Пластика на шийката на матката

  • 3 666
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 718
Интересувам се от тази операция, тъй като на сестра ми й предстои. Наложително е да бъде направено след много лошо зашиване на разкъсванията й от първото раждане. При второто раждане няма никакви разкъсвания, съответно не е могла да се направи корекцията тогава, затова е препоръчителна самостоятелна операция. Бихте ли ми помогнали да изясня следните:
1. Каква анестезия се използва? Има ли възможност за избор?
2. Знам, че не е много тежка операция, но все пак за колко време става възстановяването (имам предвид до връщане към всекидневието - работа и т.н.)
3. Кои специалисти и болници бихте препоръчали. Засега сме се насочили към Военна болница, но проучвам и приемам съвети и препоръки.
Благодаря ви.

# 1
  • Мнения: 2 011
На мен ми  е правена ампутация на шийката на матката, беше  с пълна упойка но знам , чеможе и  с частична да бъде. След това няколко месеца не ми разрешаваха да вдигам тежко ( а и по принцип  е нужно  жена с такава  операция да се пази - да не кажа че всички жени трябва да се  въздържат от  вдигане на тежко).  През тези няколко месеца  почти всеки месец ходех на профилактичен преглед защото при мен зарастването  беше по- бавно !
Късмет от  мен!   bouquet

# 2
  • Мнения: 2
Аз съм си правила преди 4 години при професор Чернев в Майчин дом.Спинална упойка , 5дни в болницата много леко мина.След операцията трябва 25 дни да не се прави секс ...и после да се избягва запек ....ако имате такъв проблем трябва да се вземат мерки...операцията мина от здравната каса.

# 3
  • Мнения: 37
Правих си преди 2г. в  клиника"Вита"София.
След раждането не ме бяха зашили ,а на по предишното раждане ме бяха зашили много некачествено. Отидох на преглед при препоръчана лекарка и тя като ме видя,ахна !
Направи ми пластика и зашиване ,с месна упойка. Тогава струваше 600лв,защото това не се поема от ЗК. Да си кажа чесно болеше ме повече от раждането ,като ме пусна упойката .Тръгнах на работа след две седмици.  Не съжалявам ,защото не приличах на нищо.

# 4
  • Мнения: 718
Много благодаря за отговорите!   bouquet Като цяло цената не е проблем, просто искаме да сме сигурни, че ще попаднем в ръцете на добър специалист - а те се намират трудно.
alleksa. би ли споменала кой те е оперирал?

Общи условия

Активация на акаунт