карате ли колело?

  • 3 061
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Попадайки на тази статия се замислих ... защо и у нас "жена на колело" е явление оспорващо по рядкост халеевата комета ?
Та реших да питам тука Simple Smile

та ... карате ли колело? ... А искате ли да карате ... или карали ли сте някога ... или защо сега не опитате пак  Thinking
Във фитнеса много от вас се потят на някакви тотално измислени уреди затворени в някакви мазета ... а всичко това може да се прави несравнимо по приятно навън.

Колелата вече отдавна не се ограничават до балканче или някой нескопосан китайски таралясник ... вече са красиви, удобни, леки и здрави и границите за карането им отдавна са извън очертанията на асфалта и тротоара. Всъшност у нас е пълно с планини и пътеки перфектни за планинско колоездене ...
Ок, за карането по шосе няма да агитирам, защото то поради някой специфики на родните шофьорски навици спада към доста екстремните спортове.
Та кажете ... 

p.s. ако се чудите "от де па се взе тоя ..." кликнете картинката в подписа" Wink
p.p.s. sorry ако не съм умерил раздела на форума за темата ...  Peace
 

# 1
  • Мнения: 13 623
Като живеех в Германия карах всеки ден. В БГ определено няма условия за това, поне няма в София!

# 2
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
и да и не

една от мечтите ми в детството беше мама, татко и аз - на велопоход... това така и не се сбъдна

затова положих усилия и научих сина си от 3г да кара колело без помощни, а миналото лято ( вече беше на 4) всеки ден бяхме на колелетата - двамата до неговата градина, а аз оттам продължавам за работа.
Сега чакам с нетърпение да се стопли и да се мятаме пак.
Иначе опитваме и в това време като е сухо и недуха събот неделя да си правим по една разходка.
Лошото е че определено няма как да се кара колело освен в парк. По улиците е кошмар, лично мен ме е страх и определено не бих рискувала. Нямаме култура на шофиране. И другия проблем е че няма къде да си оставиш колелото пред сградите - эместата които посещаваш. Или трябва да се оглеждаш за околни дървета пътни знаци и тем подобни .... или да изтърпиш скандала с портиера...

# 3
  • Мнения: 1 645
Нама как да не карам,живея в страната на колелетата Laughing Laughing Laughing
Тук колелетата са повече от  колите,повече от хората.Последното преброяване показва че на глава от населението се падат по две колелета и половина Grinning
Колелото е стил на живот,начин на живот...отнеми колелото на холандец и му отнемаш всичко.
Условита са разбира се на ниво. От малки бебета до старци по на 70-80 години,всички карат.
Как се пулех в началото Shocked
И си виках...ааа не,тва не е за мен ама сега ме виж...карам и си свиркам.
Малкия и до сега (4г.) го возя на седалката отзад...имам и кошница прикрепена на кормилото...и така си ходим на пазар двамката Laughing
Кеф Grinning

# 4
  • Мнения: 0
Крен ме подсеща и за следващия въпрос ... или серия такива  Mr. Green

карат ли децата ви колело?
ако са по големи ще ги пуснете ли да обикалят по горите (евентуално с придружител де Wink ) ?

# 5
  • Мнения: X
Много обичам да карам, само чакам малко да се постопли Simple Smile

# 6
  • Мнения: 98
карам, когато е хубаво времето и съм в настроение  Peace

# 7
  • Мнения: 22 414
Карам колело от малка, но единствено когато си отида на село.
В града ми никога не е имало условия за това, като изключим големият ни парк "Кайлъка", но до там отново трябва да отидеш с кола и вътре натоварено колелото.
Смятам да науча и детето, когато порасне още малко. )))

# 8
  • в града на атомното слънце :)
  • Мнения: 399
Карам всеки ден почти през цялата година, когато времето позволява. За мене колелото е и спорт, и забавление, и удоволствие.

# 9
  • Мнения: 471
да и аз обичам да карам колело .. а внашия град доста хора карат колело ,а и планината е наблизо
перфектни условия ..  Peace

# 10
  • Мнения: 3 622
Живеем близо до Морската градина и при хубаво време със сина ми често караме

# 11
  • Мнения: 2 229
Моя отговор го няма - не мога. Confused

# 12
  • Мнения: 0
a тези, които карате ... пробвайте да натоварите колелата на колата (най добре с подходящ багажник рабира се, но и иначе става) и да идете до някоя гора наблизо и да покарате по горските пътеки ... кефа е още по голям от този в парка  Wink

@Juiciness ...  това се учи Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 229
Еми, пробвала съм, страх ме е. Joy Родителите ми са виновни, че не са ме научили като малка, сега само падам и получавам мускулна треска. Laughing
Иначе ми се струва готино, като изключим, че в София няма много къде да се кара..

# 14
  • Мнения: 3 611
Рядко, защото имам карта за градския транспорт.
 Иначе, когато е хубаво времето, с малкия караме колелета в парка. Добре, че беше майка ми да го научи Simple Smile
В БГ всеки ден си бръмкаше с колелото около блока, докато майка ми си кОпаше в градинката.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт