Физически тормоз в детската градина

  • 3 187
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 751
Калоян постоянно ми се оплаква, че едно дете (ромче с разделени родители, чийто баща го е малтретирал сериозно), го бие, плюе и прочее.
Аз не му обръщах сериозно внимание, докато 2 пъти вече детето си идва със СЕРИОЗНИ синини. първия път по ръката, 2рия път по крака  Shocked
Оплакахме се на директорката, тя каза, че ще обърне внимание, опитвали се да превъзпитават детето и прочее, понеже било малтретирано....
Ок, казахме....Ще изчакаме. Rolling Eyes
Да, обаче тормозът продължава. Калоян всеки ден ми казва, че въпросното дете и още едно, от което и други родители пищят, го плюели, биели.... Казвал бил на учителката и тя ги наказвала.
Аз пак чакам....
Но днес ми каза, че го удряли с юмруци в корема, ритали го в краката....  #Crazy #Crazy #Crazy
Полудях.
Мъжът ми изперка и каза на директорката, че ако чуе само още едно оплакване, подаваме жалба.

ИСКАМ ДА ПИТАМ: има ли шанс да постигнем нещо с тази жалба или да местя детето другъде?

П.С. Не ме разбирайте грешно! Детето ми е от тези, които се защитава, не се оставя да го подтискат, но се държи възпитано и не искам на 5 години да го уча да отвръща с бой и то в детската градина Peace В градинката-може би, но не и в ДГ, където ще понесе само наказание...
Приемам, че навсякъде има невъзпитани деца, може да се случи инцидентно някой да го удари, ухапе, наплюе...но ВСЕКИ ДЕН!!!! И да се връща със огромни синини... Naughty

# 1
  • Мнения: 2 331
Не съм сигурна, че жалбата ще свърши работа.Мисля си, че, ако педагозите са достатъчно опитни и без жалбата биха преодоляли проблема и не биха допуснали да се стигне дотук.А щом не могат, и сто жалби да си напишете-няма да се справят.Не знам дали правилният подход към нещата е да местите детето. Thinking Ами, ако от това си направи извод, че така се решават проблемите-като "бягаме" от тях...
Аз, май, не ти помогнах много...Повече въпроси от теб самата зададох...

ПП:Мисля, мисля и смятам, че бих поела риска и бих преместила детето в друга градина, ако имам възможност.

# 2
  • Мнения: 2 751
Не съм сигурна, че жалбата ще свърши работа.Мисля си, че, ако педагозите са достатъчно опитни и без жалбата биха преодоляли проблема и не биха допуснали да се стигне дотук.А щом не могат, и сто жалби да си напишете-няма да се справят.Не знам дали правилният подход към нещата е да местите детето. Thinking Ами, ако от това си направи извод, че така се решават проблемите-като "бягаме" от тях...
Аз, май, не ти помогнах много...Повече въпроси от теб самата зададох...

ПП:Мисля, мисля и смятам, че бих поела риска и бих преместила детето в друга градина, ако имам възможност.

аз не искам да го местя. Нали знаеш в София че всички ДГ само него чакат  Shocked 1во, че никъде няма места, 2ро, че градината му харесва, а и на мен ми харесва.  Rolling Eyes Къде ти да го местя....
Педагози, педагози...ама с 25 деца, как можеш теърва да превъзпиташ дете, тормозено системно от бебе  Rolling Eyes
Сигурно предотвратяват някои неща, но пак си има случки  Confused Знам ли и аз  Thinking

# 3
  • Мнения: 2 331
Педагози, педагози...ама с 25 деца, как можеш теърва да превъзпиташ дете, тормозено системно от бебе  Rolling Eyes
Не е лесно, но не е невъзможно.

# 4
  • София
  • Мнения: 5 352
Къде е учителката докато децата  се бият ?

# 5
  • София
  • Мнения: 8 272
Педагози, педагози...ама с 25 деца, как можеш теърва да превъзпиташ дете, тормозено системно от бебе  Rolling Eyes
Не е лесно, но не е невъзможно.


Къде е учителката докато децата  се бият ?

Синът ми се оплакваше. (Основно от една девойка, дребничък ми е милия, не се бута и бие, но вече и той се перчи и не се дава)
Може би 1-2 месеца, но явно учителките успяха да уталожат нещата и сега няма оплаквания. 

Мисля, че е редно щом са решили да интегрират детето това да не е за сметка на другите деца.
А от жалбите им пука.
В старата ДГ на синът ми, някакъв татко беше писал жалба дори без да коментира проблема с директорката.
Г-жата я бяха насмели (или тя се беше ядосала че са я прескочили) и свиква извънредна родителска среща.

