Пилешко филе с броколи в сметанов сос - как?

  • 26 755
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 310
Преди половин година ядох такова пиле.Останах очарована от него.Иска ми се да си го приготвя вкъщи, но не знам как.Досега не съм готвила с готварска сметана и не знам как се процедира  Embarassed Спомням си, че в менюто пишеше, че вътре има пилешко филе, сметана, броколи и някакво сирене, мисля че беше Моцарела. Сметаната със сигурност НЕ беше заквасена, а готварска.Филето беше печено.Някой има ли идея как да го направя?

# 1
  • Мнения: 5 173
Бих искала да го опитам, но не мога да помогна с рецепта...
Запис Peace

# 2
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
Аз ще кажа как го правя и много ни харесва, но това си е моя рецепта и филето не го пека. то рецептата:

Пилешки гърди-2 бр,соев сос, горчица, къри-каквото имам и подхожда на пиле за мариноване, много крехко става и ако сложиш 1 капачка  Wink водка в марината. Нарязвам гърдите на парченца и ги обърквам с подправките, оставям да си поемат около 30 мин, може и повече. Кипвам подсолена вода в тенджера и сварявам един пакет броколи(450 г), но за кратко-3-4 мин, защото ги обичам по-хрупкави, отцеждам броколите и ги оставям настрани. В тенджера или по-дълбок тиган с капак задушавам маринованите пилешки гърди, ако течността от марината ми се стори малко, доливам малко водичка. Когато е готово месото го изваждам от тенджерата с решетъчна лъжица, сипвам течна готварска сметана(внимавай да НЕ Е подсладена)-около 300 мл и прибавям настъргано пушено сирене или някакъв кашкавал, може и синьо сирене-зависи какво имам в момента. Разбърквам докато се поразтопи и прибавям обратно месото и отцедените броколи. Разбърквам хубаво, задушавам под капак 3-4 мин.и е готово.
Същото това нещо може да се пресипе в тавичка, да се настърже кашкавал и да се запече леко докато се зачерви кашкавала.
Мисля, че това не е точно каквото си яла, но е много вкусо и си струва да се опита  Hug

# 3
  • Мнения: 310
viliandar   определено звучи много вкусно, трябва да се пробва.Но на мене ми се искаше да го направя, както го бях яла, но в краен случай ще го направя както казваш.Благодаря ти, че сподели рецептата   bouquet
По твоята рецепта значи трябва да сложа моцарелата в затоплената сметана и така да се разтопи  Grinning Вече горе долу имам идея как да го направя.Ще запека месото, ще сваря броколите и ще ги добавя към сметаната, обаче се чудя дали да сложа някакви подправки  Thinking
Шушулче ако разгадаем рецептата, като го опиташ ще си оближеш пръстите, стига да обичаш ястия със сметана, защото на мен да ми любими, но досега съм ги яла само в заведенията   chef

# 4
  • София
  • Мнения: 3 789
Аз го правя по следния начин:
запържвам на силен огън и с мн. малко масълце пилешкото на хапки до златисто. След това добавям броколито, задушавам докато омекне и след това добавям синьо сирене и сметана (става и с готварска, и със заквасена). Слагам подправките и свалям от котлона. Става много вкусничко- и топло, и студено.
Можеш да добавиш и шунка или прошуто.
Пробвай, ще се радвам да ти хареса

# 5
  • Мнения: 1 313
Бобсито, заповядай и моят вариант.
Сирене можеш да сложиш каквото искаш, и зда увеличиш сметаната, но така си е много, много вкусно Peace
Сподели после по какъв начин си го приготвила и дали е добре Wink

# 6
  • Мнения: 310
Мишле_ сега се замислих, че може и да е било запържено месцето newsm78 А какви подправки слагаш?
esy благодаря ти и на теб, изглежда много апетитно, но в заведението, в което го ядох не беше печено на фурна  Rolling Eyes
Копвам си всичките рецепти, заслужава си да се пробват. esy задължително ще пиша как съм го приготвила и какво се е получило, но няма да е тази седмица, а другата  Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 3 789
Бобси, аз нищо не обработвам термично предварително, всичко сурово слагам и става доста бързичко Peace

# 8
  • Мнения: 310
Мишле_   а какви подправки слагаш?
Да уточня, че като написах, че месото е печено, имах в предвид печено на скара, НО както Мишле_ каза може да е било запържено в съвсем малко мазнина  Grinning (само съм сигурна, че не беше варено, защото единият път го бяха прегорили месцето  #2gunfire )

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 19:25 от Бобсито

# 9
  • Мнения: 310
Вчера го направих, стана много вкусно.Ще дам продуктите с приблизителен грамаж:
готварска сметана - 150-200мл.
пилешко филе - около 200гр.
моцарела - едно пакетче (май че беше 175гр.  newsm78 )
броколи 350-400гр.
Нарязах месцето на малки парчета, насолих го и го запържих в малко масло, както каза Мишле_ .Добавих сметаната и настърганата Моцарела.Оставих за малко на слаб огън.Броколите ги сварих за малко, внимавайте, защото първите броколи, които сварих се разкашкаха  Embarassed и се наложи да варя нови. Наблюдавайте ги да не се преварят.Накрая ги добавих и тях в тигана, разбърках и махнах от котлона.Бързо, лесно и вкусно.  Grinning
Разбира се, количеството на пр-тите е според вкуса ви.Приятен апетит!

Общи условия

Активация на акаунт