Шестгодишно дете почина от менингит в Хасково

  • 4 754
  • 32
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 157
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=336014

Цитирам мнение от : www.dnes.bg:
"Мълниеносен е, да. Затова и се нарича свръхостър менингококов сепсис. Започва като неспецифично температурно състояние, т.е. може да наподобява началото на кое да е простудно заболяване. Всъщност най-често дори не се развива истински менингит, защото болният загива преди това от причинения от инфекцията шок. Когато се проявят признаци че може да става дума за менингококова инфекция вече е много късно.
Тази форма на менингококова инфекция е предизвикателство пред медицината вече повече от 60 години, откакто се използват антибиотиците, тъй като всъщност менингококът е чувствителен на антибиотици, включително и на най-старите. Големият проблем е в ранното откриване. Не може на всеки човек с температура и повръщане да се прави лумбална пункция.
Ако вие имате някаква идея как би могъл да се диагностицира менингококът достатъчно рано, моля ви да я споделите. Ако нямате..."

А дали има ваксина? И прилага ли се тя в България...?

# 1
  • Мнения: 2 821
Точно в момента говорят по Дарик за това да преразгледат задължителния имунизационен календар.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 9 688
Както стана ясно точно за въпросния случай ваксина няма.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 157
Доколкото намерих информация в нет-а. Ваксина има , но не се прилага в България.
Това означава ли ,че я няма въобще тук или  просто не я прилагат...
Thinking

# 4
  • Мнения: 27 524
Синът ми е ваксиниран, но за тип С, не знам какви са другите. Тук е задължителна ваксината, прилага се около годинката. Казва се MENJUGATE. На Merck Fross, Канада.

# 5
  • Мнения: 4 489
А моята педиатърка ми се изсмя, когато я попитах за ваксина срещу менингит...  Sad Горкото детенце...  Cry

# 6
  • Мнения: 1 677
Съжалявам за детенцето...

На моите деца педиатърът ни ще сложи Meningokkoken. Не знам точно за кой тип менингит е. Мисля, че тук в Германия е препоръчителна, а не задължителна.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 9 688
Момичета, това е тип Б. Ваксина няма. Тази сутрин шефа на инфекциозна и нац. консултант към МЗ обясниха подробно. За съжаление за тип Б досега не са успяли да създадат ваксина никъде, има само за А и С. В БГ обаче те почти не се срещат.

# 8
  • Мнения: 1 484
Оле  ужас.Най  искрени  съболезнования  на  родителите.

# 9
  • Мнения: 1
Детето беше в групата на дъщеря ми Cryсъобщиха ,че ваксина има ,но не се прилага в България

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 9 688
Детето беше в групата на дъщеря ми Cryсъобщиха ,че ваксина има ,но не се прилага в България

Тоя вашия лекар е за бой. Първо вдига врява че за 20лева можело да се ваксинира детето, после обаче в интервю за Дарик каза, че наистина няма ваксина точно за този вид. Престъпление е да се играе така с нервите на майките. Струва ми се, че понякога лекарите изобщо не са в час за какво са тия ваксини.

# 11
  • Мнения: 109
Случайно станах свидетел на разговор на лекари с представител на фармацевтична компания, ама забравих коя беше, утре може да я напиша - че той каза, че тяхната фирма има ваксина, но не са могли да се договорят да се заплаща, за да бъде безплатна за пациентите...доста скъпа била. И той говореше нещо за имунизационния календар, че трябвада се актуализира, на тяхната фирма била и ваксината против рак на маточната шийка, тя пък била 400 лв, едва ли много хора ще могат да си я позволят.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 9 688
Мерито, точно за тоя тип ли случайно са споменали да има??? Понеже такава ваксина няма. Днес по новините го призна и шефа на този отдел към МЗ. С пари, без пари - това е положението, НЯМА!
Има ваксини за други типове менингит, но не и за този. Календара ще се актуализира поне с някои от тях, това е ясно.
Но това, от което е починало детенцето е тип Б, за него ваксина няма никъде.

# 13
  • Мнения: 4 433
Tъжно Cry

Съболезнования Tired

# 14
  • Мнения: 3 830
Детето беше в групата на дъщеря ми Cryсъобщиха ,че ваксина има ,но не се прилага в България

Тоя вашия лекар е за бой. Първо вдига врява че за 20лева можело да се ваксинира детето, после обаче в интервю за Дарик каза, че наистина няма ваксина точно за този вид. Престъпление е да се играе така с нервите на майките. Струва ми се, че понякога лекарите изобщо не са в час за какво са тия ваксини.

Добр'утро!
Много е тъжно и дано лекарите в Бг станат малко по-загрижени. Омръзнало ми е от лекарско безхаберие. Така е защото сульо и пульо става лекар, заради престиж или друга идиотия.  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт