за спанетето в столчето за кола

  • 2 002
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 407
Както повечето деца и моето заспива бързо в колата(в столчето).Все още е в кошницата ,но е за смяна вече.Разглеждам различните модели и се чудя тези с допълнителните възглавници дали държат главичката.Ползвате ли от тези, които се слагат на врътлето?На кошницата нямахме от тези възглавнички които държат главичката да не се мята на ляво и дясно и детето постоянно си мята главата настрани ,напред...,много е неудобно(слагах допълнителни).Сега заглеждам с допълнителните възглавници,но не му ли пада главичката надолу ,като се отпусне .Слагате ли им тези за спане.Посъветваите ме към кое столче да се ориентирам,цената няма значение,ще дам и повече ама де не му се мандахерца главата насам на там.

# 1
  • Мнения: 1 305
Има столчета, при които се променя наклона на облегалката и седалката, така че детето да е в полулегнало положение. Много са удобни за спане. Отделно е хубаво да има и допълнителни възглавнички за главата, най-добре да са регулиращи се на височина, защото децата ги израстват.

# 2
  • София
  • Мнения: 43 903
сериозно ли на година и 7 месеца е още в кошница?????

иначе - не не слагам възглавница, столовете 9-18 м си имат полулегнало  положение и главата не увисва, а и моят син би се събудил моментално от такова нещо и надал рев до небесата....
иначе са евтини - не пречи да купите за проба.
То малко ти е неясен въпроса - тези възглавнички за врат са именно за да не клюфва надолу главата....а ние сме с чико кей 1 има си възглавничка за главата на самият стол и  тя не дава да му увисне настрани изобщо.....има три положения - изправено, малко по-легнало и още по-легнало.

Последна редакция: вт, 10 мар 2009, 13:17 от Angel_Dust

# 3
  • Мнения: 2 110
Може да ви се стори странно ,но аз като пътувам с дъщерята и тя тръгва да заспи я гушвам, като и слагам главичката в скута ми. Тези столове ми изглеждат много неудобни.

# 4
  • София
  • Мнения: 43 903
Може да ви се стори странно ,но аз като пътувам с дъщерята и тя тръгва да заспи я гушвам, като и слагам главичката в скута ми. Тези столове ми изглеждат много неудобни.

браво, а ако недай боже  нещо, ако спрете рязко, ако ви блъсне някой, ако се обърне колата????
Кво става с удобно спящото ти в коленете дете?

# 5
  • Мнения: 958
Махнахме кошницата като стана на 10-тина месеца. защото вече беше като натикана там. доста тясно изглеждаше, хем детето е дребничко. Столчето има две положения, седнало и полегнало, детето си спи спокойно и във двете.
Като се качим в друга кола, без столче, и случайно заспи в ръцете ми, не спи повече от 30тина минути, и тя и аз се изпотяваме, аз се схващам цялата, и на детето надали му е удобно, така че избягваме така да се возим.
За протокола катастрофирахме докато детето ми спеше в ръцете, слава богу беше леко и не от нашата страна, и детето даже не се събуди, но ми е обица на ухото и повече няма да си позволявам, да я возя без столче.

# 6
  • София
  • Мнения: 8 272
За стол 9-18 кг, сте отдавна! Извадете детето от тази кошница!
Щом спи детето ви трбва 9-18 а не с по-голяма граница
Къде са му крачетата не стърчат ли мислиш ли че му е удобно д а не може да си ги размаха и да са сгънати като е с гръб към движението.
Ползвала съм за сина ми възглавничка за вратлето, добре държи. Поставях му я след запиване.
Надуваема беше отгоре е хавлиен плат, който може да свалиш(с цип).

# 7
  • София
  • Мнения: 43 903
мм нашата е същата на сейфти фърст...ама нещо не се оправям с нея Simple Smile))

# 8
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Ние кола нямаме, т.е. и столче също. Но миналата седмица за почивните дни ходихме в провинцията с едни приятели и взех от приятелка тяхното. Тук за къси разстояния(до лекарката) ни вози баща ми и я слагам в мен-скъсва ми нервите-топло, неудобно и т.н. В стола заспиваше на мига. Явно е удобен на децата.

П.П. Стола нямаше никакви възглавници, мисля, че имаше опция да се смъкне в полулегнало, но не сме го правили, тъй като нямаше да има къде да сложи краката напред. Т.е. спеше седнала с клюмнала глава. Предполагам, че ако не й беше удобно, щеше да мрънка и да не спи.

# 9
  • Мнения: 407
ами от близо 2 месеца вече му е малка,но не се е налагало да ходим почти никъде,а в района не го слагам с стола(за 2-3 км).А и не иска в него ,че не може да гледа на пред.От както не се събират крачетата не съм го слагала,никъде не сме и ходили.
А точният ми въпрос беше какви възглавници ползвате да не се клатушка главичката на детето и да ми препоръчате модел?

# 10
  • София
  • Мнения: 43 903
Ами как ще иска Simple Smile))
В стола ще му хареса - ще може да седи, да гледа напред, през прозореца, ще му е по-удобно и по-широто Simple Smile
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/7307 това е стола ни. Възглавничката си върви комплект. т.е. част от стола, вдига се , а с нея са свърдзани и коланите и така се регулира като расте детето да му е точно.
Това възглавничката - http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=77_171&products_id=416
но ако сте от София, в джъмбо бяха по под 5 лв. май...


Ето ти още няколко подобни стола
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 9/products_id/372
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/7316
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/7317
http://www.kolichki.com/index.php?m=320&category=151&pc=66&lang=1

мисля, че с никой от тях няма да сбъркаш, вс имат такива странични възглавнички ако си мята настрани главата..... но най-добре да  видите и пробвате на живо.

Последна редакция: вт, 10 мар 2009, 13:40 от Angel_Dust

# 11
  • Мнения: 1 305
А точният ми въпрос беше какви възглавници ползвате да не се клатушка главичката на детето и да ми препоръчате модел?

Ами въпросните възглавници си вървят към столчето. Не съм слагала допълнителни. Не мисля, че има и нужда.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 199
Моят син редовно се одремва в колата, особено като тръгнем на дълъг път (а ние доста пътуваме). Столчето му е от тези 13-18 кг и като цяло е страшно удобно. Има възможност за регулиране на облегалката и наместване в полулегнало положение, докато детето спи. Освен това слагам възглавничка отстрани и допълнително още една от тези извитите на вратлето. Въпреки всичко главата му редовно "клюмва" напред.  Няма оправия! Sad

# 13
  • Мнения: 6 365

Ползвала съм за сина ми възглавничка за вратлето, добре държи. Поставях му я след запиване.


Сори, не се сдържах:) Може би е малко мъничък да запива:) Cute:) И на мен след запиване ми пада главата...

# 14
  • Мнения: 9 973
как се събират деца на 1г. и половина в кошница? newsm78Ние на 6м. му взехме столче

Общи условия

Активация на акаунт