Регистриране на дете в Холандия

  • 2 509
  • 23
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Дали има майки, родили в България, с баща холандец?
Ако можете, кажете ми откъде да намеря информация за процедурата за регистриране на детето в Холандия и дали има някакви срокове. Нашият татко се мотка нещо, а аз искам детето да има изрядни документи и в двете страни (живеем в България). Също дали се поддържа двойното гражданство от двете страни?

Благодаря предварително.

P.S. То и бракът ни дали трябва да се регистрира по някакъв начин в Холандия (сключен е в България) и има ли смисъл от това?

# 1
Здравей malina_m,
Нашето дете се роди в Холандия и беше регистрирано още в болницата. По принцип в такав случай получава автоматично холандско гражданство. В България я (дъщеря ни) регистрирахме допълнително. Мисля, че това което аз направих в България ти трябва да направиш в Холандия. Регистрацията не е автоматична. Най-добре таткото да отиде в кметството (gemeentehuis), където е регистриран и да попита.

# 2
Palmira kaza: няма такова нещо. за полу4аване холандско ПОДАНСТВО има определени законови изисквания.

Palmira, estestveno,che ima zakonovi iziskvania..ako si prochela dokrai saobshtenieto mi shte vidish, che moiat savet e sashto da otidat v gemeentehuis. Kato kazah avtomatichno imah predvit ,che v nashia sluchai- registracia v holandia i bashta holandec " avtomatichno" se poluchava podanstvo.

# 3
spored novia zakon (ot 2-3g) deteto priema grajdanstvoto na maikata
taka che ako jiveete postoianno v bg za holandia niama znachenie  dali deteto e registrirano tam dori ne bi triabvalo da go registrirat . vse edno tebe da registrirat.
registratiata moje da bade po-skoro che toi ima dete.
ako iskash deteto ti da ima hol. grajdanstvo stava samo ako jiveete postoianno v Nl i sled 3 godini, sastoto vaji i za teb + oshte niakoi drugi uslovia
 moje majat ti da pita v posolstvoto i tam shte poluchi info no edva li shte e po-razlichno

za braka - ako jiveete postoianno v bg mislia che niama smisal

# 4
  • Мнения: 2 006
Новият закон за гражданството на дете от смесен брак е валиден от януари 2004 GrinningНие минахме метър LaughingА по темата,най то4на информация можете да полу4ите или от българското посолство (ако сте в България) или от хементето по местожителство.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Благодаря за отговорите!
Разбирам, че няма някакви задължителни документи и срокове. Не знаех, че детето приема гражданството на майката! Доколкото знам, в Холандия не правят разлика гражданство-националност, както у нас.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 133
OK, поданство-националност
 Grinning

Ама как звучи това поданство, добре че не живея в Холандия  Grinning

# 7
OK, поданство-националност
 Grinning

Ама как звучи това поданство, добре че не живея в Холандия  Grinning




naistina, tuk e mnogo kofti.................

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Хе хе, знаех си, че няма да се въздържи някой от коментар  Laughing

# 9
  • Мнения: 1 910
Само при живеещите в Холандия ли се завършва с неизбежното заяждане?!

# 10
Само при живеещите в Холандия ли се завършва с неизбежното заяждане?!
Искрено се надявам да не е така, аз съм от вчера във форума и си мисля, че тук една приятелска обстановка е просто задължителна!

# 11
  • Мнения: 187
privet i ot men ;-)imam su6tia problem,ako ima6 po konkretna informacia molia te pusni ia na li4na.mersi

# 12
  • Мнения: 1 110
Здравейте момичета,
нека с голямо закъснение и аз да отговоря на въпроса.
Нашият син се роди в България този юли и е с татко холандец. В холандско посолство в София му издадоха на детето холандски паспорт след представяне на свидетелство за раждане и свидетелство за сключен брак. В Холандия пристигнахме преди три седмици и трябваше да регистрираме детето в IND и в Consultatie Buro.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Здравейте момичета,
нека с голямо закъснение и аз да отговоря на въпроса.
Нашият син се роди в България този юли и е с татко холандец. В холандско посолство в София му издадоха на детето холандски паспорт след представяне на свидетелство за раждане и свидетелство за сключен брак. В Холандия пристигнахме преди три седмици и трябваше да регистрираме детето в IND и в Consultatie Buro.

Благодаря, karilius!
Може ли още няколко  въпроса?
1. В София задължително ли беше присъствието на детето и на двамата родители?
2. Детето остава с двойно гражданство, нали?
3. Актът за раждане и свидетеслтвото за брак трябва ли да са с легализиран превод (на холандски/английски)?
4. Вашият брак в БГ ли е сключен или в NL? (Защото нашият е в БГ и не сме правили нищо по легализирането му в NL)

Благодаря предварително!

# 14
  • Мнения: 1 559
Kariluis,имам един въпрос.Ти имаш ли МВВ,документи за легално пребиваване в НЛ

Общи условия

Активация на акаунт