Моля за помощ за баба и 2 годишно детенце

  • 7 109
  • 120
  •   1
Отговори
  • Мнения: 854
Цитирам постовете на социалната работничка, която е пуснала тема  във форума на дог.бг.

Цитат
Здравейте! По професия съм социален работник. Неведнъж съм помагала на познати и приятели пускайки обяви за задомяване на котета. Днес обаче поводът, поради който поствам тази тема е по-различен....С моя колежка бяхме сигнализирани за това, че малко дете се отглежда от неговата баба в крайно лоши битови условия в съжителство с 32 котки и 2 кучета. Това, което заварихме, когато отидохме на проверка у дома на бабата бяха не 32, а 25 котки, изключително слаби, зъзнещи от студ и две свръхстари, но много добри кучета и едно спящо дете на две години, върху чието креватче се гушеха треперещи 8 от въпросните котки. Бабата отглежда и се грижи сама за животните и детето. По думите й е имала добри намерения, когато е прибрала част от котките – искала е да ги спаси от улицата, но поради незнание и липса на средства е допуснала да се размножат и оттук насетне от 4 са станали постепенно 30, тя успяла да задоми сама 5 от тях, но 25 още живеят с нея и детето. Жената видимо е некомпетентна относно кастрация, ваксинация на животните, добре е поне, че им дава хапчета за вътрешно обезпаразитяване и ги маже с мехлем, когато се наранят. За жалост това се случва доста често, защото в малкото пространство, което обитават котките се борят за територия, а и гладът ги принуждава да се нападат една – друга... Едното от по-малките на възраст животни бе с потресающи рани по главичката и гушката от ухапвания от другите котки. Когато отидохме на адреса се бяхме подготвили с хапчета и пудра за обезпаразитяване. Слава Богу жената стриктно им дава хапчета, но аз лично очаквах да имат бълхи – за мое голямо учудване нямаха – все пак оставихме пудрата там. Купихме им и храна...Едно от котачетата беше в изключително лошо здравословно състояние, личеше, че е болно и много отпаднало. Когато надушиха храната животните просто полудяха....С кучетата се разбират идеално, но самите кучета са много изпусталели. Едното е на 14 г., а другото на 18 и е напълно сляпо. По-младото от двете кучета се грижи като майка за по-малките котета. Котките са на възраст между 20г. и 2м. и са във всички възможни разцветки, като между тях има и две албиноски котки със сини очи, които обаче не са глухи. Жената е в много лошо финансово състояние, няма пари да плати дори тока, живеят с детето и животните на свещи, препитание намират изключително трудно, съседите им се опитват да ги изгонят, заради многото животни, които отглеждат. Впечатление ми направи, че въпреки многото животни в малкото пространство на апартамента – жената успява по някакъв начин да поддържа относиително сносна хигиена, макар че настръхнах, когато видях как малкото дете спи в креватчето заедно със 8 зъзнещи, сгушили се една в друга котки....
Така или иначе много ни стана жал за животните.... За детето да не говорим.... А бабата определено беше много притеснена и си личеше, че се чувства в безизходица. Условието, което й поставихме бе, че ако успеем по някакъв начин да задомим животните тя не бива в никакъв случай и при никакви обстоятелства да прибира нови животни, защото ще оттеглим помощта си от нея....
Призивът ми към всички, които биха могли да помогнат по някакъв начин е да обединим усилия и да опитаме да задомим котките, а ако е възможно и кучетата, защото горките животинки ще умрат от бавна мъчителна смърт от глад и студ, а някои и от болести. Тя не ги е ваксинирала. Животинките могат да живеят без проблем в къща с двор.
Благодаря предварително на всички:
тел. за контакт: 0897374369
Ели

