относно кражба

  • 5 049
  • 44
  •   1
Отговори
Здравейте !Имам един малко смущаващ въпрос!Не се отнася за мен ,а за моя колежка/която уважавам/
Преди няколко дни е пазарувал с детенцето си в Кауфланд ,но едновременно с това си била сложила в чантата разни неща на стойност около 100лв!
На излизане  са я привикали в една стаичка и тя си признала и извадила съдържанието.Много глупаво и срамно за нея.Не е такъв човек.-Не знам какво е превъртяла в този момент,но както и да е .Викат полиция и пише обяснение !Там са и казали ,че ще и направят акт,понеже и е за първи път,не е осъждана или обвинявана до този момент.
Но не знае за глобата в какъв размер ще бъде?
Знае ли някой какво следва от тук нататък?
Моля помогнете,че не е на себе си това момиче!
Благодаря ! Hug

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ами явно не е на себе си,щом си е напълнила чантата с покупки,които не е имала намерение да плати.Нищо няма да последва ще си плати акта и по живо по здраво.

# 2
А знаете ли горе-долу на каква стойност е акта?

# 3
  • София
  • Мнения: 395
А знаете ли горе-долу на каква стойност е акта?

Кой ще го плаща,че си така разтревожена

# 4
Ами предполагам тя,или мъжа й,но не са с големи финансови възможности и затова питам,понеже е доста притеснена за това!

# 5
  • София
  • Мнения: 395
Не съм сигурна ,но глобата е равна на стойноста на покупките

# 6
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Не съм сигурна ,но глобата е равна на стойноста на покупките

не беше ли в троен размер?  Rolling Eyes

Леле лелеее....да краде с детенцето си, страхотен пример!  ooooh!

# 7
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

не беше ли в троен размер?  Rolling Eyes



Познат работещ в Била ми бе споменавал че при тях е в двоен размер

Кофти работа  ooooh!  на дали от хубав живот го е направила  Rolling Eyes  но не я оправдавам

# 8

не беше ли в троен размер?  Rolling Eyes



Познат работещ в Била ми бе споменавал че при тях е в двоен размер

Кофти работа  ooooh!  на дали от хубав живот го е направила  Rolling Eyes  но не я оправдавам

И аз не я оправдавам!Но от 2 год я познавам и е свестен човек!Винаги е помагала на всички е била отзивчива.И преди 2 дни ми проплака на рамото,какво е направила!
Те са и поискали да заплати в троен размер там,но тя е нямала и тогава са извикали полиция.
От там не са и казали на каква стойност е акта и тя е доста изплашена.

# 9
  • Мнения: 142
Работила съм в супермаркет в Пловдив и при открадната стока(стоки) се заплащаше в троен размер взетото, а ако се повтори (имало е и такива случаи) се моли най-учтиво клиента да не посещава повече магазина. Имаше майка и дъщеря, които 3 пъти ги бяха хващали със скъпи парфюми в дамските чанти ( по няколко броя). Бяха помолени да не се връщат отново и оттогава не са стъпвали

# 10
  • София
  • Мнения: 958
Помогнете й - разговори, внимание, има ли нужда от заем ако е много финансово притеснена, осъзнава ли, че кражбата не е изход, обговорете чувствата, последиците......

Не оставяйте нещата така ако сте й близка....С плащането на глобата проблемът не се решава....

# 11
  • Мнения: 487
Помогнете й - разговори, внимание, има ли нужда от заем ако е много финансово притеснена, осъзнава ли, че кражбата не е изход, обговорете чувствата, последиците......

Не оставяйте нещата така ако сте й близка....С плащането на глобата проблемът не се решава....

Принципно съм съгласна с теб, но зависи какво е откраднала и защо, приемам за оправдание да откраднеш пакет сиренце например, ако не можеш да си го позволиш, а примерно детенце плаче, че е гладно. Разбира се, че не е този начинът да си изхраним децата, но човек по някой път е безпомощен.

# 12
  • Мнения: 6 155
Глобата е от 100 до 300лв.

# 13
БЛАГОДАРЯ ВИ МОМИЧЕТА! Hug  bouquet
В понеделник ще се видя с нея и доста ще разговаряме.Много ми е жалко,че това се случва и със свестни хора!Искам да и помогна да излезе от тази дупка!Много е объркана и изплашена.
А знае ли някой дали се прави досие или само акт,като след плащането името и не фигурира в черните списъци?

# 14
  • София
  • Мнения: 708
Възможно ли е да има психчески проблем? Клептомания? Това все пак си е болест... Поговори с нея наистина и ако трябва да търси помощ.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт