Как бяхте с килограмите?

  • 12 111
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 051
Кажете колко килограма качихте през бременността?
И как се носи този голям корем накрая?

# 1
  • Мнения: 4 965
Аз съм качила малко над 20 кг. - до то този момент  Cry . Докторката ми прогнозира, че до края ще кача поне още 4-5 (абе, 25-те отгоре ще ги ударя - да видим как ще ги свалям после). Проблемът е, че не съм прекалявала с храната, но от самото начало не ми дават да се движа много-много (първите 4 месеца изкарах на легло, а сега от около 2 седмици ми разрешават да излизам максимум за 1/2 час и то само вечер, след като се захлади). Като почна да мрънкам, докторката ме успокоява, че при мен повечето кг. идват и от 2-те отделни плаценти.
За големия корем - направо не ми се мисли (а имам и още да раста). Още от 5-тия месец продавачките в магазините ме питат колко дни остават до раждането  Embarassed. Сега, проблемът е основно при ставането и сядането. При ходене се задъхвам много бързо и на всеки 10 м. правя кратки спирания (особено кофти е, когато те се движат, докато ходя). Най-кофти е лежането и гледам почти да не лягам (ако лежа дълго време в 1 поза, се схващам и после трудно се раздвижвам, а и през нощта вече редовно получавам подготвителни контракции).
Добре, че остава още малко (не, че после ще е по-лесно да ги нося на ръце, но поне ще мога да ги вдигам поотделно, а не двете заедно  Wink ).

# 2
  • Мнения: 826
Аз ка4их 22кг. Embarassed Свалих ги за 6м.,няма6е кой да ми помага за бебоците и се ''стопих'' за отрицателно време. Laughing
Направо тръпки ме побиват като се сетя за последните 4 седмици от бременността ми- не можех да ди6ам,да ям,да спя,карах половинката да ме обръща в леглото,4е с този корем няма6е на4ин. Embarassed

# 3
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
леле!!!!!

аз съм качила 16 кг. и вече немога да си намеря място....като съм седнала ме "подпира" корема едвам дишам, като легна - пак кофти.....а е едно келеменце вътре....направо немога да си представя как се чуствате вие майките на квадрат......

горе главите!:)
на моя приятел майка му има три деца, две от които близнаци:)
за три години се сдоби с четири внучета и петото е почти навън......Simple Smile така че...радостите са пред вас и са много:))))

# 4
  • Мнения: 229
Цитат на: twins_mama
Аз ка4их 22кг. Embarassed Свалих ги за 6м.,няма6е кой да ми помага за бебоците и се ''стопих'' за отрицателно време. Laughing
Направо тръпки ме побиват като се сетя за последните 4 седмици от бременността ми- не можех да ди6ам,да ям,да спя,карах половинката да ме обръща в леглото,4е с този корем няма6е на4ин. Embarassed

Даааа, все едно аз съм го писала.... Grinning
Бях станала меко казано огромна. Кожата на корема ми беше толкова опъната, че имах чувството, че няма да остана цяла Neutral Face
Пъпът ми беше изкочил навън, краката ми като бурета...абе да не ви разправям каква грация бях  Simple Smile  Но сега имам две палавници и всичко е супер  Grinning

# 5
  • Мнения: 2 051
Цитат на: twins_mama
Аз ка4их 22кг. Embarassed Свалих ги за 6м.,няма6е кой да ми помага за бебоците и се ''стопих'' за отрицателно време. Laughing
Направо тръпки ме побиват като се сетя за последните 4 седмици от бременността ми- не можех да ди6ам,да ям,да спя,карах половинката да ме обръща в леглото,4е с този корем няма6е на4ин. Embarassed


Това е вярно, когато няма "помощници" бързо се отслабва.
 Grinning

# 6
  • Мнения: 2 051
Цитат на: azaf
(особено кофти е, когато те се движат, докато ходя). Най-кофти е лежането и гледам почти да не лягам (ако лежа дълго време в 1 поза, се схващам и после трудно се раздвижвам, а и през нощта вече редовно получавам подготвителни контракции).


Моите мируват като ходя, като легна започват бокса.
Не пиеш ли нещо против схващанията?

# 7
  • Мнения: 4 965
vedrra написа:
"Моите мируват като ходя, като легна започват бокса."

Направо ти завиждам - моите от самото начало се движат, когато и аз, а - ако си лежа - се въртят, само докато се наместят по-удобно и после се кротват.

"Не пиеш ли нещо против схващанията?"

