За Пентаксима

  • 9 215
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 306
Здравейте! Искам да споделя с вас какво стана след като ваксинирах детето си с Пентаксим.
Първо ще дам малко предварителна информация:
1. Бебето ми се роди доносено и здраво;
2. Кърмя го още от първия ден;
3. До 6-тия месец е изключително кърмено бебе, не е пила дори и вода;
4. В семейството ми и в това на съпруга ми няма членове, които да стадат от атопичен дерматит и алергия към кравето мляко;
5. Преди да започнат проблемите ми с Пентаксим, бях напълно уверена, че е безопасен и че е най-доброто за моето дете.

По препоръка на педиатъра реших да сложа Пентаксим на бебенцето ми. След кратък разговор с него относно ваксината останах с убеждението, че това е една чудесна ваксина, без никакви негативни ефекти. Единствено може малко температурка и да е леко неспокойна 1-2 дена...
При поставянето на първата доза може да се каже, че всичко беше ок. Тя спа цял ден, но не вдигна температура. На следващата консултация педиатъра ми каза, че кожата й е много суха. Предписа ми някакъв смотан крем. Тогава не й сложиха втората доза, защото беше болна (някакъв вирус-само сополки). После прекара втори вирус и така някъде 3 месеца я чаках да оздравее напълно. Понеже беше пила и Оспамокс, изчаках да мине малко повече от месец и тогава я заведох за втората доза.
Няколко часа след като й поставиха втората доза, тя вдигна висока температура (беше почти 39), която продължи 2 денонощия. Детето не беше нито будно, нито заспало, някак малко неадекватно. Уплаших се да не се е увредило нещо...Нпарво се бях побъркала...Още на другия ден периатъра се домъкна до нас, защото и той се беше уплашил, но ми каза, че идва да провери дали не е случайно някой вирус, който е съвпаднал с ваксината (след като предишния ден я беше прегледал обстойно). Както и да е, констатира, че ваксината е единствения причинител на това безпомощно състояние на бебчето ми  #2gunfire
След като премина първоначалната драма, започнаха другите проблеми. След 10 дена й излезе ужасен обрив по вратленцето. Появиха се мокри лишеи по гърдичките и ръчичките. Детео беше ужасно нервно, носех я само на ръце. Започна да суче супер нервно и да не спинка нощем. Заведох я при чудесния ни педиатър и той ми каза, че едва ли не се подразбира, че тя има атопичен дерматит. Предписа ми капки Ксизал (които са за деца над 2 години, атя беше на 5 месеца!!!) и някакви кортико-стероиди за мазане, дето като им прочетох листовката щех да падна ... Пък и прекомерната им употреба води до асма. Попитах го дали този дерматит е причинен от Пентаксим. Цитирам отговора му: "... Пентаксим е безклатъчна ваксина и не носи рисковете, които ДТК. Но рсика от алергии не може да бъде изчитен в нито една ваксина, дори и в Пентаксим..."
Консултирах се с хомеопат. След доста усилия детрамтита изчезна.
Но имаше и други последствия, които установих в последствие. На конслутацията на 7-мия месец се оказа, че обиколката на главата на дъщеря ми е по-голяма от тази на гърдите й!Педиатъра се уплаши и каза, че ще изчакваме със следващата доза. Започнах да захранвам детето. При опит с млечна каша се оказа, че има алергия към кравето мляко. Опитах с козе сирене(домашно). И него не понесе. Държа да отбележа, че съм захранвала изключително внимателно и съм прочела всичко, което е налично в библиотеката на кърмаческия!!!Пак се обърнах към хомеопата си. Лекувахме я в продължение на близо половин година. Сега пие дори краве мляко. Няма вече проблеми с растежа, за което благодаря на бога всеки ден!!!
Но не съм слагала повече ваксини след втората доза на Пентаксима.
Не мога да ви опиша трудностите, през които съм минала доката възвърна доброто здраве на детето си.

Накратко ще обобщя последствията от Пентаксима за нас:
1. Първа доза Пентаксим - отслабен имунитет и дълго боледуване. Кърмата предпазва от вируси, но явно тази ваксина е разклатила имунната й система доста здраво;
2. Втора доза Пентаксим - АД, алергия към мляко (всякакво освен кърмата ми), проблеми с разстежа. Ужасни притеснения и нерви докато преминат първите 2 денонощия...
3. Като цяло - само проблеми и главоболия, притеснения...

Съвет към всички майки, които възнамеряват да сложат Пентаксим:
1. Прочете листовката;
2. Ако не знаете какво представлява някоя от съставките, не я подминавайте, просто защото не знаете какво значи. Потърсете информация от компетентен източник.Трябва да сте наясно какво точно ще инжектирате в кръвта да детето си;
3. Обсъдете с педиатъра и дългосрочните последствия от ваксината, преди да я поставите. Попитайте за възможност от алергии и увреждания;
4. Помолете педиатъра да ви покаже бланката която попълва след поставяне на ваксината. Попитайте го за всяка една от отбелязаните опции (за това как ваксината се е отразила на детето);
5. Вземете информирано решение дали да поставите тази ваксина.

