Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте мами,
Искам бебенцето в корема ми да има хубаво име и като разбрах, че ще е момиченце направо подскочих от радост, но после се оказа, че нямам измислено име. Не съм на принципа, че трябва да се кръсти на баба, дядо или роднина.

Името, което избрах е Рея. Опитах се да подпитам приятелки, но се оказа, че не са чували такова име и не го открих в нито един именник, затова Ви моля за съвет- как го приемате? Не съм го споделила с таткото дори, защото се страхувам как ще реагира. newsm78

# 1
  • Мнения: 96
Щом ти харесва, защо НЕ Hug
Интересно е и няма да има други деца с подобно име на площадката или в детската градина Peace
Сподели го с таткото, все пак и той трябва да се съгласи Hug

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Кучешко е, има доста кучета Рея. Иначе звучи добре.

# 3
  • Мнения: 9 814
Из облаци се рея като птица...
Ей така ми звучи. Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 44 080
Чак несъществуващо....има си го името...на мен лично не ми допада, но щом ти харесва, ако и на таткото харесва - къщавайте детето така... Wink

# 5
  • Мнения: 3 804
чувала съм го ,но не ми харесва. Peace

# 6
  • Мнения: 66
Първата ми асоциация беше Рея Силвия (майката на Ромул и Рем) Simple Smile
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B5%D1%8F_%D0%A1%D0%B8%D0% … D0%B2%D0%B8%D1%8F

# 7

Не ми харесва.
Дея бих избрала - име, образувано  от стб. глагол 'деатн' - работя, действам. Пожелателно име да е трудолюбива.
Или Деяна.


 

# 8
  • Мнения: 530
Не ми харесва .РАЯ ми допада повече.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Не ми допада.

# 10
  • Мнения: 17
Благодаря ви, момичета.
Рая има под път и над път, а на мен ми навявя асосиации за турското робство. Изборът с таткото се оказа по-труден отколкото съм предполагала. Ще го премисля пак.  Thinking но вече нито едно не ми хрумва.

# 11
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
На мен ми харесва.

# 12
  • Мнения: 6 992
Хубаво е Рея, да.
Рядко, но не и измислено Wink И моята асоциация беше с Рея Силвия.

# 13
  • Мнения: 540
Кучешко е, има доста кучета Рея. Иначе звучи добре.
и на мен така

# 14
  • София
  • Мнения: 10 320
Харесва ми, пък. На мен ми навява асоциации с лъч светлина/надежда/рентгенов  Whistling (ray).

Общи условия

Активация на акаунт