телесната температура по време на бременност

  • 79 076
  • 55
  •   1
Отговори
  • Мнения: 113
Искам,да попитам дали телесната температура(мерена под мишницата) по време на бремонност е по-висока? Знам,че базалната се покачва но се чудя дали важи и и за телесната!?  Embarassed
Съжалявам за негратмостта но наистина искам да знам дали има отношение!!!
Притеснена сЪм понеже моЙта от няколко дена варира -между 36.9 37.2 !Не се чувствам зле,даже никак,за това ме учудва тази температура!!!
Дали  да не съм забреемняла и за това,да е такава температурата ми   Praynig
Очаквам цикъла си след 5-6 дена пък 6те видя какво ще стане.
МНОГО МОЛЯ АКО ИМА ЗАПОЗНАТИ ПО ТЕМАТА ДА МИ ПИШАТ СПЕШНО,ЧЕ ЩЕ ОТКАЧА ОТ НАПРЕЖЕНИЕ!!!

# 1
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Мисля, че няма отношение, което не изключва все пак възможността да си бременна.
Имай още малко търпение, още няколко дни.

Успех ти желая!  Peace

# 2
  • Мнения: 260
Здравей pika, какво да ти кажа аз съм личен пример за това и по ТТ разбрах че има нещо и аз като теб така я подържах 36.90\37.20 и се оказа че съм бременна , дано и при теб да е така.Според мен това е  много добър знак, само спокойно ,но не се само навивай много въпреки че за мен резултата ще е положителен стискам ти палци! Hug
не каза обаче дали имаш и други симптоми-дано да е това  Praynig

# 3
  • Мнения: 113
Ми днес сутринта не можах да си изпия кафето,нито да си изпуша цигарата,защото ми стана гадно!!!А за мен кафето и цигарата са нещо незаменимо сутрин  Rolling Eyes  Повдигна ми се и газ към тоалетната  Embarassed
Но не го приех като признак,защото не ми се иска да се самонавивам,и др. път ми е ставало лошо от кафето.Дано тоя път да не е фалшива тревога   Praynig Пък и тая температура ме озадачава newsm78
Ще следя температурата и тези дни,много ми се иска да си направя тест,но наистина е рано ,и не искам поредното разочорование.

# 4
  • Мнения: 170
Докато бях бременна поддържах 37 градуса. Мисля, че на теб ти е рано за признаци. Хормонът на бременността, който причинява неразположения като гаденето от кафе и цигари, не може да бъде отчетен в тялото ти все още, дори да си бременна. Искрено ти желая успех, защото знам какво е да го искаш с цялото си сърце.

# 5
  • Мнения: 989
Да, има покачване на ТТ., както и на БТ при бременност за 2-3 месеца, а понякога и през цялата бременност. Но!!!! ТТ, както и БТ се повишава след овулация заради повишеното ниво на Прогестерон и остава висока до М. ако няма бременност, а ако има до 3-4 месец от бременността. Така че, до датата на М., повишената ТТ., или БТ., или каквато още искате Т. НЕ Е признак на бременност. Трябва да остане повишена поне 16 дни след овулация или, за да е по-ясно 2 дни закъснение за да се говори за бременност.
Успех на всички! Peace

# 6
  • Мнения: 113
А защо точно този месец я усетих тази температура?!До сега като,че ли не съм я усещала,абе божа работа!!!
И въпреки всичко,надеждата умира последна!!!

# 7
  • София
  • Мнения: 10 692
аз пък точно когато забременях-за кратко беше..както и да е...БТ ми беше 36,90, 36,80 много рядко се качваше 37 или 37 и нещо..затова не ми се и вярваше да е станало нещо докато не видях положителните тестове...а пък съм имала и цикли с които до преди да ми дойде поддържам37,37 и нещо и даже не падаше преди деня на МЦ, а обикновено по падането се ориентирам кога ще дойде със сигурност.

# 8
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
Моят съвет е изобщо да не обръщаш внимание на тази ТТ. Лично аз много пъти съм си правила експерименти и след предполагаемото ову до появата на МЦ съм мерила своята. Няма да ти казвам колко пъти съм поддържала Т - 37.2, 37.3, без видимо да съм настинала или друго. Е, бременност все се оказваше, че няма. Rolling Eyes Смятам, че БТ може да ти послужи за по - сигурен ориентир. Не искам да те обезкуражавам, но на твое място не бих се подвела и взела под внимание телесната си температура. Peace
Дано при теб тези интуитивни усещанията те изненадат приятно и се окажат твоята сбъдната двучертичкова радост! Пожелавам ти го от сърце!   bouquet

# 9
  • Мнения: 925
Аз по повишената температура разбрах, че съм бременна Simple Smile - поддържах я около 37.1-37.2
Седмица по - късно и теста за бременност го потвърди Peace
Стискам ти палци миличка  Hug

# 10
  • Мнения: 113
Днес на обяд пак си мерих температурата,на обяд беше 37,а сега привечер,беше 37.2   Grinning
Ох,дано да не спада,и дано и този път тожа да не е подвеждащ симптом  Praynig
А ако не съм бременна,кога трябва да започне да се понижава температурата?

# 11
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
А ако не съм бременна,кога трябва да започне да се понижава температурата?
При мен се понижава ден - два след появата на МЦ.

# 12
  • Мнения: 609
стьшна интересна тема. ще я следя
успех миличка - това да е твоят месец

# 13
  • Мнения: 36
Ами аз по повишената телесна температура разбрах, че има нещо. Към 10 ден след овуто Т мерена под мишницата следобед беше 37.00-37.20. Успех Praynig

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
И аз по повишената температура,която не пада разбрах че съм бременна.Повече от 10 дни се задържа 37.4  и все не падаше, а аз чаках да ми дойде .Е ,още чакам  Laughing Laughing

Общи условия

Активация на акаунт