Целта ми не е да ви плаша. Просто споделям, защото напоследък се вдигна шум около този Пентаксим. Искам само да кажа, че за повечето деца това може да е чудесна и безвредна ваксина. Но тя не е безопасна за всяко дете. Тя може да доведе до проблеми с имунната система. И никоя майка не е застрахована, че точно нейносто дете няма да пострада. И аз не съм се замисляла докато не се случи точно на МОЕТО ДЕТЕ.

Моля защитниците на Пентаксим да не разводняват темата с общи приказки и по принцип. Пак казвам, Пентаксим може да е чудесна ваксина за повечето деца, но това не е вярно за всички деца. И точно това е целта на тази тема. И още веднъж призовавам майките, на които им предстои поставяне на Пентаксим, да вземат информирано решение.

# 1
  • Мнения: 2 746
Миличка, ужасно е това, което сте преживели!
На нас също педиатъра ни препоръча Пентаксим - изчистена била, с едно боцване слагаш всичко и т.н. Преди да си купя първата доза обаче говорих с две познати майки - и двете се оплакваха, че бебенцата им много боледували / и двете кърмени по над 5 месеца/. Те самите не правеха директна връзка с Пентаксима, но аз за себе си си направих изводите. Споделих с педиатъра и тогава ми препоръча да купя ДТК ваксината Инфанрикс, а полиото сложихме по здравна каса.
Аз лично съм на принципа че ваксините са полезни, но е по-добре да се слагат колкото се може по-малко на брой.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 529
Съжалявам за това, което сте преживели и се радвам, че лошото е вече зад гърба ви Hug

Дъщеря ми има 3 приема на Пентаксим, понесе го много добре - според мен, тогава, на онзи етап. Сега изобщо не смятам, че каквато и да е ваксината, се "приема добре" от организма. Кой знае как е страдало детето, но в онези, първите месеци ние всичко си обясняваме с колики и други подобни диагнози. 4-ия прием на Пентаксим (на годинка и половина, който трябва да е) ще го пропуснем.
Причината, аз да се информирам относно това, какво са всъщност ваксините е много неприятна. Допреди няколко месеца аз бях един доверчив човек, вярващ безрезервно в това, което казва мама и "чичо доктор" за всичко, отнасящо се до лекарства, ваксини, болести, диагнози, лечения и т.н.
С това сляпо доверие и моята необразованост (непростимо е Naughty) стигнахме до манту и повторно БЦЖ. Седмица след това - същите обриви, като вашите - по вратлето, отпред над гърдичките, отзад - по гръбчето, на ръчичката имаше, на едното краче. По едно време станаха ужасни, като рани направо, не ми се описва сега ooooh!. Цялата история е дълга и досадна, няма да наблягам на нея. Сега малката е по-добре, без мазила, без хомеопатия - изчисти се от само себе си, за добро или лошо - с нищо не посмях да мажа, нищо не посмях да дам (като лекарство).

# 3
  • Мнения: 14 654
Съвет към всички майки, които възнамеряват да сложат Пентаксим:
1. Прочете листовката;
2. Ако не знаете какво представлява някоя от съставките, не я подминавайте, просто защото не знаете какво значи. Потърсете информация от компетентен източник.Трябва да сте наясно какво точно ще инжектирате в кръвта да детето си;
3. Обсъдете с педиатъра и дългосрочните последствия от ваксината, преди да я поставите. Попитайте за възможност от алергии и увреждания;
4. Помолете педиатъра да ви покаже бланката която попълва след поставяне на ваксината. Попитайте го за всяка една от отбелязаните опции (за това как ваксината се е отразила на детето);
5. Вземете информирано решение дали да поставите тази ваксина.[/b].

Много искам да наблегна на тази част от поста, понеже е дълъг и може някой да не го чете целия. Питайте защо в блакната, която се попълва след всяка ваксина, има опция  "смърт".
Хубаво е тези, които пуснаха петиция тази ваксина да стане задължителна, да прочетат листовката или поне темата.
Сега педиатърката горещо ни препочръчва тетраксим за реимунизацията на 6г. Ще се наложи да ми отговори на всички въпроси ако се окаже упорита и настоява, че е напълно безвредна   Mr. Green

