До кога пластмасова лъжичка?

  • 3 280
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 43
Здравейте мами! Вече имаме две зъбчета и се чудя до кога да продължаваме да се храним с пластмасова лъжичка и да преминем на метална. При хранене се усеща как лъжичката се стърже от острата повърхност на зъбчета. Вие кога въведохте металните лъжички?

# 1
  • Мнения: 534
и аз ще следя темата ,защото точно тези дни и аз се чудех за това  Peace

# 2
  • плевен
  • Мнения: 644
Ние сме на 1 годинка-аз си го храня с пластмасова защото ми харесва на вънщен вид,но понякога малкия го храни майка ми-тя пък с метална лъжица.Общо взето ние започнахме с метална към 11 месец.А сега мисля че няма никакво значение лъжицата-той все си яде

# 3
  • Временно
  • Мнения: 788
Аз си я храня с метална още от началото на захранването.
Не виждам проблем.

# 4
  • Мнения: 4 433
До годинката хранех с такава.

# 5
  • Мнения: 1 512
Все още я храня с пласмасова,но докога още не съм решила.

# 6
  • Мнения: 2 334
От 9-10 месечна  храня дъщеря ми с метална лъжица.

# 7
  • Мнения: 4 111
Беше на година и нещо, когато сам пожела металната лъжичка, не виждам проблем и по-рано да се дава с метална, а защо не и от началото.

# 8
  • София
  • Мнения: 15 198
Докато са по-чувствителни венците.
Металните лъжички са с по-остри ръбчета. Иво имаше навик да захапва лъжицата и докато му растяха зъбки, го хранех с пластмасова лъжичка, за да не се дразнят венците. Когато се украси с два реда предни зъбки, минахме на метална.

# 9
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Аз все още я храня с пластмасова лъжичка , но майка ми още от 7мия месец я храни с метална Peace

# 10
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
На 10 м. Тогава го записах на ДК, а пласмасовата ръжичка беше мн плитка и ми беше неудобно да му давам супата с нея.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
До около 2г,2г и половина ползвахме само пластмасови.

# 12
  • Мнения: 9 973
от 1г. и половина

# 13
  • Мнения: 15 379
За 1-ви път започнах да ползвам метална лъжичка след годинката, когато тръгна на ДК (заради супите). Сега ползвам и от двата вида.

# 14
  • Мнения: 288
Дъщеричката я хранех със силиконова лъжичка докато не я записах на ДК /на 9+ месеца/. После с метална, за удобство ...  Синът ми, обаче, си беше с метална лъжичка от самото начало. Сега не виждам разлика помежду им - ядат си по един и същи начин, от всичко, зъбките са им еднакво здрави и подредени. Няма проблем. Метални лъжички не съм стерилизирала, просто ги миех, както обикновено...

ПС: Като бяха малки, доже се охарчихме и за по един комплект детски прибори за хранене /пак метални/ - единия на WMF, другия BSF. мислей си, че ще им е по-интересно, ама им евсе тая...

Общи условия

Активация на акаунт