ЕТО И МОЯТА ПОТРЕСАВАЩА ИСТОРИЯ, КОЯТО ЩЕ СПОДЕЛЯ С ВАС!

  • 10 827
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21

След  лутане 4 години по лекари, най накрая стигнах до точните лекари и точната клиника “НАДЕЖДА “ в гр.София с екип   д-р Стаменов,д-р Персенска и д-р Сигридов, на които страшно много съм благодарна. На 22.05.2008 година направих ИнВитро в гореописаната клиника, при което резултатът беше положителен. Бременността ми беше много тежка, постоянно лежах, на няколко пъти получавах кръвотечение ,от което едното беше доста обилно.  Макар, че живея доста далече от София, бях решила в месеца  по 2 пъти да ходя на преглед в клиниката при д-р Сигридов,  който е невероятен лекар и човек.  И така времето си минаваше и аз трябваше да реша къде да раждам. Много мислих и накрая реших в Майчин дом- София, уж заради добрите професионалисти. Отидох аз на преглед  в Майчин дом бях в 28 седмица-17.11.2008г.,  посрещна ме д-р Манчев, прегледа ме и,  каза че трябва да ме оставят в болницата- много околоплодни води и многобройни контракции. Приеха ме, включиха ми системи за контракциите, на другия ден ми направиха изследвания, които на всички ги правят при постъпване в болницата. Оказа се че имам нисък хемоглобин и белтъка ми е нисък и ми изписаха какво да пия за тях, но за водите не ми направиха никакво изследвания, а корема продължаваше да ми се надува от многото води. След една седмица,понеже бях се притеснила много и казах на д-р Манчев ако може да ме прегледа, и  ето че след известно време ме извика, /  прегледите му са има няма 5 мин., а д-р Сигридов ме преглеждаше от 30 мин. до 2 часа/   оказа се че водите ми са се увеличили още повече.  След 1 седмица ми пуснаха пак изследвания,  но нямаше кой да  погледне резултата от изсл. и чак след още 1 седмица д-р Манчев ги видя и каза че хемоглобина и белтъка са пак ниски. Няколко дни след това д-р Манчев ми вика -какво ще правим с теб трябва май да се изписваме, /той на няколко пъти ми го казваше това/ и аз реших ,че ще ме изписва и си взех вестник с обяви за да си търся квартира, да има къде да отида тъй като не съм от София,а немога да пътувам и той в този момент влиза и ми вика –спокойно стой си тук и аз така престанах да търся квартира,   на другия ден идва и ми казва , че ще ме изписва сега и после ще ме приеме пак на 12.01.09г, тъй като и той излизал в отпуск от 22.12.2008г -12.01.2009г. и аз го попитах, но ако стане с мен нещо може ли да ви  извикам, а той ми отговори -Ех аз да не съм такси , че ще ме викаш, ще стискаш -ми каза той и така ме изписа без да ме прегледа  и без да ми направят никакви изследвания, а аз на няколко пъти му казвах, че имам някакво жълто течение лигаво и той без да ме прегледа каза – слагай си свещички канестен. НЕ ТРЯБВАШЕ ТАКА ДА ПОСТЪПВА, ПРОСТО НЕ ТРЯБВАШЕ ДА МЕ ИЗПИСВА, АЗ ТРЯБВАШЕ ДА СЪМ В БОЛНИЦАТА ПОД НАБЛЮДЕНИЕ. Вече бях навън без подслон, добре че същия ден мъжа ми идваше до София ,за да ме види. Нямаше как трябваше да платим  доста  за хотел, за да сме близко до Майчин дом, но аз бях готова на всичко, през цялата бременност съм мислела така, всичко правих, но .... И ето че това течение не спря и започна да се усилва доста, при което аз след 10 дни от изписването отидох в спешното в Майчин дом и се оказа ,че имам 3 см разкритие и трябва да ме приемат веднага /това течение е било от тапата/. Аз казах , че д- р Манчев ми е лекуващия лекар и му се обадихме, но той отказа да дойде. Качиха ме горе в 14.30 часа на 28.12.08г.и веднага на системи една след друга. Видяха ме на ехограф с бебето всичко беше наред, но контракциите продължаваха. На сутринта към 8.30 ми изкараха бебето мъртво. Откакто ме бяха приели бяха ми направили 2-3 записа на бебето. Да не говорим ,че от 23.00 часа някъде до сутринтта до 6 никой не дойде даже и да пита как съм. Д-р Дяволов и д- р Кръстева бяха нощна смяна, но никой от тях не дойде да ме види нито един път. ДЯВОЛОВ ПРЕЗ ЦЯЛОТО ВРЕМЕ ОБИКАЛЯШЕ 2-3 ЖЕНИ, ЯВНО СА БИЛИ НЕГОВИ ПАЦИЕНТКИ. Вече в 6 .00 сутриннта решиха да ми направят запис, при което акушерката неможа да намери никакви тонове и викна д-р Кръстева, която докара ЕХГ  и показа на акушерката къде са тоновете, но така тоновете ги нямаше там,  след доста търсене в продължение на 30 мин ми  намери някакви тонове и ме накара така да държа, но те ту се появяваха ту изчезваха и аз и казах, но тя ми се усмихна и нищо, а това в последствие се оказа, че били моите тонове, просто пулсът ми е бил доста ускорен, а д-р Кръстева просто изчезна, каза с пренебрежение къде са тоновете  и никаква не се появи. В последствие видяха, че вече имам 5 см. разкритие. Казаха, че ще раждам нормално, но аз им казах, че просто са ми казали ,че немога да родя нормално на 37 г., БЕБЕТО Е С КЪСА ПЪПНА ВРЪВ, с тесен таз и съм инвитро, но те всички ми казаха още от приемането , че нормално мога да родя. Поискаха ми всички изследвания и аз им ги дадох, но след като разбраха, че са правени  при д-р Сигридов  бяха отхвърлени от тях с насмешка и ирония. В 8 часа вече бях със 7 см разкритие. Дойде  на работа д-нт Николов и каза, че нормално ще раждам бях в 33-34 седмица и бебето не било много голямо и лесно щяло да излезне. Пукнаха ми водите и след това видяха, че бебето няма тонове. Следващия удар беше ,когато доцента седна на ЕХГ и явно е видял нещо и като бръкна потече много кръв и по спешност веднага ме вкараха в операционната, вече се бориха за моят живот аз ИЗГУБИХ  1 л КРЪВ , ПРЕЖИВЯВАНЕТО БЕШЕ УЖАСНО, СЛЕД КОЕТО МИ ПРЕЛЯХА 3 БАНКИ С КРЪВ И БЯХ ЦЯЛ ДЕН И ЦЯЛА НАЩ НА ИЗКУСТВЕННО ДИШАНЕ. ТОВА В НИКОЯ БОЛНИЦА ГО НЯМА ДА ОТИДЕШ С 3 СМ. РАЗКРИТИЕ И ЗА 15 ЧАСА ДА ИМАШ НАПРАВЕНИ 2 ЗАПИСА НА БЕБЕТО. УЖАС!Ето това беше моята история за съжаление с много лош край. Това  бебе беше  толкова чакано, толкова гледано през цялата бременност, толкова ми беше трудна бременността, а всичко свърши така ,заради немърливостта,безхаберието и отвратителното отношение, което го има в Майчин дом, а може би ако бях си платила, както бях чула за практиката там щеше да ми бъде обърнато по- голямо внимание и всичко щеше да бъде наред. Един месец бях там и се нагледах на ужасни неща.
МОМИЧЕТА НЕ ХОДЕТЕ  В МАЙЧИН ДОМ! ТОВА НЕ Е БОЛНИЦА, КОЯТО ОТГОВАРЯ КЪМ ЕВРОПА ,КОЯТО СЕ СТРЕМИМ
![/b]

