Моля споделете за ваксината Пентаксим?!?

  • 4 497
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 73
Здравейте, интересувам се дали сложихте тази петвалентна ваксина на децата си и как става приема и как да я закупя.? Сина ми е на 4 години и половина ,мога ли да я сложа сега или е само за съвсем малки деца? Благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 387
Здравейте, интересувам се дали сложихте тази петвалентна ваксина на децата си и как става приема и как да я закупя.? Сина ми е на 4 години и половина ,мога ли да я сложа сега или е само за съвсем малки деца? Благодаря!

Пентаксима се слага на бебета и още един курс мисля като станат на 1 година, така че за голямото ти дете не става. Иначе можеш да си го поръчаш във всяка аптека. Някои имат в наличност, други се обаждат на Търговска лига (те са вносителя) и им ги носят. Когато я купиш, задължително я съхраняваш в хладилник докато не дойде момента за слагането и, или по-точно около час преди това я изваждаш на стайна температура, за да се "темперира". Това е, което аз мога да ти кажа по въпроса Peace

# 2
  • Мнения: 73
Моля , кажете има ли някаква друга ваксина,която не е задължителна, но препоръчителна за тази възраст на детето ми?

# 3
  • Мнения: 16
И моя големия син е на 4 години и доколкото знам няма ваксини които да му се слагат сега.А за пентаксина преди няколко дена слагахме на малкия той е на година и 10 месеца и това му е последната ваксина.Купихме я от аптеката,имаха я налична и струваше 61 лв.

# 4
  • Мнения: 4 000
Мажорел, доколкото знам превенар е препоръчителна ваксина. В другия под-форум, "Здравословни проблеми" има много теми "за" и най-вече "против" ваксините.

А пентаксим няма как - детето ти вече е ваксинирано за повечето й съставки, още като е било бебе с ваксините за ДТК.

# 5
  • Мнения: 52
МОЯТА ДЪЩЕРИЧКА Е ВАКСИНИРАНА НЯКОЛКО ПЪТИ С ТАЗИ ВАКСИНА И НЯМАХ НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ.МИСЛЯ ЧЕ БЕШЕ ОКОЛО 60лв.ДЖИПИТО Й Я ПРЕПОРЪЧА НО НЕ СЪЖАЛЯВАМ ЧЕ Я ПОСЛУШАХ.

# 6
  • Мнения: 1 167
majorelll извинявай, че се намъквам в темата ти, но имам един въпрос, не към теб , а към всички. На сина ми който сега е на 2.5 год. слагах пентаксим и не са се получавали странични ефекти. По същото време т.е преди 3 год. още няколко приятелки слагаха и те останаха доволни. Сега обаче имам две приятелки, които като им биха ваксината не се отрази добре на бебетата - вдигнаха Т, нервни, не спят и тн. Дали някоя от вас има същите наблюдения или това е чиста случайност?  Thinking

# 7
  • на дъното
  • Мнения: 1 539
Ninia не е случайност.Първото ми дете също не вдигана Т ,но сега с Дени вдигна малко явно може би са я подобрили newsm78.Доста майчета споделят същото.

# 8
  • Мнения: 1 167
Подобрили или влошили?  Wink

# 9
  • на дъното
  • Мнения: 1 539
Подобрили.

# 10
  • Мнения: 2
дъщеря ми е на 4 месеца и досега 3 пъти сме и били пентаксим.много добре и понасят.досега не е имала страни4ни реакции

# 11
  • Мнения: 1 167
А кой за колко я купува? Една съседка я купи за 54 лв., а на моя приятелка педито й иска 70 лв. По горе в темата някой спомена 61 лв. Аз преди я купувах за 64 лв.

# 12
  • Мнения: 2
аз я купувам за 60лв.толкова е средната цена.мисля 4е трябва да стане безплатна.това е безобразие. Closeвсеки педиатър я препоръ4ва и вси4ки знаят 4е е най-добрата,още пове4е е задължителна....

# 13
  • Мнения: 1 322
Ние слагахме първите 3 пъти Тетраакт хиб и капки полиомиелит в устата, а на 4-ия прием докторката ни каза да вземем Пентаксим. Много ме беше страх, защото първите пъти е била друга, но тя каза, че състава е един.

# 14
  • Мнения: 32
дъщеря ми е на 4 месеца и досега 3 пъти сме и били пентаксим.много добре и понасят.досега не е имала страни4ни реакции
А  би ли споделила как се слага тази ваксина ? Няколко пъти си купуваш ваксината по 60 лв / средно / и колко точно пъти  е необходимо ? Или една ваксина се разделя на няколко приема ?

Общи условия

Активация на акаунт