# 6
  • Мнения: 2 751
Къде е учителката докато децата  се бият ?
Не искам да коментирам такива теми тук, защото само ще си чеша езика и ще си изливам напразно яда. Peace
Искам да реша проблема по един или друг начин  Peace

И се чудя дали има смисъл от жалбите, и търся родители, били в подобни ситуации....
затова, Desem, постът ти ми е изключително ценен  Hug

# 7
  • Мнения: 388
Настоявай за свикване на родителска среща. В нашата ДГ имаме ден на родителя всеки месец и тогава се поставят теми за обсъждане от самите родители. Ако има и други недоволни родители и учителите са на същото мнение може да пуснете дописка до инспектората и общината и тогава проблемното дете ще трябва да напусне ДГ. Имахме аналогичен случай, но се оказа, че детенцето при нас е за психиатър и ресурсен учител. Оплакването трябва да бъде подписано от родителите, тъй като учителите и директорката нямат право.

# 8
  • Мнения: 545
От личен опит нищо не мога да кажа по темата, но пред очите си имам съвсем скорошен пресен пример. Става въпрос за нашата лекарка, детето й е втори клас. В училище учи с някаво мангалче, което всеки ден го бие жестоко - става въпрос не за синини, а направо за побой. Оплакваха се, оплакваха се и нищо. На всичкото отгоре семейството му са пациенти на въпросната лекарка. Тя в яда си през декември отказа повече да им бъде личен лекар и нещата съвсем се влошиха. последния път така беше бил детето й, че то имаше кръвоизливи в очите. Тя го премести в друго училище. В момента има пусната жалба в районното и не знам дали някой си понесе вината.
С цигани трудно можеш да излезеш на глава - тъпо и агресивно племе са, въпреки че и там сигурно има изключения.
Въпреки това са ти дали добри съвети по-горе. Стискам палци да се оправят нещата Hug

# 9
  • Мнения: 4 555
Учителката не трябва да го наказва. Трябва да се вземат по-сериозни мерки. Да му се назначат срещи с детски психолог, редовни. Ако не се вземат мерки, нещата в бъдеще ще станат много по-ужасни. Ще има пак теми "Какво става с днешната младеж" и други вайканици, а проблемите започват много от рано.

Извинявам се, че не мога да ти дам съвет.

# 10
  • Мнения: 2 751
Днес водих дълъг и изтощителен разговор с учителката.  Tired
Тя твърди, че в нейната смяна не се случват такива неща (що се отнася до 2рото дете). За ромчето мълчеше и нищо не казва. Все с другото се оправдаваше, че не било агресивно.
Много била обидена, че сме я прескочили (не го каза с тея думи).
В общи линии не ми каза нищо категорично-нито че няма такова нещо, нито че има  Rolling Eyes
Говорихме съвсем приятелски, аз не ги обвинявам, но тя беше пламнала отвсякъде.
Щяла да говори с бащата на детето, поне.
Не ромчето, за него нищо не каза, защото знае, че наистина го тормози.  Rolling Eyes

Абе, целия разговор се въртеше около това защо сме отишли при директорката, пък аз да й обяснявам, че не я обвинявам в нищо.  Rolling Eyes

Та така, де...Нищо съществено не си казахме, но съм доволна, че така се е стреснала. Нека им е ясно, че няма да стоим безучстни.

Аз й казах, че допускам и вариант, в който Калоян да доукрасява и измисля, но тя нищо не каза. Явно има нещо, но никога няма да признаят. Shocked

Това за свикване на родителска среща ми допадна  Thinking Ако продължава тормоза, ще се наложи да го направим. Да видим тогава какво мислят и другите родители.  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 1 526
Много неприятно положение.
Тук, където аз живея се при системно агресивно поведение следват три разговора с родителите, ако това не помогне следват няколко срещи на детето с училищният психолог. Ако и това не помогне детето бива изключено от градината/ училището. Да му мислят родителите. 

# 12
  • Мнения: 184
Ако детето-побойник беше българче ,проблемът бързо би се решил!Но-внимавайте-то е ромче!Правителствената политика в момента е за пълна интеграция на този етнос.Мислите ли,че някоя директорка на ЦДГ би се противопоставила на шефовете си и би изгонила от ЦДГ калпаво ромче!?За нищо на света!Веднага ще започнат оплаквания за етнически тормоз и омраза !Госпожата със сигурност ще изгори!Преместете детето си в друга градина!

# 13
  • София
  • Мнения: 3 878
не м интересува ромче или не, от какъвто и произход да е бих вдигнала пушек до небето, преди да реша да си местя детето.

# 14
  • Мнения: 1 632
Моето предложение е, да говорите директно с агресивните деца!
Ако бащата разбере, пак ще го спука от бой и резултат няма да има.
Имахме аналогичен случай с моят син, и ми помогна разговора направо с детето.

Общи условия

Активация на акаунт