Колело с дръжка?

  • 7 696
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 533
Сигурно сте ги виждали по улиците, колело с дръжка отзад за бутане. Изглеждат малко прекалено шаренки, нещо като подвижно стрелбище, но децата изглежда че се кефят, а също и родителите, защото са по-лекички от количките. Яна малка ли е за такова колело или да ходя да проучвам пазара? Вие имате ли и кога го купихте?

# 1
  • Мнения: 522
На такива колела съм виждала качени и 8- мес. бебета и 3- годишни момиченца и момченца. Просто бебоците само се возят, а по-големите дечица въртят педалите и като се поуморят мама или тате ги возят. Приятно возене в случай, че решите да си купите такова колело! Grinning

# 2
Еда съседка използва такова колело от миналия месец.Неиното дете беше на 8месеца.Мисля,че ти трябва си прецениш.Има седалки направени като проходилките.

# 3
  • Мнения: 1 533
Цитат на: vilito
На такива колела съм виждала качени и 8- мес. бебета и 3- годишни момиченца и момченца. Просто бебоците само се возят, а по-големите дечица въртят педалите и като се поуморят мама или тате ги возят. Приятно возене в случай, че решите да си купите такова колело! Grinning


Ами в такъв случай ще вземем още тази седмица, защото както е при всички бебешки инвестиции, колкото по-рано се купят - толкова по-рентабилно, при положение че могат да се ползват не по-късно  от 3 годишна възраст.

# 4
  • Мнения: 1 533
Цитат на: Spasena
Еда съседка използва такова колело от миналия месец.Неиното дете беше на 8месеца.Мисля,че ти трябва си прецениш.Има седалки направени като проходилките.


Аз ги разглеждах и точно защото видях, че имат такива "гащи" ми хрумна, че може вече и да ни е време. Иначе като съм ги гледала по улиците все ми се струваше, че са за много големи деца. Още ми е трудно на моменти да свикна с мисълта, че бебето ми вече не е пеленаче, а поодъртя Grinning

Благодаря ви за мненията!

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Вчера видях моя приятелка с такова колело.Дъщеря и е на 1г.,попитах дали е удобно,тя каза че много доволна била.Малката беше много щастлива возейки се на него.

# 6
  • Мнения: 8 769
Такова колелце подарихме на нашата принцеса, когато стана на 1г., но докато започне интензивно ползване навън минаха 2-3 месеца. Дотогава си играеше с него у дома-натискаше му бутоните да свирят, по малко я повозвах из коридора. Сега вече не ползваме количка при излизането ни по разходки-или с колелцето, или пеш! Sunglasses

# 7
  • Мнения: 2 693
И Емо има такова колело, много съм доволна. Само дето нали съм свикнала на бойна и яка количка, като го юрнах, на 5-ия ден го счупих на едно място /т.е. скъсах една заварка/, та го носихме да го заваряват и сега е ОК. Абе ОК, ама дръжката се изкриви. Всъщност тези колелета са китайски и най-точното определение е "вършат работа". Жълтоликите братя пак са проспали някои детайли, ама може пък и аз да съм карък, знам ли... Confused  Grinning  Grinning  Grinning

Та, купихме го когато Емо беше на година и половина, имахме такава седалка да бебе, но я махнахме естествено. Има и сенник с едни къдрииииии... не ти е работа... махнах и него. И с това шарениите свършиха - те са на плата, не на самото колело. Всъщност може и да има такива, маскирани като папагали, но нашето е в комбинация, напомняща екипите на Барса. Повечето са комбинация от два цвята. Скъсахме се от обикаляне, докато намерим нещо по-различно от розово-лилаво, жълто-червено и синьо-жълто /тази комбинация не влиза вкъщи, болезнено напомня говеждо месо Grinning /.

Да не забравя - нашият вариант е най-големият на пазара, понеже дребните колелца не виджам да свършат по-дълго време работа. Иначе от дребните има едноцветни - розови, зелени, но пък гумите им са еднииииии... точно ми напомнят карусел... Grinning

Дано все пак ти е било полезно това, което писах със сънената си глава... нямам кафе... обличам се и излизам...

# 8
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Здравей!
Да колетата са хубави, при нас почти всички деца между 1-3г. ги имат...
Обаче мисля, че не са много издържливи, защото в разстояние на 1-2 седмици, на 4 колела видях как им се "отчупи" дръжката и сега майките се чудят какви майстори да търсят.  Sad  
Внимавай какво купуваш, не е важното да е шарено, а да е здраво...
Успех!

# 9
  • Мнения: 2 693
Цитат на: iva_top
Здравей!
Да колетата са хубави, при нас почти всички деца между 1-3г. ги имат...
Обаче мисля, че не са много издържливи, защото в разстояние на 1-2 седмици, на 4 колела видях как им се "отчупи" дръжката и сега майките се чудят какви майстори да търсят.  Sad  
Внимавай какво купуваш, не е важното да е шарено, а да е здраво...
Успех!


Отиват майките в един автосервиз, питат дали заваряват с телоподаващо, показват проблема и колелетата се оправят.

# 10
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Цитат на: bobolenta

Отиват майките в един автосервиз, питат дали заваряват с телоподаващо, показват проблема и колелетата се оправят.

  202uu  
 Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap   Hands Clap

# 11
  • Мнения: 18 542
Цитат на: _kalina_k
Сигурно сте ги виждали по улиците, колело с дръжка отзад за бутане. Изглеждат малко прекалено шаренки, нещо като подвижно стрелбище, но децата изглежда че се кефят, а също и родителите, защото са по-лекички от количките. Яна малка ли е за такова колело или да ходя да проучвам пазара? Вие имате ли и кога го купихте?


