Кога за последно подадохте ръка.....

  • 3 028
  • 75
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15 619
Кога за последно подадохте ръка на някого, ей така неочаквано и за вас самите, импулсивно, за да помогнете?
Не питам за крупни суми, дарения и велики дела.
А за малките жестове към познати и непознати, които вливат живителни сили и у даващия, и у вземащия.
Или сте били свидетел на такава случка...
 

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 11:22 от luna

# 1
  • Мнения: 3 634
Позволих на майка с дете да ме предреди на опашката при лекаря. Като си направя сметката, че мен са ме пуснали само веднъж за 2 години майчинство... явно съм извършила велико дело за сегашните времена. Някога го правехме без дори да се замислим...

# 2
  • Мнения: 2 448
Викала съм на непознат човек такси от мобилния си.
Иначе за приятели и близки е съвсем различно това,което правя.

# 3
  • Мнения: 15 619
Имам предвид да дадете, без да са ви поискали.....въпреки, че и другото се брои....

# 4
  • Мнения: 2 448
Това е без да ми го поискат, жената ме спря и попита за един адрес да я упътя и понеже беше далеч и направо и викнах таксито.   Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 196
Преди малко. Върнах на един човек портмонето и ключовете, което си забрави на касата в общината.

# 6
  • Мнения: 1 470
Онзи ден преведох една баба през оживено кръстовище,на пешеходна пътека...То си беше цяло геройство Winkмежду огромните джипове,и техните мощни клаксони...

Но и на мен ми помогна една съседка тези дни,за което съм и много благодарна!!!  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 395
Имам един стар навик.Всеки ден да давам пари по един път т.е. на просяк, уличен музикант , или някой в нужда (по рядко,че вече не им вярвам).
Подавам ръка всеки път щем видя,че някой има нужда от нея.
Ежедневно пазарувам на моята комшийка която е възрастна жена, трудно подвижна и сама и се моля,когато аз стана на нейните години  някой да може да ми поддаде ръка.

# 8
  • Мнения: 4 195
Преди малко. Върнах на един човек портмонето и ключовете, което си забрави на касата в общината.
Ти тези дни заслужаваш медал, предвид една друга тема, пусната от теб.

# 9
  • Мнения: 2 196
Ти тези дни заслужаваш медал, предвид една друга тема, пусната от теб.

Медалът е за друго момиче, със същият ник. Wink

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Вчера сутринта, в автобуса, вдигнах права една лелка с настояването да отстъпи място на бременна жена с малко дете.
Нищо и никакъв жест е, но побеснявам като гледам как всички извръщат глава и се правят на невиждащи. Оскотяхме и ослепяхме. Що за хора сме, се питам напоследък!?!?

# 11
  • Мнения: 35 892
днес последно, но предпочитам да запазя за себе си какво съм направила - част от красотата на тези жестове е в това да не се биеш в гърдите какво си напаравил Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 395
днес последно, но предпочитам да запазя за себе си какво съм направила - част от красотата на тези жестове е в това да не се биеш в гърдите какво си напаравил Simple Smile

  bouquet

# 13
  • Мнения: 3 634
днес последно, но предпочитам да запазя за себе си какво съм направила - част от красотата на тези жестове е в това да не се биеш в гърдите какво си напаравил Simple Smile

Принципно да, но в случая приемам темата като справка в кои отношения е оскотял народа.

# 14
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 643
Онзи ден, като взимах детето от детска, на излизане пред портата, видях една жена, която гледаше много тъжно.
Оказа се, че търси старчески дом, до който е ходила, ама абсолютно не знае как да се ориентира, за да го намери.
Понеже и аз не го знам, след като я натоварих без замисляне на колата, се повъртяхме доста из Драгалевци, докато разберем къде е.
Казах и, че не трябва да плаче за такива работи, защото вярвам, че дори да не бях аз, някой ще й подаде ръка.

Пак ли почнахте с това биене в гърдите?
Темата не е затова!
И да, ще се бия в гърдите, щом за някои на това прилича, пък а дано на някой, който не му е присъщо това, което аз правя, го направи от желание и той да има за какво да се бие в гърдите!

И тези жестове нямат нищо обща с красотата, а с добротата,
и ако някой може да се научи на нея, не е зле да попрочете, какво може да свърши, щом не му идва отвътре.

Общи условия

Активация на акаунт