Фоликуметрията

  • 1 330
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
Някой може ли да ми каже нещо по-подробно за фоликуметриата? Може ли всеки гинеколог да извърши тези прегледи и да посочи точният ден на овулацията? защото аз чрез последните 3 месеца се опитвам да си открия деня в които ми е овулацията, чрез тестове за овулация, но уви не се получава.  newsm78 

# 1
фоликуметрия се прави 3 поредни месеца, като се следи за големината на фоликула или фоликулите. при определен размер те се пукат сами, ако не с помощта на прегнил или овитрел и по този начин се вижда дали има спотанна овулация всеки месец. при нормална спермограма, направена задължително в клиника по стерилитет, и при доказана овулация бебето стана без проблем. друг е въпроса по отношение на гинеколога дали ще проведе адекватно фоликуметрията. успех

# 2
  • София
  • Мнения: 2 014
vesi_koce , всеки гинеколог разполагащ с апарат за УЗ диагностика (и завършил курс по образна диагностика) може да проследи цикълът ти в три поредни месеца и да ти каже кога е овулацията. Най-добре е между 10-12 ден от МЦ да се отиде на преглед за да се види дали има доминантен фоликул и след това лекарят ще ти каже кога да отидеш пак за да се види дали се е спукал фоликула и дали е настъпила овулация. МЦ се брои от първият ден на кървенето. И е по-добре УЗ прегледа да бъде вагинеален. А също така е добре да се отиде в клиника по стерилитет(независимо дали има или няма съмнения за такъв) отколкото в кварталната поликлиника.

# 3
  • Мнения: 84
Използвам темата, за да попитам нещо свързано с фоликулуметрията. Моля ако някой знае да ми каже в какъв случай се налага употребата на прегнил за спукване на фоликула? Как лекаря преценява дали се налага прегнил или може да се разчита на естествено пукане на фоликула? 

# 4
  • Мнения: 2 343
Когато се прави инсеминация или ин витро винаги се използва Прегнил или друг медикамент с подобно действие. При АРТ е много вожно да се знае кога точно ще настъпи овулацията. Именно това е предназначението на Прегнила. Смята се, че О настъпва след 36 часа, разбира се, зависи на каква големина на фолекула е сложен.

# 5
  • Мнения: 84
Мира, благодаря...Аз не правя инвитро или инсе....само стимулация и ми е интересно дали лекарката ми ще прибегне към прегнил или не...Но да се надяваме тя да прецени добре. До момента не ми е споменала за прегнил или друго...МОже би чака утре да види големината на фоликулите. Благодаря ти пак за отговора.

Общи условия

Активация на акаунт