# 4
  • Мнения: 1
Прочето историята на Козльо със свито сърце! Моето детенце е на 7 месеца и от както стана на 15 дни започнаха обривите! Диагнозата е атопичен или себореен дерматит. Имаме семо три ваксини 2 в болницата -БЦЖ и хепатит и една на месец пак хепатит! След това не сме слагали нито една ваксина и вярвайте ми няма да сложа коквото и да ми струва това! Само ние с Инчето знаем какво значи кошмарен сърбеж ден и нощ! Само веднай я намазах с Елоком когато беше на месец, от тогава сме на хомеопатия. Все още не могат да ни оправят, направихме и алергичен шок от адаптирано мляко , което ми препорача кожен лекар в Александровска болница. Сега сме на фризопеп и сънвал пюрета незнам докога ще се храним така ? Споделям всичко това с вас защото се мача да излекувам детенцето ми с алтернативна медицина , за да не отключи асма, всички хомеопати с които се познавам вече твардят , че проблемът се отключва от ваксини! Дано на никой не се случва!

# 5
  • Мнения: 4 753
Мерси много на всички майки тук за споделеното...   Hug   Дано достигне до повече хора и се замислят преди да е станало късно...   Confused 

# 6
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Цитат

   Дано достигне до повече хора и се замислят преди да е станало късно...   Confused 
     Аз също казвам едно голямо ДАНО
Цитат
И никоя майка не е застрахована, че точно нейносто дете няма да пострада. И аз не съм се замисляла докато не се случи точно на МОЕТО ДЕТЕ.
  Преживяла съм ужаса детето ми да пострада от ваксина и още носим последствията.Твърдо заставам зад горните думи.


# 7
  • Мнения: 306
Благодаря на всички за отговорите. Благодаря и на тези, които споделиха опита си. Надявам се да сме полезни на майките, както и на бъдещите майки. Защото все пак ваксините започват още от родилното  Close А не се знае коя точно ваксина може да нанесе щети...

# 8
  • Мнения: 139
Здравей,Козило! Много съжалявам за това,което сте преживели-наистина е ужасно! Обаче наистина Пентаксим е много по-добрата ваксина и не мисля,че е правилно да виниш педиатъра! Искам само да ти кажа,че другите ваксини(тези по здравна каса) могат да доведат до доста по-ужасяващи последствия от вашите,наистина стократно по-ужасни! Искам да кажа,че всяка ваксина е опасна и очевидно децата я понасят по различен начин! Аз самата имам ужас от ваксините! Peace

# 9
  • Мнения: 306
reiana, не ме разбирай погрешно. Аз не рекламирам ДТК по здравната каса. естествено, че и тя е ужасна ваксина. Просто искам да кажа на майките, които им предстоят имунизации, че Пентаксим също крие рискове. Защото едва ли педиатрите ще им кажат, че може да доведе до алергии, астма и т.н.
Мисля, че в поста си много добре съм написала защо педиатъра (т.е. вече бившия ни педиатър) е виновен.И не ми казвай, че нямам право да го виня. Върни се и прочети, че при първия ни разговор относно Пентаксим и страничните му ефекти, той ме увери, че единствения страничен ефект е евентуално вдигане на температура и нервност, и то за кратко. Вече след като констатира, че детето ми има детрамтит, призна, че ваксините, включително и Пентаксим причиняват алергии. Първия път като го попитах за страничните ефекти, сливи ли имаше в устата, че не ми каза за алергиите, а? И всъщност всеки педиатър, които си спестява част от истината е престъпник. Защото така извършва интервенцията, без да ме е информирал за всички рискове.
Всъщност вината е й моя, защото не трябваше да му се доверявам на 100%, а просто да потърся информация и от други източници.
А относно сравнението между ДТК по здравната каса и Пентаксим ще ти кажа това, което аз знам. Предимството на Пентаксим е, че е убита ваксина, като коклюшната компонента е безклетъчна. Но ако интересуваш, изгледай филма "The hidden truth about vaccines". Там много добре е обяснено защо и безклетъчната ваксина може да зарази бебето с коклюш. Не знам какви са помщните съставки на ДТК по здравната каса, но в тези на Пентаксим влиза формалдехид. Той води до кожни алергии и асма. По принцип се използва за консервиране на трупове, така, че може би в ДТК го няма. Но не съм сигурна, защото не съм чела листовката на ДТК. Последно една пет-валентана ваксина се понася по-тежко от три-валентна. Така, че няма по-добра или по-лоша ваксина. Всичко е въпрос на конкретен случай.
И пак ще кажа, темата не е колко ужасен е Пентаксим. А това, че трябва да сме добре информирани преди поставянето на всяка ваксина, включително и Пентаксим.

# 10
  • в моя свят
  • Мнения: 849
Kozlio  newsm10   Това се отнася за абсолютно всички ваксини без изключение.И най-новата ваксина излезнала на пазара крие рискове,колкото и да се рекламира като иновационна и пречистена.Няма да се впускам в подробности,всеки може да потърси инфо.Достатъчно е само да се прочете листовката на която и да е ваксина и след това малко информация за тези съставки.....