Препоръчаха ми някакво лекарство за по-добро оросяване (даже не му помня името), но реших да не се тъпча излишно с лекарства - все пак схващанията и спазмите в мускулите са напълно нормални за последните месеци на бременността (а и мъж ми винаги е на разположение - направо се е специализирал в масажа и в раздвижването). Единствено, когато имам по-силни контракции, вземам "Папаверин" - от него се отпускат всички мускули, а понеже контракциите ми са вечер, после спя "като къпана".

# 8
  • София
  • Мнения: 6 522
Здрасти и от мен - докато бях на Боровец - тука бури и хали, а сего като се въррнах жега-а--а-аа Cry .
Не ме плашете с килата бе - аз в 23 г.с съм на изходните, бебите си отговарят едната на 23 г.с, а другата на 22-23 диаметърът на главичките им е съответно - 57 и 54.6 мм.
редставям си ква каца ще стана моите изходни кг бяха 77, после 75, после 76 и сега пак 77 Cry  Cry  Cry .
Сигурно до края ще чукна стотака Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil  - ама сега 5 дни имаше яко маа-не на краци по чукарите (е по асфалтираното де  Embarassed ). Още имам мускулна треска, ама като се движа май е по-добре - нито киселини, нито дявол. Вие дето сте почти  на финала, ма-а-а-алко ви остав стискайте зъбки  Stuck Out Tongue

# 9
  • Мнения: 27
Az da ne vi plasha (tezi, koito vse oshte chakate rajdaneto), ama biah kachila 50% nad tegloto si, zapochnah ot 42 kg, a kato rajdah biah 62. Pri visochina 155 kazvat che sym izglejdala kato ogromna topka. I vupreki tova ne mi otstupvaha miasto v avtobusa:( No shtom rodih imam chuvstvoto, che vednaga gi svalih, ne za meseci, a bukvalno za 2 sedmici. Edinstveno ostanah po-edra v gyrdite, dokato gi kurmih, no tova beshe zaradi kyrmata. Taka che spored men niama miasto za pritesnenia, s dve deca mnogo barzo se vrashtat kilogramite, puk dori i da ima koi da pomaga:)

# 10
  • Мнения: 2 051
Цитат на: bibi
моите изходни кг бяха 77, после 75, после 76 и сега пак 77 Cry  Cry  Cry .


Много хитро си го организирала - хем близнаци, хем отслабване. Grinning

# 11
  • София
  • Мнения: 6 522
моят организъм явно е решил че има запаси, ама май сега се започва при мен. а и тумбака ми не е много голям явно, щото на 25.06 имахме фирмено парти и докато колегите ми не ме номинраха за "Мама на годината" половината от 102-те човеке не бяха разбрали, че съм бременна - просто изпаднаха от обувките, а мъжа ми е на друго мнение вика ле-е-ллле-е-е Laughing , какво взех, какво порастна  Stuck Out Tongue

# 12
  • Мнения: 2 051
Цитат на: bibi
моят организъм явно е решил че има запаси, ама май сега се започва при мен. а и тумбака ми не е много голям явно, щото на 25.06 имахме фирмено парти и докато колегите ми не ме номинраха за "Мама на годината" половината от 102-те човеке не бяха разбрали, че съм бременна - просто изпаднаха от обувките, а мъжа ми е на друго мнение вика ле-е-ллле-е-е Laughing , какво взех, какво порастна  Stuck Out Tongue


Виж, колко си е различна всяка бременност!
На мен всичко ми отива по корема и силно напред - около 9 кила. Краката ми даже са отслабнали, а в анфас може да се каже, че имам следи от талия. Confused Обаче в профил положението е локомотив!

# 13
  • Мнения: 1 895
аз качих 24 килограма-бях грациозна като хипопотам Grinning интересното е,че имах само тумбаче като гайда,никъде другаде не трупнах и грам.бях впечатляваща гледка-преди раждането бях горд притежател на 116 сантиметрова талия Shocked свалих 13 килограма със самото раждане-останалите заминаха за 5-6 месеца-отглеждам дребосите сама и те ми бяха диетата. Grinning сега по нищо не личи ,че съм раждала,камо ли близнаци Laughing

# 14
Лелее, като чета, май аз се очертавам най-много качващата бъдеща мама на близнаци. В момента съм в 27 г.с. и съм наддала с 20 килограма вече. В 26та седмица ми казаха от видеозона, че бебетата ми тежат 950 и 1000 грама. Все ми се струва, че съм качила основно на корем, но явно не е... Е, здраве да е, пък все някак си ще ги сваля после  Wink

Общи условия

Активация на акаунт