Цитат
Благодаря на всички, които искат да се включат в помагането!
Не мога да дам имена и адрес на жената и детето, защото информацията е конфиденциална и предоставянето й може да навреди на социалната работа с детето. Но мога да кажа, че за него може да се грижи само и единствено въпросната баба. Може да организираме посещение с доброволци от форума, за да видят на място положението с животните. За финансова помощ - на мен ми се струва, че най-приемлив вариант е да не се дават пари на ръка, а да се предоставят помощи в натура, както аз и колежката ми днес закупихме храна за детето и животните и ги предоставихме на бабата. За жалост организацията ни няма ресурс, който да поема разходи за електричество, отопление и т.н., за това всяка помощ би била добре дошла, но пак искам да наблегна - при строга отчетност на разходите, защото всеки човек, който заделя пари, за да помогне би искал да знае къде отиват средствата му.
За животните мога да кажа, че състоянието им наистина не е добро. Днес за първи път отиваме на този адрес и това бе първата ни среща, така че не можах да разгледам всяко животно едно по едно, но забелязах огромната рана на главата на едното албиноско коте, както и раните по врата му - те са от ухапвания, макар че бабата твърди, че само си ги е причинило, като го разгледах ми стана ясно, че не е. Но и лапата на кучето видях, не мога да кажа точно от какво е белегът. За жената мога да кажа, че изглеждаше много привързана към животните, но напълно некомпетентна относно добрата грижа за тях, макар че добро впечатление ми направи, че има хапчета за глисти, които им дава и мехлем за рани. Другото нещо, което веднага веднага забелязва човек, като влезе в апартамента е колко студено е там. Принципно имат електрическа печка, но нямат ток.....

Цитат
Здравейте! Съжалявам, но адреси и имена на наши клиенти е невъзможно да бъдат предоставяни.
Нашата организация няма дейности, които да регламентират получаването на помощи за животни и ние не можем да организираме подобни инициативи на наша територия. Приоритет на работата ни е да избегнем рисковете касаещи детето и да не допуснем извеждането му от дома, ако има шанс това да бъде избегнато и животът на семейството да тръгне в нормален коловоз. Причината да пусна темата във форума не е свързана с професионалната ми дейност, а по-скоро с обичта ми към животните, защото най-лесния вариант за държавните служби е да принудят жената да се "отърве" от животните, но според мен и колежката ми това не е вариант нито за семейството, още по-малко за животните, които не са виновни, че са били развъждани и отглеждани. Всъщност те са родени в домашна обстановка и са им непознати условията на улицата. Жената не желае да ги изхвърли, защото е наясно, че няма да оцелеят. Докато говореше за всяко от тях очите й се насълзяваха, обясняваше кое какво обича да прави, как се държи, как общува с другите, личеше си, че не иска да ги подметне просто, макар че вината за неконтролируемото им размножаване е изцяло нейна. Поне е наясно, че е допуснала грешка и е наясвно, че е отговорна за това. Съседи са я принуждавали да ги метне навън, дори са опитвали физическа саморазправа с нея, но тя не се е поддала. Иска да задоми поне животните, които имат шанс да бъдат задомени. Но определено вариантът не е детето да продължава да съжителства с толкова голям брой животни, които макар и вътрешно обезпаразитявани нямат ваксинации. Самите животни се мъчат, като гладуват, щом са се принудили да се ръфат едно-друго.
Ето защо най-добрият вариант ще бъде ако има желаещи да помогнат на семейството да се организира фонд, който да поема събраната помощ и доброволец или доброволци от форума, които с наше съдействие да установят контакт с жената и да й предоставят помощта, като могат да изискват отчетност на всички разходи ако става дума за предоставяне на финансова помощ, макар че искам отново да наблегна на това, че според мен най-удачно ще е жената да получи помощта в натура под форма на храна, дрехи и т.н. Но оптимален вариант ще е ако успеем с дружни усилия да задомим животинките.


Цитат
Моята идея е по-скоро, както споменах, да се излъчат един или двама доброволци от форума тук, които да ни придружат мен и колежката ми на повторното посещение при жената в дома й и тогава на място да видят и те положението с животните. Молбата ми е единствено да се спазва конфиденциалност относно адреса и името на жената с оглед сигурността на семейството. Ще го кажа иначе - ако адреса и името на жената се експонират в общественото пространство, това може да й направи лоша услуга, тя и без друго е притисната от съседи и държавни структури заради животните. Ако държавните структури се почувстват заплашени от разпространението на подобна информация, могат да предприемат действия за извеждане на детето от семейството и настаняването му в институция. Това ще е безумие, понеже в институцията детето просто ще потъне и толкоз. Сега то живее с баба си и макар че мизерстват най-важното го има - обичта на бабата и грижата на близък човек, които няма да получи в институцията, където децата се отглеждат на конвейр и никой не хае за личността им, за бъдещето им, за развитието им, за емоционалния им мир. Бабата е капацитетна жена, да допуснала е грешка с животните и й е трудно по една или друга причина. Нашата работа е да я подпомогнем да разреши сама проблемите си и да започне да се справя с ежедневието, да е способна да се грижи оптимално за детето и да не допуснем извеждането му от семейството, поради обстоятелства, които могат да бъдат променени в положителна насока. А останалото - свързаното със задомяването на животните е доброволческа дейност и наистина ще спомогне и за основната ни дейност в работата с жената. За това молбата ми е да се спазва конфиденциалност относно личните данни на семейството.


