Да поразсъждаваме над това

  • 3 195
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 161
Ако си взел от славата на някой друг
дори една частица.
Ако си чул от клюката
и я повториш
дори една секунда.
Ако си враг на подлия,
но го послушаш
дори един единствен път.
Ако си ял от залъка на свой приятел
и го забравиш

Дали е трябвало изобщо да се раждаш



# 1
  • Мнения: 2 161
В такъв случай,никой не е трябвало да се ражда.

# 2
  • Мнения: 3 268
Когато чуя тази песен,просто настръхвам.Много силен текст.Аз освен прегрешението с клюката,с друго от изброените точно в този пасаж неща не съм прегрешавала.Честна пионерска.

# 3
  • Мнения: 502
 Отговорът е  в продължението на стиха:

  Ти закъсняваш понякога,истино,но винаги идваш,идваш при нас!  




  Шанел,харесва ми темата ти. Дано да тръгне в правилна посока.

# 4
  • Мнения: 653
Неудобна истина.

# 5
  • Мнения: 3 268
Не знам точно накъде трябва да е посоката,но тук ще кажа една поговорка"Прекалено праведния,и Богу не е драг".Важното е да не прекаляваме с грешките,а че сме грешни,то е ясно.Това не значи,че не е трябвало да се раждаме.Има и такива,които наистина не е трябвало да се раждат и за мен това са убийците и насилниците.Без тях,светът щеше да е много по-хубав и добър.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 360
Това на теория или на практика?

На теория, понякога се чудя как по улиците, когато се разхождам, не им виждам ореолите на главите и как точно си побират ангелските крила под вталените блузи.
На практика, обаче, ако се стигне до някаква конкретика... май всички ще се наложи да се сгънем и да отлетим като свободни частици в Космоса.

Сега очаквам с нетърпение редица желаещи за разясненя какво точно съм искала да кажа, обаче ти си пусна темата, ти ще правиш литературния анализ.

Всъщност независимо, че аз харесвам песента, не споделям докрай философията на текста, в чисто житейски аспект.
Не вярвам в ангели и светии, приемам света с неговите грехове и черни тайни.
Не вярвам в безгрешните и безгреховни личности, вярвам, обаче в тези, които успяват да се поучат от тях.

# 7
  • Мнения: 5 539
Винаги ми се е струвал малко пресилен този текст. Красиви, силни думи, но животът не е само черно и бяло, и оправдания има за всичко и всеки.

# 8
  • Мнения: 653
Песента има и друга страна. Тази, която показва какво осмисля живота ни.

Ако си дал на гладния
дори трохица хляб от своя хляб.
Ако си дал на скитника
дори искрица огън от своя огън.
Ако си дал на милата
от своето сърце.
Ако си дал на чуждите
живот от себе си.
Ако си дал, ако си дал,
ако си дал от себе си,
не си живял, не си живял на празно.

stefani6, е права в своето изказване.
Бездействието в една посока и деянието в обратната водят до "Дали е трябвало изобщо да се раждаш".

# 9
  • Мнения: 502
     Да,безгрешни няма. Лошото е,че има обаче грешници,които си остават такива докрай. Например клюката. Вари го,печи го,клюкарството е неизкоренимо зло. Никакви такива текстове не биха го трогнали. Май за тези типове се пее в песента,дето съзнателно са избрали да са грешни,и цял живот го правят.

# 10
  • Мнения: 11 747
Много харесвам песента, но е ясно, че стиховете са крайни. Може би точно това е отговора - трябва да се възприема като поезия, не като предписание.
Света не е добър и хората не са добри...
Стиховете не са ли писани по конкретен повод, което е по- различно  Thinking

# 11
  • Мнения: X
Pina ми взе думите от устата.

# 12
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Красив и силен текст, да. Но Лилита е права - черно-бял е. Уви, истината не винаги идва навреме.
Тук сме се събрали отбор клюкарки, с какъв кураж въобще нищим втората строфа.

# 13
  • Мнения: 502
Красив и силен текст, да. Но Лилита е права - черно-бял е. Уви, истината не винаги идва навреме.
Тук сме се събрали отбор клюкарки, с какъв кураж въобще нищим втората строфа.

  Стига сега,ние сме от добрите клюкарки.

# 14
  • Мнения: 5 877
Малиии, каква мелодрама.
Аз пък не я харесвам тази песен. Много предвзета ми стои.

Между другото, не обичам прекалените светци. Предпочитам хора с реалистична преценка за недостатъците си и тяхното допустимо количество.

Последна редакция: ср, 11 мар 2009, 11:32 от Анда

Общи условия

Активация на акаунт