Отговори
  • София
  • Мнения: 74
Какво е мнението ви, правилно ли е това:от всяко дете за една учебна година се изискват по 30 лв. за консумативи. По груби сметки за 6 паралелки от 8 до 12 клас се събират 22500 лв. за учебна година.

# 1
  • Мнения: 43
В други гимназии събират за охрана по 60 лв. НТБГ,35СОУ за тях знам със сигурност.Така ,че защо да не събират за консумативи? По скоро ми е интересно каква е средата в това училище,тъй като сме в 7 клас.Моля ,ако знаете разкажете!!!

# 2
  • Мнения: 2 229
Ами не е редно, обаче като няма кой да осигурява тези консумативи - учителката от джоба ли да си извади парите с огромната си заплата?
Ние сме събирали пари за столове и чинове (в друга елитна езикова гимназия), като е нямало къде да седим...

Парите, които си изчислила хич не са много, но искайте да знаете за какво точно се харчат, за да няма разправии после.

# 3
Миналогодишните 30лв./човек отидоха за нови щори на всички стаи+филиалните,застраховки за участниците в училищни състезания и разбира се,хартията, на която учителите печатат тестовете ни. Laughing
Парите не са задължителни,никой не води списък и не притеснява учениците поименно.
За разлика от миналите години(и миналите управници)сумата е 30 лв.,а не 50лв. и всеки желаещ може да получи отчет къде отиват парите. Simple Smile
Има планове завършващите да започнат да празнуват по американски обичай(справка:патронът на гимназията Томас Джеферсън е трети президент на САЩ) и тазгодишните ще отидат за подготовката и ушиването на шапчиците и тогите,и попълване на библиотеката(обявиха го още в края на миналата уч.година).
                                         ***
Атмосферата в училище е добра,интелигентни хора... Аз не съжалявам,че уча там.

 

  

# 4
  • Мнения: 43
Благодаря!

# 5
  • Мнения: 7 947
Не мисля, че е редно да се събират каквито и да е пари, най-малкото за консумативи!!! Тебешири, гъби и листове се предоставят достатъчно на училищата! Щори и застраховки на учениците за състезания далеч не е консуматив!!!
За това, че не се води поименен списък и не се търсят парите е пълна лъжа, защото ако беше така- просто никой нямаше да дава!
Учила съм в това училище, коментара ми е  Sick

# 6
  • Мнения: 81
Мнението на мои познати от това даскало е,че след смяната на директора положението е много по-добре от преди.
При всички положения има разлика,де.
Склонна съм да повярвам.

А и не е само 2АЕГ,нас ни одрусаха с по 25лв./срок безотчето. Laughing

# 7
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 530
В училището на дъщеря ми също събират пари всяка година, но по-малко.
Мен също ме интересуват отзивите за обучението и дисциплината във 2 АЕГ /8 - 12 клас/.

# 8
Уча трета година в 2 аег и мога да кажа ,че това си е съвсем обикновена квартална гимназия по отношение на нивото на учителите,да не говорим ,че някои от тях влизат един път на месеца в час.

# 9
  • Мнения: 7 325
В повечето училища се събират пари за различни неща. Аз от първи клас давам по 30 лв. в началото на годината, а класната ни дава подробно обяснение за какво ще се използват.

# 10
  • Мнения: 7 947
Имам въпрос - ако не се дадат исканите пари - какво става?
Има лошо отношение към детето ли или какво?

# 11
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 530
Уча трета година в 2 аег и мога да кажа ,че това си е съвсем обикновена квартална гимназия по отношение на нивото на учителите,да не говорим ,че някои от тях влизат един път на месеца в час.

Как така влизат 1 месечно? Това го няма и в най-обикновените квартални гимназии.

# 12
  • Мнения: 62
Цитат
"gostenkata" HTFJG  prosto pishe gluposti i po vsiaka veroiatnost izobshto ne uchi v 2-ra angliiska gimnazia!!!

"гостенката" HTFJG  просто пише глупости и по всяка вероятност изобщо не учи в 2-ра английска гимназия!!!

---
Моля, пишете на Кирилица!

Последна редакция: вт, 21 апр 2009, 11:36 от .Ели.

# 13
  • Мнения: 7 947
Завърших там преди време.
Имам 6 по немски - втори език.
Не мога и годините си да кажа на немски.
Учителят...идваше рядко, а като идваше - ни даваше свободен час  Crazy
Или може би и аз лъжа...

# 14
  • Мнения: 62
Цитат
Viliko!Neznam kakvo e bilo predi,no sega uchitelkata po nemski si e na miastoto.Uchitelite sa si mnogo dobre kvalificirani,a moje bi niakoi deca hodiat vednaj v meseca na uchilishte.

P.S.Izviniavam se ,che pisha s latinski bukvi.

Вилико! Не знам какво е било преди,но сега учителката по немски си е на мястото.Учителите са си много добре квалифицирани,а може би някои деца ходят веднаж в месеца на училище.

П.С.Извинявам се ,че пиша с латински букви.

----
Моля, пишете на Кирилица!

Последна редакция: вт, 21 апр 2009, 11:35 от .Ели.

Общи условия

Активация на акаунт