Морков, картоф, тиква, а след това?

  • 1 801
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 498
Мами, смятам да захранвам бебс. Давах му 10 дена оризова безмлечна каша. Вече смятам да започна със зеленчук, знам че се започва с морков, картоф, тиква или в разбъркан ред, но ме интересува след това кои зеленчуци се добавят, кои са по-щадящите и съответно трябва да се дават в началото и кои са по-тежките и се дават по нататък. Примерно кое след кое се дава, тиквички, броколи, царевица, пъщарнак и т.н.

Също и за плодовете, при тях знам единствено че прасковата и мъхестите, май се давали по-късно.

# 1
  • Мнения: 2 100
Няма установен ред. Всеки захранва както прецени. След тези зеленчуци може месно да пробваш - примерно заешко. Прочети, има мнооого по въпроса в библиотеката.  Peace

# 2
  • Мнения: 27 524
Пащърнак, тиквички, броколи и карфиол са ок.
От пресните плодове след 6-ти месец за ок - ябълка, грозде, авокадо, папая, манго, круша, банан. В пюре са ок и мъхестите, и червените (при неалергични деца).

# 3
  • Мнения: 1 059
Доколкото си спомням за зеленчуците, след въвеждането на картофите, дадох тиквичка, спанак, червена чушка.От кашите-елда и ориз, от плодовите пюрета-ябълка,тиква,круша,сини сливи ;от месните-пуешко, заешко (към осмия месец).Педиатърката  ще те посъветва за жълтъка и кашите с глутен. Важното е при въвеждането на всяка нова храна първия път количеството да е 10-15 гр.

# 4
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 001
Да тиквичките и спанак са много подходящи.Може и някой плод да включиш.

# 5
  • Мнения: 6 713
Тиквички, спанак дадох аз.

# 6
  • Мнения: 1 336
И мен ме интересува този въпрос и аз съм по същия начин като теб - давах оризова безмлечна каша на Милупа, след това пюре от моркови на Гербер и сега давам морков и картоф на Хип.
Малко се чудя как да продължа, защото дребния ака по 2-3 пъти на ден и не ми се дава тиква, защото разхлабва и съвсем ще се оакаме  Simple Smile
Май ще продължа с тиквичка с картоф.
Дребния много не харесва пюретата, яде по малко и се мръщи, така че може и да пробвам да му дам плодово пюре - ябълка или банан, въпреки че не съм въвела всички зеленчуци.
Най-добре започни с морков или картоф (ако ака нормално или често) или тиква (ако се изхожда рядко), пък после детето само ще си покаже.

# 7
  • Мнения: 316
Тиквичка,зелена чушка/печена/,зелен боб,ориз,броколи.

# 8
  • Мнения: 5 940
Въвеждах в такъв ред -картоф, морков, тиква, тиквички, зелена чушка, броколи, пащърнак, спанак....

# 9
  • Мнения: 9 973
Въвеждах в такъв ред -картоф, морков, тиква, тиквички, зелена чушка, броколи, пащърнак, спанак....
да,после домат,червена чушка...

# 10
  • Мнения: 55
Аз продължих с тиквичка,броколи и карфиол като последните две и ги смесвах или с морков, или с тиква иначе не искаше да ги яде.

# 11
  • София
  • Мнения: 12 554
Давах изброените дотук плюс зелен фасул и чушка.

# 12
  • Мнения: 4 433
Давах изброените дотук плюс зелен фасул и чушка.
същото.

# 13
  • Мнения: 498
Момичета, много благодаря, дотук сме на морков, морков+картов. Сега смятам да продължа с тиква, тиква+картов, пащърнак (+морков, картов), тиквички, спанак, броколо, карфиол, чушка, царевица ..... горе-долу някаква такава схема си спретнах. Ако пропуска нещо или някое от изброените (или съм забравила да впиша) са по-щадящи или се дават по-късно казвайте, моля  Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 12 554
С царевицата можеш да почакаш още малко.

Общи условия

Активация на акаунт