# 11
  • Мнения: 1 725
Има някакви новости, примерно в Пентаксима една от съставките е умъртвена, за разлика от същата такава в тази по каса - ДТК. Нали не смятате, че това е достатъчно "подобрение", като се има предвид, че това е многокомпонентна ваксина, т.е. съдържа няколко ваксини наведнъж - ПЕТОРНА атака за организма!!! А и междудругото мъртвите ваксини също имат странични реакции, но понеже се проявяват много напред във времето като причина за автоимунни и хронични болести и е трудно да се докаже/разграничи конкретната вреда. Има ли смисъл да се предпазвате от болести, които се срещат толкова рядко - Дифтерия, Тетанус и т.н., да не говоря за полиомиелита, който 95 % от хората изкарват без никакъв проблем, дори на крак, без да знаят, останалите имат минимални по-сериозни симптоми (със сериозност на един грип, примерно) и само 0,00.. не знам си колко от хората получават по-сериозни последствия, които обаче в повечето случаи до месеци или година отминават. Да, точно така - говоря за детския паралич. Потърсете, прочетете! И направете сметка една алергия, диабет и т.н. други хронични болести, колко време и дали се лекуват въобще - а твърде често са резултат именно на ваксини!
И ако мислите, че пиша "фантазии", прочетете листовката на съответната ваксина - там си пише какви страшни болести може да предизвика. И е факт, че немалко деца попадат в тези малки проценти, но за тях това си е 100 % страничен ефект. Просто не се разтръбява тази инфо, защото е против държавната политика на ваксиниране, дейност, в която са наляти милиарди и интересите са на живот и смърт. Затова и рекламите винаги ще са "за" ваксините, за жалост, а истината ще се крие. Но е факт, че по-информираните лекари, тези които не разчитат само на остарялото си вече в много отношения образование, НЕ ваксинират собствените си деца - може би щото са глупави и не знаят нищо за въпросните болести и не могат да изтеглята рисковете правилно на кантара "ваксини-болести"?
Ако се страхувате толкова много от някоя болест, първо се информирайте какво представлява тя, как протича, прочетете, но и помолете някой специалист да ви разясни написаното, защото човек като не разбира, погрешно тълкува. Някои непознати термини изглеждат страшни, а въобще не е така. Такива термини си има и в листовките на ваксините, но тях хората сме склонни да игнорираме,  понеже пак не ги разбираме, с мисълта, че такива "странни" неща едва ли ще се случат точно на нашето дете. Така мисли обикновения човечец, но реалността е друга. Разбира това и се ограмотява "след дъжд качулка", когато вече му се е случила трагедията.

Последна редакция: пт, 17 апр 2009, 11:42 от desi_sunshine

# 12
  • Мнения: 3 869
Kozlio, педиатърът ви Е ВИНОВЕН, затова че те е заблудил съвсем открито, пренебрегвайки информациято то листовките за лекарите и пациентите. За съжаление в България трудно ще го осъдиш за нанесени ти морални щети и физическите на детето. Много време и нерви, за едно морално удовлетворение...
Мен например още ме сърбят ръцете дали да не заведа един иск за отмяна на Наредба 15, регламентираща имонзационния календари и всичко свързано с ваксините. Там черно на бяло са описани възможните странични ефекти от всякакви ваксини, като фигурира и ред "смърт". Та, откъде на къде държавата ще ме задължава да правя профилаткита с реално възможени изход смърт?!?!?  Thinking

# 13
  • Мнения: 14 654
Kozlio, педиатърът ви Е ВИНОВЕН, затова че те е заблудил съвсем открито, пренебрегвайки информациято то листовките за лекарите и пациентите. За съжаление в България трудно ще го осъдиш за нанесени ти морални щети и физическите на детето. Много време и нерви, за едно морално удовлетворение...

Мег, първо няма как да докажат, че ваксините са виновни - нали знаеш, че никой лекар няма да каже, че реакциите са от това, ще кажат, че детето е алергично към храна, която няма общо с ваксините  Confused
А тази наредба 15, можеш ли да даеш линк към нея. На мен ми предстои да отказвам реимунизации и мантута за детето ми, а и след някой друг месец ще трябва да се разправям и за новото ми дете, иска ми се да имам колкото се може повече материали, за да се аргументирам.

# 14
  • Мнения: 3 869
Ето тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=375478.msg10901673;topicseen#msg10901673
Стелт е дала линк към наредбата и много други линкове  Hug

Ако съдът беше съд, можеше да осъди педиатъра, че е заблудил родителите относно описаните в листовките рискове от ваксината, като им е казал, че е абсолютно безопасна. Но си напълно права, все прехвърлят вината на нещо друго  Tired

Общи условия

Активация на акаунт