пъпна херния

  • 2 708
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 180
мами, някой знае ли нещо за пъпната херния.  дъщерята на моята най-добра приятелка има пъпна херния и искат да я оперират. тя и мъжа и са в пълен ужас. казали са им че операцията не е страшна. накакво инфо от какво се получава и опасна ли е операцията!?

# 1
  • Мнения: 822
Аз доколкото знам тя е вродена или се получава при неправилно третиране на пъпчето в родилният дом.Този проблем го има при много деца.Ако се хване в началото се лепят лепенки на пъпчето, ако е на по-късен етап се изчаква поне до 3-4 годишна възраст, защото много често проблема се оправя от самосебе си.Ако се стигне до операция тя е вид козметична операция, ако са от София твоите познати най-добри са в Пирогов.Сутринта я оперират и до следобяд са ги пуснали.Прави се с пълна упойка.

# 2
  • Мнения: 4 335
Колко е голямо детето?
Синьт ми имаше пьпна херния и се оправи само с лепене на пьпчето.При много деца се оправя от само себе си.Както вече са ти казали е хубаво да се изчака поне до 3 годинки.Аз изобщо не позволих и дума да става за операция.Като операция и аз знам,че не е сложна,но упойката на толкова малко бебе определено ме притесняваше.

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
http://arsmedica.bg/bg/illness/c_id/2519/subprm/surgery/alpha/0.html ето един линк, където можеш да прочетеш нещо по въпроса. Ако пуснеш и търсачката на форума има много написано по темата.
Моето бебе имаше - появи се през втория месец. Лепях я с лепенки и се скри през шестия месец. Много от лекарите казват, че ефекта от лепенките е недоказан, тъй като често хернията се прибира сама, но все пак аз я лепях за по сигурно. На мен ми казаха, че ако до година и половина не се прибере да го заведа на преглед. Мисля, че оперативно лечение се прави чак тогава, тъй като при този вид херния не могат да настъпват усложнения, като например защипване и др. подобни.
Операцията се води рутинна и съм чувала, че не е опасна. Кажи на приятелката си да не изпада в ужас, а да се информира по-подробно по въпроса, както и да потърси мнение на поне двама лекари.

# 4
  • Мнения: 180
благодаря за отговорите. девойчето е на 3 годинки и пъпчето му е издуто. Вчера в Пирогов са им казали че още не е за операция, но трябва  да го наблюдават всяка сутрин. казали са им също, че лепенките не могат да помогнат. някоя бабешка рецепта знаете ли? или да препоръчате лекар?

# 5
  • Мнения: 822
Аз и преди писах, че в Пирогов са най-добри и щом са преценили да наблюдават само им се доверете.Интересно ми е чак сега ли са я видяли хернията.Иначе наистина се лепи пъпчето при по-малки деца.Аз знам за д-р Патаков, който се занимава с такива операции от Пирогов, но може да  има и други добри хирурзи.Нека се включат и други майчета.

Общи условия

Активация на акаунт