозих аз така първата година - моето на година нямаше 8 кг, а на приятелки по 12-13..... и по едно време теглих чертата и край, моето дете си е мое, с гените на мен и баща си и  със собствената си индивидуалност, няма защо да се тормозя нито аз, нито да тормозя детето.
Съветвам те и ти да се отърсиш от този навик...

Освен това ако почнеш да тъпчеш детето има доста голям шанс трайно да го отблъснеш от храната.....

# 8
  • Мнения: 4 490
И моят големият е същият - на 3 г. 2 м. е към 13 кг, не знам дали ги има. Щека абсолютна. Единия му дядо като го види, само цъка съжалително с език и клати глава. Не се старая да го охранвам, но се старая да не мудавам развалящи апетита 'боклуци', които ще му развалят основното хранене. Невинаги успявам  Embarassed, но моето успокоение е, че поне в яслата яде като разпран - спиват му по 2-3 порции. И у дома хапва, но знае, че все някъде ще се намери по някоя бонбонка и това често му разваля вечерята.  Confused

# 9
  • София
  • Мнения: 8 272
Синът ми е на 4 г. и 2 м. и е 13-14 г. на 99-100 см Овен дребен и кьощав е и злояд ...спасение няма   

# 10
  • Мнения: 2 110
Защо искаш да го поохраниш,малко ли дебели деца има?Важното е детето да е здраво и жизнено. И двете ми деца са слаби според бабите, но да чукна на дърво много здрави. Никога не съм искала децата ми да са дебели. Храня ги колкото мога здравословно и не искам да им създавам бъдещи проблеми ,като ги правя дебели от сега.

# 11
  • Мнения: 1 418
Е,поне се успокоих че не сме само ние така слаби Laughing

# 12
  • Мнения: 1 512
Защо ти е охранено дете.Радвай се да е жизнено и здраво,а не охранено.Аз не искам детето ми да е дебело.Като гледам колко деца с наднормено тегло има се старая да давам здравословна храна и се надявам че няма да стане "метър висока - метър широка", а се моля да бъде жизнена,здрава и слаба.

# 13
  • Мнения: 9 973
не се вкарвай излишно във филми

Общи условия

Активация на акаунт