Като начало ще се отиде на място да се видят приоритетите и с какво да се започне.
Ще се погрижим за кастрация на всички животни, ваксини, обезпаразитявания. После за задомяване.

За сега най-спешно е да се пусне тока.
Цитирам поста си от темата там:
Цитат
Имам конкретно питане: има ли някой, който е в състояние да плати тока (около 400 лв е). Убедена съм, че парите ще се съберат, но трябва да минат два-три дена, а това е най-належащо. Чакам Вало да каже номер на електромер, за да се плати (друг е въпросът, че аз не знам къде се плаща).
На срещата май няма да дойда - много хора станаха, просто няма смисъл да сме цяла делегация. Ако има нещо конкретно, кажете. Щом има хора с коли, ще можем да се възползваме от безплатните кастрации.
Сега ще пусна и тема в бгмама, с цел да се съберат парите за тока по-бързо.


п.п. За вещите предлагам който ще ходи така или иначе отново там, да определи среща тия дни, удобна за всикчи и да събере всичко на куп.


Много се надявам на вашата помощ и от тук. Като начало за плащането и бързо пускане на тока. После да съберем вещи, които ще са нужни на детенцето.

ТОВА е темата.

# 1
  • Мнения: 1 877
Ох,дори не можах да изчета всичко...Горкичките..Пусни тема в благотворителния,дано там се намерят мами да помогнат!

http://www.bg-mamma.com/index.php?board=50.0

# 2
  • Мнения: 958
Здравейте, за пари за тока, може би сметка трябва да дадете, за да пуснем кой колкото може.
Колкото до вещи и храна, аз мога да донеса, детето ми е на две годинки и има много дрехи, само ми кажете, къде и как.
Поне ядене за детенцето да вземем.
С какво се отопляват милите ?

# 3
  • София
  • Мнения: 203
И аз бих искала да помогна с с вещи, които са необходими, имам доста дрешки от дъщеря ми, само да знам къде мога да ги занеса.

# 4
  • Мнения: 854
Извинявайте - забравих. ЕТО това е сметката на форума, която ползваме за подобни цели. Само моля, пишете за кого са точно (примерно "баба с детенце").
В темата са писали хората, които ще ходят в петък - свържете се ако ви е удобно с тях:
Дора е писала:
Цитат
Aз ще ходя  в петък с Вало.Ако някой е подготвил нещо - храна за хората, котките, дрехи...и съм му на удобно място, до утре вечер приемам нещата.Ще ги слагам направо в колата.Да уточня, живея на Стамболийски, близо да пазара Д.Петков.Мислете и сабирайте днес и утре и утре вечер може да се видим, да не ходим празни.
Давам си телефона за връзка :0888 617 629 Дора


А  на социалната работничка е тел. за контакт: 0897374369 Ели.


А с какво се отопляват - социалната работничка каза, че първото, което усещаш като влезнеш там е студа... Sad

Благодаря на всички, които са готови да помогнат. Малко ми е трудно да свързвам двата форума, но ще опитам. Ако ви е възможно - четете развитието там, ще добавям най-важното тук.


п.п. Не знаех, че има благотворителен форум. Мога ли да помоля мод да премести темата или трябва да пиша на някого лс?

Последна редакция: ср, 11 мар 2009, 17:46 от bushkata

# 5
  • Мнения: 134
Жaлко, че от сряда до сега темата все още не е преместен
Определено мястото й е там


# 6
  • Мнения: 854
То и интерса е нулев, така че все едно къде е.  Confused

Все пак има хора, които помогнаха, като едната жена не познавам. Ако е от тук и изобщо от където и да е - благодаря й!
За сега е платен част от тока, който май утре ще бъде пуснат. Това е най-важното за сега.

# 7
  • Мнения: 90
А бабата и детенцето с какво се хранят. Как мръзнат зимата. Много мъчно ми стана за тях. С какво може да се помогне? Дайте повече информация за тях. Колко пари за начало има нужда да се съберат. Имат ли някакви конкретни нужди.

