За прясното мляко?

  • 4 335
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Здравейте мами,
От каква възраст започнахте да давате прясно мляко да пият децата ви?Сина ми е на две год.и полувина и сме още на Friso3 и ми се иска вече да пробваме и прясното да пие.

# 1
  • Мнения: 9 814
Беше на около две години, когато започнах да й давам прясно мляко.

# 2
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 332
По празниците сега се пречупих за в десерти. Иначе си пие Джуниър 1+ още.

# 3
  • Мнения: 4 555
Не смятам никога да и давам.

# 4
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 332
Не смятам никога да и давам.

А защо, ако не е тайна? За купешко-ОК, ама и домашно ли?

# 5
  • Мнения: 737
Около година и половина като станаха.Прие се без проблеми Peace

# 6
  • Мнения: 8 999
На около 2 - 3 г. бяха. Разбира се, предложих го с какао. В началото не им хареса, не съм настоявала. После пък го заобичаха.

# 7
  • Мнения: 1 526
Между 1.5-2г.

Не смятам никога да и давам.

А защо, ако не е тайна? За купешко-ОК, ама и домашно ли?

Гита Ог, има доказателства, че след 7-ата година човек вече загубвал способност да разгражда прясното мляко и само сме си натоварвали стомасите като сме го пиели...
Аз обаче обичам нес с мляко и продължавам да го консумирам. Поне не пуша  Laughing

# 8
  • Мнения: 46 488
Към 3-тата годинка.

# 9
  • Мнения: 7 831
В десерти и супа когато станаха на около година. В чаша много по-късно, но те и до сега не пият прясно мляко, ядат кисело.

# 10
  • Мнения: 2 757
Моите сега почнаха. Смесвам формула и пр. мляко ама тия дни смятам да минат изцяло на пр. мляко.

# 11
  • Мнения: 4 555
Между 1.5-2г.

Не смятам никога да и давам.

А защо, ако не е тайна? За купешко-ОК, ама и домашно ли?

Гита Ог, има доказателства, че след 7-ата година човек вече загубвал способност да разгражда прясното мляко и само сме си натоварвали стомасите като сме го пиели...

Така е, даже след 3-тата, а не 7-мата. Аз не смятам да и давам, а тя дали като порасне ще го харесва и пие си е нейна работа.
Мен като малка ме тормозеха да пия прясно мляко на закуска до не знам колко голяма възраст. Беше адска драма, на мен ми се повръщаше от него, не можех и една глътка да преглътна, а нашите само ми опяваха колко било полезно и как на всяка цена трябвало да го изпия и така всеки ден. Само чаках някой да се обърне, за да го излея някъде незабелязано.
Сега вече знам, че прясното мляко изобщо не е толкова полезно, колкото се е смятало, даже точно обратното.

# 12
  • Мнения: 1 298
Като стана на година и половина - почнах.
Сега е на 2 и половина и пие всеки ден.Харесва и определено.
Но тук холандците са големи фенове на млякото.Консумира се сериозно и се поощрява.

# 13
  • Мнения: 1 121
Когато спрях да кърмя малкият беше на 14 месеца и педито каза, че след като вече е минал годинката няма нужда да му давам АМ, да започна с прясно мляко, така и направих. От тогава си пие по 2-3 чаши пълномаслено прясно мляко на ден.

# 14
  • Мнения: 2 936
след 1 година дадох,но и досега не го харесва много-пие повече ако е с Нескуик-банан.

Общи условия

Активация на акаунт