Докъде стигнахте на 8 месеца

  • 1 024
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 660
С какво сте захранили или с какво бяхте захранили до началото на деветия месец?

Струва ми се, че много малко неща съм въвела до сега и искам да сравня.

# 1
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 852
Аз съм въвела моркови, тиква, тиквичка, картоф, спанак, броколи, пащърнак, ориз. От плодовете: ябълки, круши, сливи, банан, кайсии, праскови.
Каши не давам по съвет на педиатърката, от другата седмица смятам да почвам попара. С нея ще въвеждам сирене и глутен.
Още нямаме заместено хранене, дъщеря ми изяжда по 50-60 грама пюре, в много редки случаи до 100.

П.С. Сега се сетих, някой може ли да ми каже, давала съм пюре с царевично нишесте. Това означава ли, че съм въвела царевица?  newsm78

Редактирам, защото забравих да кажа, че съм въвела и месо - пиле и заек. Пуйка не съм давала, защото не можах да намеря подходящо пюре - или има сол, или домати, или нещо друго, за което е рано.

Последна редакция: вт, 10 мар 2009, 15:08 от svetlitsa

# 2
  • Мнения: 2 660
При нас:
Картоф, морков, тиква, краставица, копър, магданоз, зелен чесън, кълнове (елда, леща, боб)
Елда, овесени ядки, сега въвеждам царевицата
Ябълка, слива, банан

Това са нашите храни. До обяд - мляко, наобяд зеленчуково, следобяд плод, вечеря имаме от 3-4 дни като обяда. Помежду кърмене за приспиване сутрин, за приспиване следобяд, към следобедната закуска или към 6, за приспиване вечер и цяла нощ.

# 3
  • Мнения: 367
Не мисля, че съм добър пример за майките, които желаят да кърмят по-дълго децата си, защото кърмя около два - три пъти на ден, въвела съм почти всички зърнени храни - кафяв ориз, просо, белена леща, елда, булгур, царевица. Плодове всякакви без цитруси, от зеленчуците - морков, картоф, пащърнак, лук, чесън, цвекло, тиква,чушка.

# 4
  • Мнения: 54
Аз пък до осмия месец бях въвела много малко храни - основните - тиква, картоф, морков, ориз а от плодовете - ябълка, круша, банан.
Не се притеснявай че закъсняваш със захранването, на всичко ще му дойде реда и времето.  Peace Моята педиатърка ми казваше този месец дай това, а аз го давах месец дори два по-късно.  Grinning

# 5
  • Мнения: 488
При дъщеря ни по-скоро става въпрос за опитване,защото изяжда едни микрони...
Досега-картоф,морков,тиква,тиквичка,пащърнак,синя слива,круша,пуйка.Но основно е на кърма.Дори вода не пие  Party

# 6
  • Мнения: 122
Въвела съм до сега  от зеленчуците - картоф,тиква ,морков,карфиол,броколи,пащърнак; от плодовете-ябълка ,круша,банан; от кашите-оризова и елда.В момента въвеждам пуешко  Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 587
От зеленчуците съм въвела : картоф,тиква,морков,тиквички,пащърнак,зелена чушка,карфиол,грах,броколи.
Зърна:Ориз,царевица,елда.
Плодове: Сини сливи, банан /пюре и пресен/, ябълка,круша.
Месо : Сега от 5 дни му давам пуешко.

# 8
  • Мнения: 122

Редактирам, защото забравих да кажа, че съм въвела и месо - пиле и заек. Пуйка не съм давала, защото не можах да намеря подходящо пюре - или има сол, или домати, или нещо друго, за което е рано.
В момента въвеждам пуешко с пюре на Сънвал - пащърнак, ориз и пуешко. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 10 982
От средата на 6 месец до началото на 9 месец въведох следните храни:
Плодове - ябълка, круша, манго, банан, слива, праскова, кайсия, малина, боровинка.
Зеленчуци - морков, тиква, тиквичка, картоф, броколи, карфиол, пащърнак, спанак, грах.
Месо от втората половина на 8 месец - пуешко, заешко, телешко.
Варива - елда, ориз, царевица.

# 10
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 852

Редактирам, защото забравих да кажа, че съм въвела и месо - пиле и заек. Пуйка не съм давала, защото не можах да намеря подходящо пюре - или има сол, или домати, или нещо друго, за което е рано.
В момента въвеждам пуешко с пюре на Сънвал - пащърнак, ориз и пуешко. Simple Smile

Мерси, това ще го пробвам!   bouquet

# 11
  • Мнения: 2 111
П.С. Сега се сетих, някой може ли да ми каже, давала съм пюре с царевично нишесте. Това означава ли, че съм въвела царевица?  newsm78
Да,царевицата е въведена  Peace
Започнах захранване на 5 месеца и 18 дни и до началото на 9 месец въведох храните в този ред:
ябълка,круша,банан,тиква,ориз,морков,сливи,картоф,рапично олио,целина,магданоз,царевично нишесте,тиквички,зелена чушка,елда,сладък картоф,пуешко месо,кайсии,зехтин,манго,пилешко месо,зелен грах,праскови,овесени ядки.
Количествата бяха около 60-80 гр.,повече не искаше.
До началото на 9 месец кърмех по 6 пъти на ден.

# 12
  • Мнения: 2 132
При нас:
Картоф, морков, тиква, краставица, копър, магданоз, зелен чесън, кълнове (елда, леща, боб)
Елда, овесени ядки, сега въвеждам царевицата
Ябълка, слива, банан

Това са нашите храни. До обяд - мляко, наобяд зеленчуково, следобяд плод, вечеря имаме от 3-4 дни като обяда. Помежду кърмене за приспиване сутрин, за приспиване следобяд, към следобедната закуска или към 6, за приспиване вечер и цяла нощ.
Подправки като копър, магданоз и т.н. няма смисъл да се въвеждат като останалите неща. Направо си ги давай.
Не помня точно но мисля, че бях въвела ориз, кафяв ориз, картоф, тиква, морков, ябълка, банан, круша, пъщърнак, елда, праскова, кайсия, синя слива. Май това бяха до към края на 8ми.
Не се притеснявай. Натам захранването върви по-бързо, защото почти всичко общо взето се дава по 3 дни.

# 13
  • Мнения: 2 070
По два-три-до четири пъти съм дала тиква, картоф, веднъж броколи, веднъж тиквичка, два пъти ориз - единият път в каша, другият в пюре, вчера и днес дадох пилешко със зеленчуци на Хипп - вътре има грах, домат, ориз... Круша съм давала да смуче или настъргана, банан - плода, не пюре или сок, ябълка настъргана да пробва - абе всичко е по-скоро пробване, отколкото хранене, основно е на кърма, няма заместено хранене. Днес дъвка малко бисквита, давам и микродозички и от нашата храна
Не захранвам по принципа веднъж една лъжичка, после две и така няколко дни, просто правя едно пюре, което се яде два дни поред и ако от самото начало и хареса на вкус си и давам да си изяде колкото иска - засега 60 яде, а от картофеното 120 изяде веднъж и към 100 следващия път... Това с месото беше 120 - изяде го за два дни, значи пак по 60, но то много и хареса, можеше да изяде и повече, ако не я бях спряла първият ден... Слагам минимална доза краве масло в домашното пюре
Кашата дето я дадох е на Фризо - с ориз, царевично нишесте и четири плода - единият е портокал, другите не помня...всичко е на прах, не знам какъв плод е това, сладка е доста според мен...
И спанак дадох, от него май се подриска яко.

Общи условия

Активация на акаунт