Бойкотира мъжете :-)

  • 824
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 877
Хем ми е смешно, хем доста конфузно става на моменти.
С приятелките ми мила, мъжете или гаджетата им като й кажат "здрасти", се крие зад гърба ми. Не говори с колегите ми, когато дойде на работата ми. Крие се под бюрото, ако я заговорят нещо. Въобще с всичко, що е с панталон, се държи така - изключение са само баща й, вуйчо й и дядовците, макар че и с тях е леко дистанцирана в сравнение с бабите.
Разпитвах някой да я е наскърбил, обидил - не, пък и не виждам кога; с нея непрекъснато има хора и тези хора обичайно са жени - учителки в детската, бавачка, учителка по балет или ние с баща й. Тя се държи така с всички мъже, особено ако ги вижда за пръв път, но се случва и след година познанство, междувременно сме се виждали с хората, те са й носили подаръци и т.н.

Чудя се какво да я правя, мислех, че е дребно и ще мине от само себе си, ама нещо не минава, не знам що. Като я питам защо прави така - "ами не знам". Срамувала се.

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
Братовчедка ми беше същата - срам голям.Имаме 9 годи разлика и си я спомням доста добре.Но тя се държеше така не само с мъжете, но и с жените.Чак като тръгна на училище нещата започнаха по малко да се оправят и до към десетата й година нямаше и следа от срам.Не знам на какво се дължи това чудо.Явно си има такива по-срамежливи хора.Пък и не знам по какъв начин можеш да й помогнеш да го преодолее.То като си го е срам детето.  Mr. Green Не смятам, че е нещо обезпокоително, но пък ми е далече от главата та знам ли..

# 2
  • Мнения: 4 187
Според мен няма какво да направиш, а не е и нужно, мисля че е период,  ще отмине.

# 3
  • Мнения: 9 814
Моята е същата.
И тя казва че, се срамува. Със случайните познати, срещнати на улицата, колегите ми,  и даже със съседите ни се държи на разстояние. Ако обаче имаме гости, гостът-мъж е игнориран и отбягван за около час, а при "старание" от негова страна да получи поне една усмивчица от него, получава лепка за цялото му пребиваване у дома.
Не мисля да я карам да бъде по-общителна с мъжете, аз бях същата като нея. Наистина е период, който отминава.

# 4
  • Мнения: 1 447
Не я насилвай да променя държанието си.Това е период който ще отмине от само се бе си.
Дъщеря ми като малка избягваше мъжете,даже и дядовците си,но в един момент всичко се промени.

# 5
  • Мнения: 227
Моят син пък,му дай мъже.Реши ли някой съсед да го поздрави-разтапя се от кеф.Към жените му е все тая,даже понякога и грам внимание  не им обръща.Към децата по същият начин.Момченца ли са му е по-интересно.

# 6
  • Мнения: 2 070
Яна бойкотира всичко момчешко по-скоро.
Говорих с психолог, каза, че е от възрастта, даже било рано, тоест като за Ането може би си е баш от възрастта.
Вкъщи чиниите, вилиците  и други неща, се делят на женски и мъжки - вече така сме превъзпитаме да сервираме приборите, че дори като я няма се хващам сама да се поправям, ако случайно съм взела нещо, което не е според тези изисквания. Веднъж каза, че който мъж яде в женска чиния - ще му порастнат цици. Момчешките игри просто са някакво долнопробно нещо за нея, а момчетата в групата в градината втора ръка хора. Големите мъже - според който  и стане симпатичен, играе си много с няколко бащи на приятелки нейни, с които се събираме семейно, но те умеят да заиграят добре децата и и обръщат внимание.

# 7
  • Мнения: 2 110
И според мен е период и трябва да я оставиш без да я притесняваш.

# 8
  • Мнения: 12
Не се притеснявай децата си имат кризисни периоди между 2-3 години, както и между 4-5г. и 6-7г., също и през пубертета. Може би минава през такъв етап.

# 9
  • Мнения: 1 561
при нас пак точно обратното.
Някои мъж обърне ли и внимание му се хвърля на врата и не го оставя.
Доста мои познати са ни идвали на гости и чак ми става неудобно,че не оставя мъжа намира.

На жените никакво внимание или малко, когато и дажат подарака или шоколада.

# 10
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Дени преживя нещо такова. Тя самата мечтаеше да се е родила момче, а към мъжете се отнасяше с пълно безразличие. Напълно глуха за техни опити за заговаряне, напълно сляпа за подадена ръка. До момента, в който наш приятел реши да се държи по същия начин с нея. Като се усети пренебрегната, забрави, че я е срам, че мъжете са големи и груби /защото и това чувах от нея/ и търсеше внимание.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 773
При нас е точно обратното. Мъжете си ги харесва, обича да се занимават с нея, нооо жените просто ги ненавижда..Трябва да я подкупят доста щедро или пък да имат дете с тях.

# 12
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Вярвам, че е период, който ще отмине  Peace На моменти аз пък искам и моето дете да има такъв период. Сега е супер общителна, приказва с познати и непознати и споделя с тях неподозирани неща от семейния живот  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт