Помогнете-към кой да се обърна?!

  • 5 848
  • 85
  •   1
Отговори
  • Мнения: 998
Проблемът е следният:
Във входа на майка ми живее възрастен мъж ,чиито съпруга и син са починали отдавна.
Човекът е сам,"гледа" го племенник на съпругата му ,който всъщност няма как да го гледа ,защото е в Гърция -срещу страхотен апартамент в най-добрият квартал в Русе!
Тъй като "гледачът" липсва от страната ,го "гледа" майка му ,но въпросната Неда (майката на наследника) вече над месец държи човечецът заключен.
Възрастният човек постоянно удря по вратата и така целият вход няма покой.Храна му носят от дъжд на вятър ,апартамента му е ошушкан до кости-има само голи стени и абсолютно никаква покъщнина -няма дори къде да спи.Просто голи стени-без мебели ,без килими ,без НИЩО.
В няколкото дни ,когато не е бил заключен съседите му носили одеяла и стари дрехи ,също и храна ,при следващото посещение на Неда всички тези вещи липсвали.Намерихме телефонът й ,защото се съвещавахме ,дори аз и се обаждах да се разправям с нея ,но тя затваря.Една съседка звъня в полицията ,оттам и отказали съдействие.
Този възрастен мъж получава 300 лв пенсия ,за която смятам би бил гледан доста по-добре в някой старчески дом.
Това не е всичко-нека разкажа фрапираща случка от днес-бях на гости с майка ми и излизайки от входа се чу едно жално :"Помощ ,помогнете ми!"..спряхме ,той се беше подал на терасата и ни подаваше кабела на разклонител ,за да му закачим едно изхвърлено на тентата на аптеката одеяло ,за да се завиел...думи нямам.Понеже колкото и да е ниско терасата му ,кабелът беше къс и нямаше как да се получи плана му нервите ми не издържаха и реших да се посъветвам с вас.
Към кого да се обърна?Човекът не ми е близък ,но ме измъчва това ,което се случва с него?Как да помогна?Посъветвайте ме!

# 1
  • Мнения: 2 196
Каква причина посочиха за отказа си да съдействат от полицията?

Иначе така като чета, много идеи ми идват, ама всичките се преследват от закона.

# 2
  • Мнения: 998
Защото проблемът не бил в тяхната компетентност ,моля ти се newsm78

# 3
  • Мнения: 804
Повикайте социалните служби и полиция. Незабавно! Полицията не може да отказва да реагира на сигнал за човек, който вика за помощ.
Няма да се впускам в подробности, но имам горчив опит от подобен проблем. Умориха хората и им взеха апартамента.

# 4
  • Мнения: 998
Повикайте социалните служби и полиция. Незабавно! Полицията не може да отказва да реагира на сигнал за човек, който вика за помощ.
Няма да се впускам в подробности, но имам горчив опит от подобен проблем. Умориха хората и им взеха апартамента.
Оххх...Бабилия ,тръпки ме побиха!Ако се случи нещо лошо с човечецът просто ще се обвинявам ,че не съм била достатъчно настоятелна CryЩе звъня в социалните утре!

# 5
  • Мнения: 804
На първо четене ми идва идея да потърсите помощ от социални грижи-те могат да вземат отношение и да настанят човека в старчески дом,но май пак трябва съгласие от роднини.За помощ от полицията-незнам дали наистина е от тяхната компетенция.

# 6
  • Мнения: 145
Жалба в социално подпомагане и при разглеждане на случая може да се отнемат правата на законния придружител.
Трябва да се размърдат при подаден сигнал.

# 7
  • Мнения: 413
Това е ужасно, обади се в социалните.

# 8
  • Мнения: 998
Лина ,той няма роднини ,а и ние ,съседите бихме могли да свидетелстваме какво се случва с него.
Това е просто ужасно."Гледачът" е някакъв племенник или роднина на съпругата му ,която отдавна е покойница.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 623
Лелеее Бианко, толкова мъчно ми стана  Cry
И аз мисля, че социалните биха могли да помогнат.
А защо всички съседи не извикате някоя телевизия,
"Господари на ефира", "Здравей България".
Все някой може да направи репортаж  newsm78
Миличкия човечец  Cry

# 10
  • Мнения: 145
Щом има и свидетели - чудесно. Опишете случая при социалните,те ще задвижат каквито звена е нужно.
Ражи какво е станало  после Confused

# 11
  • Мнения: 2 013
Докъде може да стигне човешката жестокост, не е истина просто....

Трябва да се види как стоят юридически нещата. Той дали е подписвал някакъв договор за гледане, завещание, прочие... Може да се потърси адвокат, който да развали договора... Но наистина трябва някой да се наеме да му помогне. От добро сърце.

# 12
  • Мнения: 4 892
Скоро тука имаше една тема за една старица, "гледана" от близки, които след смъртта й наследили апартамента, но за сметка на това не се обадили на роднините да кажат, че жената е починала. Роднините бяха разбрали случайно.
Този случай може да не е такъв, де, но пък горкия човечец, да е затворник и да мизерства, дано откликнат и да можете да му помогнете.

# 13
  • Мнения: 6 206
Само да вметна, че ако стоите гледате отстрани, ставате не по-различни от самата Неда.

# 14
  • Мнения: 998
Именно искам да съм по-различна от нея ,затова мисля вариант какво да се направи и искам съвет.Като за начало мога да потърся съдействие от социалните ,но идеята за някоя телевизия също е добра!

Общи условия

Активация на акаунт