Помощ отказва да яде!

  • 1 196
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 344
Знам , че има доста изписано по темата , но отчаяно ви моля зя съвет! PraynigЗахраних малкия със зеленчуково пюре .В началото нямаше проблем и си хапваше с охота.Повечето пюрета ги приготвям аз.Случвало се е и да му дам купено - и него ядеше.Проблем с лъжицата няма.От две седмици храненето стана ад ShockedРев до спукване и отказва да яде пюрета.Днес опитах и с месно - резултата беше отчайващ.Половин час рев и най - много две изядени лъжички.Опитах се да го разсея , поиграхме , сменихме памперса и уж се успокои и в момента , в който пак опитах да му дам да яде , пак истерии.Накрая сложих АМ в пюрето , за да стане достатъчно рядко да минава през биберон и му го дадох да го изпие.Успях - изпи го.Но не искам да е така.Просто не мога да си обясня защо отказва да яде неща , които вече в продължение на месец е ял и определено са му харесвали. newsm78Моля дайде съвет какво да правя.

# 1
  • Мнения: 27 524
Ами просто не е гладен, това е  Wink
Остави го, не се притеснявай, ако пропусне хранене. Води се по него, давай когато огладнее, а не под час или строг режим.  Peace
Остави го само на мляко няколко дни, може да е леко неразположен от никнене на зъбки. Колкото иска толкова, не настоявай, не насилвай, не играй театри и не се тревожи  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 344
Д а, никне му зъбче , но той изобщо не се криви и не плаче.Само с пюрето става раздразнителен и ревлив.Благодаря ти , дано да си права и това да отмине. Peace

# 3
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Ми може да не е гладен Thinking
Ако пък просто не му харесва пюрето, защо не направиш кратка пауза и не пробваш след седмица.

# 4
  • Мнения: 15 379
Около вашата възраст, а и по-натам моят син имаше доста често такива периоди. В началото много се ядосвах, но никога не съм го хранила насила! С пюре с АМ от шише никога не съм го лъгала, това пак си е хранене по принуда и аз не го приемам. Просто му давах шишето с топло АМ и въпросът беше приключен.
Ще отмине този период и при вас, но никога не го насилвай да яде и бъди толерантна към неговото желание да не обядва например, а да си пие АМ-то (или дори и да не го пожелае и него).

# 5
  • Мнения: 3 993
Д а, никне му зъбче , но той изобщо не се криви и не плаче.Само с пюрето става раздразнителен и ревлив.Благодаря ти , дано да си права и това да отмине. Peace
loli_b, точно това е причината - зъбчето! Дъщеря ми имаше същите периоди, с пюрето на обяд ставаше раздразнителна и не искаше да го яде, млякото си пиеше без проблем. Причината е, че лъжицата дразни подутите венци. Затова не иска да яде с лъжица, а с биберона го е изпил. Просто изчакай да отмине този момент. В такива периоди аз давам само мляко, изобщо не я насилвам да яде твърда храна, ако ми откаже първите 1-2 лъжички и аз се отказвам веднага и не настоявам повече.

# 6
  • Мнения: 2 960
Щом не иска-не насилвай в никакъв случай.Не е гладно детенцето.

# 7
  • Мнения: 1 512
Проблема му според мене идва от зъбчето.Моето дете отказва храна различна от млякото когато и никне зъбче.Не насилвай,може и да не е гладно,предложи веднъж ако откаже пробвай след час.Ако пак не иска,а е гладно дай мляко.Аз процедирам така нищо че вече е на 11 месеца.Този период ще отмине.

# 8
  • Мнения: 9 973
оф,познато...и до сега ми ги прави тези номера.Спрях да се ядосвам,просто пропускам яденето или давам мляко

# 9
  • Варна
  • Мнения: 192
Моята маймунка правеше тези номера дълго време, не просто пропускаше хранене, а отказваше каквото и да е по 5-6 дни, нищо не искаше и с много зор успявах да дам малко мялко колкото да не е съвсем без храна. Оказа се, че има Е-коли в урината и чак след лечението й се възвърна апетита и всичко се оправи.

# 10
  • Мнения: 668
Момичета дайте ми идея какво да правя.Ходим на ясла,от 3 седмици отказва да яде там.На обед като го взимам у нас яде.Преди отказваше и в нас, сега започна.Госпожите не искат да остава да спи там докато не започне да хапва поне малко.Незнам вече какво да го правя,а определено идва време да започвам на работа newsm78.Да напускам ли какво,незнам

# 11
  • Мнения: 79
Мила лоли,
Нашето момче спада към т.нар.злояди деца....не че не яде, но се изисква голямо търпение. Имахме обаче същия проблем о/о 8-те месеца. Тогава просто отказа всичко освен млякото, т.е. биберона. ОБяснвам си го с факта, че седмици след това му се показаха горните зъбчета. Просто за него е било толкова болезнено, че нищо друго освен бибата не признаваше....След като яде с биберон, значи е гладен, затова по-добре е временно да го храниш така вместо да се дере от плач. Не се притеснявай, че няма да поема пюретата - АМ е достатъчно обогатено и абсолютно го засища. След пробиването на зъбките Алекс започна пак да яде с лъжица. И един трик от мен - ако сте на проходилка, пробвай и така да го храниш....
Успех

# 12
  • Варна
  • Мнения: 3 953
И при моята хубавица беше така на всяко никнене на зъб.
Сега пак ще изфабрикува зъб, защо вече втори ден се криви
на обедното хранене, предпочита да гризе нещо, отколкото да си
яде пюрето или супата.

# 13
  • Мнения: 3 092
Д а, никне му зъбче , но той изобщо не се криви и не плаче.
и аз минах през този ад със захранването .Ситуацията беше много приличаща на твоята .
Отмина на година и два три месеца - определeно виновни бяха зъбите и по скоро кучешките .
Докарвала ме е до истерия , карали сме дни наред на кърма , солети, оризови бисквити на Хамлет , тук там ябълка , сухар , банан и толкова . Tired

# 14
  • Мнения: 1 372
Дъщеря ми имаше подобен период. Просто я оставях или пък и давах нещо което иска да яде в този момент. След това всичко отмина отсамосебе си. Не го мъчи, давай му да яде това което иска, защото иначе има шанс да откаже яденето като цяло.

Общи условия

Активация на акаунт