ваканцията

  • 1 867
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 44
Здравейте момичета, искам да ви попитам как се справяте с отглеждането на децата си през ваканцията?До скоро и ние имахме баба, но тази година вече не може да ни помага.Аз работя от 8.00 до 19.00 и незнам  какво ше правим през лятната ваканция.Ако и вие сте преминали през този проблем, моля пишете и ми дайте идеи.

# 1
  • Мнения: 8 999
За коя ваканция говориш - тази от детската градина, или от училище?
В училището на моите деца има две летни занимални - едната е общинска, другата е частна. Срещу сравнително разумна такса, децата се отглеждат от 8 до 18 часа.

# 2
  • Мнения: 2 700
Лятната ваканция за семейства без баби е едно голяяямо изваждане и единственото спасение са лагерите - било то градски или извънградски. 
Най-евтин, но скучен вариант е Дворецът на децата. Уж програмата е различна всеки ден, но като цяло е скучно. Има занимания по рисуване, компютри, конструиране, танци и т.н. Децата се водят сутрин към 8 - 8,30 и се взимат към 17,30 - 18 ч. По едно време им осигуряваха някакви сандвичи за обяд, но май в последните години и това отпадна. Ползвала съм го три години. Доколкото знам подобни версии се организират и в някои читалища, но не знам кои.
Друг вариант са езиковите занимални, където сутрин учат (не особено сериозно), а следобед играят. Такива лагери прави езиков център "Космос".
Трети вариант са спортни лагери. Има "градски", т.е. ходят в Борисовата градина да карат ролери, водят ги на басейн или на излети в планината. Ползвала съм "Марина спорт" и съм много доволна.
Една седмица може да се убие в Зоологическата градина, но времето е адски неудобно - от към 10 до към 16 часа. Иначе е забавно и приятно за децата. Раздават им някакви "учебни" материали, правят наблюдения, хранят животните и т.н.
Във форума четох за някакъв едноседмичен лагер в село близо до София, където се учат да яздят и да оцеляват в природата. Стори ми се обаче скъпо - по памет беше около 500 лв.
Има приключенски лагери, но доколкото помня децата трябваше да са в малко по-голяма възрастова група (над 10-12 г.)

Аз лично от май се захващам да правя графика, като задължително включвам вече и лагер на морето с училището.

# 3
  • Мнения: 44
Благодаря Ви за информацията. Ще потърся местата, които ми предлагате.После ще разказвам как съм се справила.

# 4
  • София
  • Мнения: 403
Синът ми е в частна занималня, която е целогодишна. През лятото е целодневна. Вече доста от занималните работят и през лятото, стига да ви устройва програмата и цените.

# 5
  • Мнения: 1 575
Аз си стоя у дома, но приятелки водят децата и по детските клубове - повечето организират и летни занимални.Доста солено излиза обаче...
А училището на сина ми миналата година направи лятна занималня в самото училище - беше по 2лв. на ден или нещо подобно като сума, но трябваше децата да си носят храна за целия ден, защото нито стола, нито лавката работят лятото, а на жегите не се сетих какво да си носи, та за това се и отказах - иначе двор като слънце, занимания и игри с връстници.

# 6
  • Мнения: 44
Ако имате координати на някои занимални ,моля изпратете ми ги.

# 7
  • София
  • Мнения: 403
http://www.janbibijan.com/z/index.html

Ние ползваме тази вече трета година и сме доволни, но малко скъпичко взе да ни идва.

# 8
  • Мнения: 2 110
Докато мога ползвам летните занимални. Иначе разчитам на баба и дядо в провинцията !

# 9
  • София
  • Мнения: 17 972
asdfg,
Пробвай се в Центъра за работа с деца към Софийска община.Единият клон е в сградата ,находяща се в двора на 120 ОУ в Лозенец, другият е в Белите Брези, а централата май е в Надежда.Децата се водят сутрин към 9 часа и се прибират към 17 часа.Ядене всеки си носи сам.Плаща се на седмица -  май беше 15 лева миналато година.Пеят, рисуват, играят на двора, танцуват, забавляват се на компютрите..Разделени са на възрастови групи.Записването става доста отрано/март, април/ и предимство имат децата, учещи в училището.Този тип градски лагер обаче е решение за юни и юли, през август и през септември не работи...Но все пак е нещо.. Peace

# 10
  • Мнения: 44
Благодаря ви! Ще събера информация и ще се боря. Дано и Мими няма против да изкара ваканцията на занималня. Ще се подготвяме от рано.

# 11
  • София
  • Мнения: 403
asdfg,
Пробвай се в Центъра за работа с деца към Софийска община.Единият клон е в сградата ,находяща се в двора на 120 ОУ в Лозенец, другият е в Белите Брези, а централата май е в Надежда.Децата се водят сутрин към 9 часа и се прибират към 17 часа.Ядене всеки си носи сам.Плаща се на седмица -  май беше 15 лева миналато година.Пеят, рисуват, играят на двора, танцуват, забавляват се на компютрите..Разделени са на възрастови групи.Записването става доста отрано/март, април/ и предимство имат децата, учещи в училището.Този тип градски лагер обаче е решение за юни и юли, през август и през септември не работи...Но все пак е нещо.. Peace

http://www.stcrd.com/

# 12
  • Мнения: 1 575
Сега се сещам, че братовчедка ми ми беше разказвала как читалищата организират лятото гледане на ученици и дори водеше племеницата.Бяха доволни,цената приемлива - около 4 лв. на ден без храна обаче.Водеха ги на кино, музеи и т.н. все се намираше къде да ги разнообразят децата.Около нас има 2 - ще взема да разпитам дали имат и те такава екстра  Laughing.

Последна редакция: ср, 18 мар 2009, 16:26 от Боби1973

# 13
  • Мнения: 1 073
Целодневна занималня, както през ваканциите, така и през цялата година има във Фиоре Арт Студио, ако ви устройва вижте как са цените и условията.

# 14
  • София
  • Мнения: 403
Сега се сещам, че братовчедка ми ми беше разказвала как читалищата организират лятото гледане на ученици и дори водеше племеницата.Бяха доволни,цената приемлива - около 4 лв. на ден без храна обаче.Водеха ги на кино, музеи и т.н. все се намираше къде да ги разнообразят децата.Около нас има 2 - ще взема да разпитам дали имат и те такава екстра  Laughing.

 А за кои читалища става въпрос, че май и аз ще търся такъв вариант?

Общи условия

Активация на акаунт