# 8
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
25 котки и две кучета?

И бабата намира пари да ги храни и обезпаразитява.
Детето има ли ваксини? Родители?

# 9
  • Мнения: 3 634
То и интерса е нулев, така че все едно къде е.  Confused

Не се сърди, но първият пост е много дълъг и в него пише предимно за котките. Аз съжалявам детето, което живее в тези условия. За мен лично е потресаващо и нищо не оправдава бабата.  Peace

Може би, ако на кратко разделиш нуждите на баба и дете в един списък, а тези на котките в друг. Аз лично ще се включа за детето.  Hug

# 10
  • Мнения: 7 107
25 котки и две кучета?
Но изключително слаби. Rolling Eyes
Сори, но на социалната работничка май грижа са й котките (няма лошо), а не интересите на детето.    

# 11
  • Мнения: 4 195
Стига де, ситуацията е факт, вие пак намирате за какво да сочите човек с пръст.
Ми баба - и моята примерно би постъпила така, гледа на село 4 кучета, само се караме да ги махне и тн, сега ще ги кастрираме като ходим и какво ли още не.
Забравяте, че това е баба, на която явно и се е наложило да бъде майка на стари години, което не е никак лесно и то при какви условия.
Да помогнем ако можем, не да сочим с пръст Tired

# 12
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Чут Чут, баба ти лишава ли някое две годишно от елементарни нужди заради четирите си кучета?

Как да помогнем на човек, който не желае да си помогне сам?

За мен е важно какво прави нуждаещият се сам за себе си, опитва ли се да подобри положението си или изцяло разчита добри хора да покриват всичките му нужди, независимо дали са оправдани.

Може би звуча грубо, може да ме наречеш всякак, но ако моето две годишно дете няма какво да яде и тъне в мизерия, не бих отглеждала зоопарк вкъщи. Не обвинявам и не соча с пръст. Просто не желая моята помощ, средствата от които съм лишила семейството ми да отидат за изхранването на котки.
Вероятно не съм само аз с тези мисли, но имайки предвид реакциите които се очакват след изразяването на подобно мнение е съвсем обяснимо мълчанието в темата.

За мен един от най-важните въпроси в случая е - къде са родителите на това дете.

# 13
  • Мнения: 854
Съжалявам, че първият пост е толкова дълъг, искаше ми се да има повече нформация. Иначе дадох линк и към темата, там можев да се прочете всичко, което и аз научавам от там, тъй като на място не съм ходила.
Има много инфо за котките, защото това са постове от дог.бг, съответно социалната работничка се обърна към хората от форума там, именно за да помогнем на животните. Да се кастрират, обезпаразитят и каквото е възможно - да се задоми.
Аз пък прехвърлих темата тук, именно с идеята ако иска някой да помогне на детето и жената.
За момента са платени 400 лв от сметка за ток 150 лв - той ще бъде пуснат днес. Занесени са продукти от рода на олио, ориз, леща и т.н. Доста дрешки за детето.
Посетени са от Закрила на детето, предполагам те ще си проверяват здравето на детето и всичко друго. Относно подробностите за детето социалната работничка е писала в един от цитираните постове - работата им е такава, че подробности не се излагат публично.
Има още 150 лв за ток, които трябва да се покрият, след това ще дойде следващата сметка, занесената храна ще свърши, така ще има нужда да се помага в дългосрочен план.

Кой виновен, кой пострадал, не знам. Разбирам само, че има дете в беда, на което който има желание може да помогне.
Отново оставям телефона на социалната работничка, която отговаря за случая: тел. за контакт: ******. Каквото решите можете да предадете на нея след уговорка.

Моля, пишете Лично Съобщение на bushkata, за да получите телефона на социалната работничка, тъй като постването на лични телефони става едва след изричното съгласие на съответният човек.

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 10:08 от Reza

# 14
  • Мнения: 7 107
Чут, съвсем не е така. Никой не сочи с пръст. Peace
Всеки обаче има гледна точка и нЕкои съображения. Все пак темата е пусната в Клюкарника. Нуждите на детенцето са видни, но от всички цитати наистина преобладават котетета.
Семейството е под наблюдение на социална служба. Каква е тяхната помощ в случая - енергийни помощи, социален патронаж, безплатна ясла ...
И дали самото семейство иска външни хора да се намесят в живота му? 

Общи условия

Активация на акаунт