# 1
  • Мнения: 2 422
Просто думи нямамммм ужасссс Shocked направо ????? на къде вървим....

# 2
  • Мнения: 84
Това е повече от вулгарно. Съжалявам. И благодаря, че сподели тази ужасна история. Промяната на ненормалните неща започва с говоренето, колкото и тежко да е това.  Hug

# 3
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Боже мой,съжалявам за случилото се!  Shocked Sad
Ако беше се случило на запад,в друга държава щяха да ги осъдят и да си платят за стореното,но за съжаление тук става въпрос за България... Tired

# 4
  • Мнения: 3 621
Ени съжалявам много ... минала си през ада
ето тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=287106.0 можеш да пишеш за лекарите виновни за твоето нещастие

# 5
 Sad Sad Sad нямам думи просто.
съжелявам за това през което си преминала, но намери сили да се пребориш отново за своето щастие. Hug

# 6
  • Мнения: 93
Съжалявам за всичко преживяно от теб, миличка!  Cry Бъди силна и помни, че щастието ще дойде при вас. Само бъди силна и един ден ще си имате здрави бебенца. От сърце ти го пожелавам.
А на лекарите, които така осакатяват психиката на пациентите си мога да кажа - вие сте брутални свине. Потресена съм  Shocked

# 7
  • Мнения: 487
Думите са излишни! Cry Cry Cry
Съжалявам! Hug Hug Hug

# 8
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160

Ама това е ужасно #2gunfire , с"кола да ги убиеш".    Съжалявам eni. Толкова много си преживяла,аз не бих издържала,може би.    Късмет.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Потресена съм...Няма думи,които да те успокоят,мога само да кажа колко съжалявам.  SadНе мога да си представя как се чувстваш....Прегръщам те!

# 10
  • Мнения: 857
Просто нямам думи да изразя какво почуствах ...  Sad.
Много съжалявам за всичко, което си преживяла.
Не мога да намеря думи...

# 11
  • Мнения: 3 294
Ени , съжалявам за това което си преживяла , останах без думи , как  може да има такива лекари , умът ми не го побира  #2gunfire

# 12
  • Мнения: 356
Еми,съжалявам за всичко това,което се е наложило да преживееш  Cry
 Hug Hug Hug

# 13
  • Мнения: 767
Еми съжелявам много направо съм потресена,просто нямам думи.................
 Hug Hug Hug Hug

# 14
  • Мнения: 196
Това е една ужасна история, не ми се мисли какво си преживяла.  Cry
Страшно е.....безнадежна ситуация и то само защото всички ние които искаме да имаме деца сме в ръцете на такива лекари. Неизбежна е срещата с тях /лекарите/щом искаме да осмислим живота си ...и когато се случи нещо такова, просто никой не може да помогне.
Знам че не мога да ти помогна с думи, но ....бори се! Иако това ще те успокои искам да ти кажа че имам позната, която на 42 години забременя с близнаци....има надежда и за нас.
Вярвай ще държими и ние в ръце своите деца, ще ги гледаме как растат и това щастие ще заличи страшните мигове. Hug  love001

Общи условия

Активация на акаунт