Имаме, но още не сме излизали с него. Може би днес ще го сефтосаме  Simple Smile
Иначе и нашето е голяма шарения. Доста от частите се махат, така че, ако държиш може и да заприлича на нещо по-нормално. Борис не стига до педалите още. Хубавото е, че освен стандартната седалка има и една от плат за по-малки бебета, която се закача на една рамка и няма начин и по-малко дете да изпадне.
Ето снимка:

Кога го купихме? Подарък е за Коледа, но нали пак ти казвам, не сме излизали с него навън все още. Само вкъщи си го "карахме" до сега  Wink

# 12
  • Варна
  • Мнения: 6 865
Аз купих на Сиси когато беше на година и 5 месеца. Сега е на 3, колелото е изкарвано само веднъж навън, ползвано е от нея 200метра и не пожела да седне повече в него Imp
Не дава да се изкарва навън категорично, у дома си го ползва за игра, но общо взето стои в хола като мебел и ужасно ми пречи...
Както и да е, дано не се окажете трагичен случай като нея, ходи пеша като кон часове наред но колелото не и е присърце!

# 13
  • Мнения: 1 533
Цитат на: bobolenta
И Емо има такова колело, много съм доволна. Само дето нали съм свикнала на бойна и яка количка, като го юрнах, на 5-ия ден го счупих на едно място /т.е. скъсах една заварка/, та го носихме да го заваряват и сега е ОК. Абе ОК, ама дръжката се изкриви. Всъщност тези колелета са китайски и най-точното определение е "вършат работа". Жълтоликите братя пак са проспали някои детайли, ама може пък и аз да съм карък, знам ли... Confused  Grinning  Grinning  Grinning

Та, купихме го когато Емо беше на година и половина, имахме такава седалка да бебе, но я махнахме естествено. Има и сенник с едни къдрииииии... не ти е работа... махнах и него. И с това шарениите свършиха - те са на плата, не на самото колело. Всъщност може и да има такива, маскирани като папагали, но нашето е в комбинация, напомняща екипите на Барса. Повечето са комбинация от два цвята. Скъсахме се от обикаляне, докато намерим нещо по-различно от розово-лилаво, жълто-червено и синьо-жълто /тази комбинация не влиза вкъщи, болезнено напомня говеждо месо Grinning /.

Да не забравя - нашият вариант е най-големият на пазара, понеже дребните колелца не виджам да свършат по-дълго време работа. Иначе от дребните има едноцветни - розови, зелени, но пък гумите им са еднииииии... точно ми напомнят карусел... Grinning

Дано все пак ти е било полезно това, което писах със сънената си глава... нямам кафе... обличам се и излизам...


Много свежо, като за непила кафенце още  superuu  Grinning
Обаче не разбрах коя от всички цветови комбинации е говеждото месо Joy , а може би и трите според зависи кога е прибрано в хладилник  Stuck Out Tongue Winking Eye

Ще пообиколя, цените им са общо взето твърди - 52-55лв, независимо от модела, визирам китайските красоти Wink
На едно съседче, на 2 години, му купиха джип от тези с акумулаторните батерии /за 300 лв. май/ да си джитка из квартала. Разминахме се оня ден, аз с количката, то с джипчето. На Яна й се изкриви врата да го гледа. Аз й викам "Хич недей гледа, баща ти такава кола няма да ти купи" Тя не че ме разбра де, ама да си знае Grinning
Приятно Coffee - мафенце!

# 14
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: _kalina_k
Ще пообиколя, цените им са общо взето твърди - 52-55лв, независимо от модела, визирам китайските красоти Wink
На едно съседче, на 2 години, му купиха джип от тези с акумулаторните батерии /за 300 лв. май/ да си джитка из квартала. Разминахме се оня ден, аз с количката, то с джипчето. На Яна й се изкриви врата да го гледа. Аз й викам "Хич недей гледа, баща ти такава кола няма да ти купи" Тя не че ме разбра де, ама да си знае Grinning
Приятно Coffee - мафенце!


какви 300 лева, бе хора Shocked  Shocked  Shocked аз ли живея на Луната, или.....какво Shocked  Shocked  Shocked на мен и 55 лева за такава пластмаса ми се виждат много, при положение, че ще се качи 2-3 пъти и ще и омръзне Shocked  Shocked Ако е подарък- ОК, ама иначе не бих го купила. Още повече, че до този момент (след 2 месеца дъщеря ми става на 2 годиини) сме издържали без това технологично чудо, значи може и да минем без това.

Толкова ли е необходимо това?
И къде да го сложа това в нашия бих казала по-скоро малък апартамент Shocked

Моята дъщеря много се заглеждаше по бебешките колички, които карат другите деца, и решихме да и купим и на нея - влизам в най-близкия магазин - колко струва ? ами от 18-до 36 лева Shocked  Shocked това за една бебешка количка -играчка, количката на Baby Born - 120 лева Shocked  Shocked , в крайна сметка, и купихме една количка, розова да се радва за 9 лева, която е прилична, и си вози куклите в нея и е много щастлива нищо, че не е от 30,40, или 120 лева.

Та лично за мен, това т.н. колело с дръжка е излишна инвестиция, освен, ако нямаш асансъор, живееш на висок етаж, детето е под или около годинка, не можеш да качваш всеки пък количка и т.н.

Но разбира се решението е изцяло ваше, на семейството.

Общи условия

Активация на акаунт