Дубровник

  • 1 585
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 284
Момичета, след 2 седмици пътувам натам. Ще ходя и до Будва и Котор на екскурзия. А в самия Дубровник имам 2-3 сводобни дни. Препоръчайте къде непременно да отида в града, вкл. и заведения и някой специалитет Simple Smile
Също искам да ви попитам дали някой се е возил на лодка със стъклено дъно или изобщо корабче, което прави разходки и как са цените общо взето. Ще разгледам целия град за толкова време,  но все пак дайте препоръки, че да не изпусна нещо Flutter

Мерси предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 718
Била съм в Дубровник преди няколко години. Много красиво място, но малко скучно и няма кой знае какво за разглеждане. Има доста острови, до които се пътува с корабче. Иначе в самия Дубровник - старият град. Относно менюто-не си спомням нещо специфично, освен това, че почти не се сервираше еспресо, а предимно турско кафе Mr. Green
Там е място за почивка, за развлечение няма кой знае какво, кафенета и ресторантчета, имена не помня! Пейзажът за сметка на това е прекрасен Peace Приятно изкарване! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 655
Преди доста години ходих по тези места Peace. Наистина пейзажите са страхотни. В Будва си вземахме лодка под наем и ходихме до отстрещното островче да правим шнорхелинг и да поплуваме, но не помня цени/ беше отдавна/. Ние бяхме само един ден в Дубровник и останалите дни на плаж в Будва и основно почивахме. В Будва ми направи впечатление, че хотелите са стари - тип Зл.пясъци по Комунизма, но сега вече може да са реновирани нямам представа. Бяхме с включена закуска и вечеря и си спимням, че беше доста бедно от към избор на ястия и еднообразно ми беше. В Дубровник- Стария град има хубави кафенета и ресторантчета. Приятно изкарване и лек път.
п.с. Ако пътя ви е по край река Лин, много кофти завои има и е неприятно и опастно самото пътуване.

# 3
  • Мнения: 1 893
Ето темата от втора страница с повече информация.
Защо не ползвате търсачката?

# 4
  • Мнения: 1 284
мерси,  момичета Peace

# 5
  • Мнения: 5 228
В някой от дните можете да направите екскурзия извън Дубровник. Близо до Дубровник има мидени ферми. Там е много живописно и има страхотни ресторантчета, разположени на самия бряг, особено ако сте любители на рибните специалитети. Можете да посетите и ботаническата градина, Мали и Велики Стон (те са в една посока и могат да се разгледат наведнъж). Има и интересни острови около Дубровник.

Можеш да разглеждаш програмите на различни туристически агенции, предлагаши екскурзии до Дубровник и да си набележиш места, които да посетиш.

# 6
  • Мнения: 1
Ние също ще пътуваме в посока Будва за 2 седмици през август с колата. От там ще се разходиме до Котор и до Дубровник. Избрахме маршрут през Македония - Охрид - Албания - Шкодер и влизане в Черна гора. Тръгваме на 22 ри август от България и си търсиме компания  Peace

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 483
В стария град на пристанището има хубаво ресторантче и е с нормални цени. Но и аз не си спомням кое колко струва, просто гида ни го препоръча и сме доволни. А кафе също в стария град на централната улица има еспресо но си поръчайте дълго защото нормалното е колкото напръстник. Ние цял следобед разглеждахме крепостните стени а на следващия ден града и смятам, че това време е достатъчно да се разгледа стария град. Ако се сетиш за нещо друго питай.

Общи условия

Активация на акаунт