малко вьпросче за пилешкото месо

  • 7 337
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 987
кое месо от пилето се дава на бебето . интересува ме , ако правя домашни пюрета , кое месо да ползвам - бялото или бутчетата.

# 1
  • Мнения: 1 567
кое месо от пилето се дава на бебето . интересува ме , ако правя домашни пюрета , кое месо да ползвам - бялото или бутчетата.

Здрасти...
Аз също съм от малцинството, дето всичко сама приготвям за детето.
Само бялото месо, даже най-добре е това, дето се продава като филенце. Купувам една тарелка около 400 гр. Всичко сварявам. После си приготвям порцийки, увивам ги във алуминиево фолио, после в найлонов плик и във фризера. Всеки ден сутрин, щом стана вадя една порцийка, оставям я на се размръзне. После варя зеленчука и към края вече пилешкото/телешкото. Става супер манджа....

# 2
  • Мнения: 148
Аз също готвя сама и ползвам бяло месо - филета. Купувам една тарелка - около 800 - 900гр леко размразявам, колкото да мога да режа месото и го правя на порции. След това слагам в наелонови торбички и във фризера. Само че не готвя месо всеки ден а редувам два дена постно, два дена с месо (защото готвя за 2 дни, не всеки ден  Embarassed)

# 3
  • Мнения: 3 932
Категорично използвам само бялото месо (филе и бонфиле).

# 4
  • Мнения: 4 915
Тъмното месо на пилето е по-богато на желязо.
Още не съм давала пиле, но няма да отбирам само бялото месо.

# 5
  • Мнения: 844
Тъмното месо на пилето е по-богато на желязо.
Още не съм давала пиле, но няма да отбирам само бялото месо.
Наистина ли е така? Моля, за още малко инфо по въпроса!  chef

# 6
  • Мнения: 3 537
Давам и бяло и тъмно месо thumbsup

# 7
  • Мнения: 1 645
Купувам само охладено бон филе - в тарелка около 400гр.

Даниел - 21.04.2004г.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 999
Мисля, че бялото е по-добро, но немога да споря /забравих защо е по-добро/.

Но, момичета, НЕ купувайте пиле от магазин. По-добре детето ви да не яде пиле изобщо отколкото това, което се продава. Пилешкото месо е възможно най-вредното от всички продаващи се меса. Пълно е с антибиотици и хормони за растеж. Ако неможете да намерите домашно пиле - хранете децата си с качествени пилешки пюрета или изобщо не давайте пиле.

Ако не ми вярвате - попитайте някой, който се занимава с това. Аз не познавам собственик на ресторант който да близва купено пилешко и то точно по гореизброените причини.  Sick

# 9
  • Мнения: 844
Мисля, че бялото е по-добро, но немога да споря /забравих защо е по-добро/.

Но, момичета, НЕ купувайте пиле от магазин. По-добре детето ви да не яде пиле изобщо отколкото това, което се продава. Пилешкото месо е възможно най-вредното от всички продаващи се меса. Пълно е с антибиотици и хормони за растеж. Ако неможете да намерите домашно пиле - хранете децата си с качествени пилешки пюрета или изобщо не давайте пиле.

Ако не ми вярвате - попитайте някой, който се занимава с това. Аз не познавам собственик на ресторант който да близва купено пилешко и то точно по гореизброените причини.  Sick
Стига бре Иса, откъде да го намеря това домашно пиле, а пък купешки пюрета не яде моят хубостник. Ми то значи цялото семейство се тъпчем с лошо месо, няма да го деля малкия, я! За жалост! Sick

# 10
  • София
  • Мнения: 15 198
Isa, права си, но никак не се сещам за човек, от който мога да си взема домашна кокошка. Набиваме яко бройлери, помпани с какво ли не, и това си е.

# 11
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Бялото месо не ли много сухо?

# 12
  • София
  • Мнения: 6 999
Е, ама аз само казвам - вие решавате как, какво и защо  Wink

Както написах вече, ако немога да намеря домашно пиле - просто не давам пиле. Не е фатално ако отсъства от менюто - има и други меса.

Пилето чудесно се замества със заек например - магазински заек  Laughing

# 13
  • София
  • Мнения: 1 402
Животно /без значение от вида пиле,заек,теле или свиня/, което се отглежда с цел продажба на едро се ваксинира винаги. Защо си мислите, че само пилетата са наблъскани с лекарства??? същото важи и за заека и т.н.
Какво ви кара да си мислите, че за купешките пюрета използват птици отглеждани без лекарства  newsm78 ? Та това звучи абсурдно

Моето мнение относно домашно отглежданите животни е скептично, точно защото върху тях не е упражняван контрол, но всеки си има мнение...

Иначе по темата, аз съм давала до сега бяло пилешко.

# 14
  • Мнения: 2 807
Категорично използвам само бялото месо (филе и бонфиле).

И аз така  Wink

Общи условия

Активация на акаунт