Въпрос за яйцата?

  • 1 211
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 591
Мили мами, колко време след захранване с жълтък детето може да яде цяло яйце? На нас ни е рано, но искам да се информирам.

# 1
  • Мнения: 9 973
след 1г. навършена

# 2
  • Мнения: 3 993
Няма връзка едното с другото. Жълтък се дава след 6-ия месец. Цяло яйце, демек яйчен белтък, се дава на бебето след като навърши 1 годинка. Кога точно, ти решаваш. Ако има обремененост от алергия, по-късно и след консултация със специалист.

# 3
  • Мнения: 583
Ще се възползвам от темата. Мога ли вече да давам на детето ми  цяло яйце и прясно мляко? Извинявам се на авторката за намесата.

# 4
  • Мнения: 4 433
Цяло след годинката.


Ще се възползвам от темата. Мога ли вече да давам на детето ми  цяло яйце и прясно мляко? Извинявам се на авторката за намесата.

Да,можеш.

# 5
  • Мнения: 2 334
След 1 годинка може да се дава вече цяло яйце  Peace

# 6
  • Мнения: 6 713
И аз мисля да дам след годинка. Peace

# 7
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 014
А ако дам жълтък след 10-месечна възраст, кога мога да дам и белтъка?

# 8
  • Мнения: 3 993
Пак след като навърши 1 годинка. Това правило е общовалидно и няма връзка с момента на захранване с жълтък. Белтък се предлага първо сготвен - в застройка, заливка, кремче и т.н. Чак после може да се даде варено яйце, пържено яйце, печено яйце върху сандвич например и т.н.

# 9
  • Мнения: 591
Ще се възползвам от темата. Мога ли вече да давам на детето ми  цяло яйце и прясно мляко? Извинявам се на авторката за намесата.

Няма никакъв проблем, за това е темата, за да пишете.  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 12 095
Пак след като навърши 1 годинка. Това правило е общовалидно и няма връзка с момента на захранване с жълтък. Белтък се предлага първо сготвен - в застройка, заливка, кремче и т.н. Чак после може да се даде варено яйце, пържено яйце, печено яйце върху сандвич например и т.н.

И аз знам абсолютно същото. Ние сега започваме със захранването с белтък- на година и три месеца. След навършване на една година първо въведох кисело мляко, цитруси и след това прясно мляко, та затова белтъка се поизмести във времето.

# 11
  • Мнения: 3 092
Дадох и цяло на година и нещо - може би 3-4 месеца не помня .

# 12
  • Мнения: 1 372
Аз смятам да дам цяло яйце някъде по великден, когато детето ще е на година и 2 месеца.

# 13
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983

# 14
  • плевен
  • Мнения: 644
И аз знам че се дава след годинката но все още ме е страх защото няма достатъчно зъбчета

Общи условия

Активация на акаунт