Хапчета самолет

  • 3 165
  • 16
  •   1
Отговори
Момичета, кажете нещо ефикасно срещу самолетното гадене!

# 1
  • Мнения: 463
Има едни хомеопатични капчета - Куколино, или нещо подобно се казваха. Започват да се пият поне един ден предварително. На нас ни помогнаха за полет до САЩ когато бяхме на 3 години. Миналото лято като ходихме до Турция пак ги давах, но то и полета беше кратък та не мога да кажа със сигурност дали те са подействали.

# 2
Много е лесно - отиваш в най-близката аптека и питаш за такива хапчета. Има ги навсякъде, различни, и не са скъпи.
Друго, което може да ти помогне срещу гадене в самолета е, да не пътуваш на празен стомах. Задължително хапни предварително. После в самия самолет, недей да четеш нищо - от това, че си навеждаш главата и гледаш надолу също може да тръгне чувство за гадене.   bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 442
добри са кокулино, вършат работа
също и кисело-сладки бонбонки зо смукане
портокалови или нещо подобно

# 4
  • Мнения: 130
Ще използвам темата, за да не пускам нова, дано не ми се сърди авторката. На мен не ми става лошо, но много ме е страх след няколко полета "на косъм", а непрекъснато летя. Кажете нещо, което да взимам, за да не припадам от страх. Благодаря   bouquet

# 5
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
И аз гласувам за Кокулин  Peace

# 6
  • Мнения: 884
Ще използвам темата, за да не пускам нова, дано не ми се сърди авторката. На мен не ми става лошо, но много ме е страх след няколко полета "на косъм", а непрекъснато летя. Кажете нещо, което да взимам, за да не припадам от страх. Благодаря   bouquet

Ползвай смело бара!

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
И аз гласувам за Кокулин  Peace

И аз, обаче дали вече ще се дават без рецепта ?

# 8
  • Мнения: 1 289
Когато усетиш, че самолета започне да завива и когато се издига или спуска, просто си запуши добре ушите и ще видиш как почти нищо не се усеща. Звучи смешно, но аз така правя. Действа, защото по този начин се лъже вътрешното ухо, а от там и чувството за равновесие и това, че не си успоредно на земята. Това го открих съвсем случайно.  LaughingПоследно и аз бях пила някакви хапчета, но май нищо не действат. И аз не те съветвам да четеш докато самолета прави маневри. Иначе през останалото време можеш. Ако пътуваш денем и ако си до прозореца, ако гледаш навън ще ти е по-добре, отколкото в предната седалка или надолу. Пък и можеш да направиш страхотни снимки при ясно време. Това ми е опита. Опитай Peace

# 9
  • Мнения: 463
Когато усетиш, че самолета започне да завива и когато се издига или спуска, просто си запуши добре ушите и ще видиш как почти нищо не се усеща.

Аз пък случайно открих, че се справям с издигането на самолета като се облегна назад, изправя си главата нагоре, и започна да си отварям и затварям устата. Като риба на сухо, както казва мъжа ми.  Laughing

# 10
  • Мнения: 2 936
а Деган-а ....нали и той е против гадене  newsm78

# 11
  • Мнения: 4 916
Когато усетиш, че самолета започне да завива и когато се издига или спуска, просто си запуши добре ушите и ще видиш как почти нищо не се усеща.

Аз пък случайно открих, че се справям с издигането на самолета като се облегна назад, изправя си главата нагоре, и започна да си отварям и затварям устата. Като риба на сухо, както казва мъжа ми.  Laughing


Също можеш да пробваш и да се прозяваш или да дъвчеш дъвка - много помага при излитане и кацане.

# 12
  • Мнения: 2 110
Куколино са добри. Те обаче, за да имат ефект се започват от предишната вечер, на кутията има упътване. Ако ти става лошо и ти се повръща в самолет да не би да имаш проблеми с вестибуларният апарат ?! Ако е така ще трябва да пиеш и Бетасерк  !

# 13
  • Мнения: 463
Когато усетиш, че самолета започне да завива и когато се издига или спуска, просто си запуши добре ушите и ще видиш как почти нищо не се усеща.

Аз пък случайно открих, че се справям с издигането на самолета като се облегна назад, изправя си главата нагоре, и започна да си отварям и затварям устата. Като риба на сухо, както казва мъжа ми.  Laughing


Също можеш да пробваш и да се прозяваш или да дъвчеш дъвка - много помага при излитане и кацане.


О, аз не само се пробвам, ами не мога и да се спра да го правя. Явно обаче не само на мен ми се разкача устата от прозявки Laughing .

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Медрин.

Общи условия

Активация на акаунт