Еднообразно хранене- проблем ли е?

  • 2 340
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
Привет мамчета,

Моята принцеска почти на 7 месеца, яде едно и също, не че аз не и предлагам разнообразие, но тя отказва.
Яде предимно, пюренца с тиква, картоф, моркоф и телешко или пилешко. Когато съм слагала жълтък в зеленчуковото пюре- отказва.
От кашите яде единствено бисквита с банан на Слънчо, другите ги плюе, плодови пюрета също плюе, а от соковете единствено ябълка с грозде.
Но, така разнообразието е никакво и се притеснявам, а педиатъра като го питам ми отговаря: "Ми има си предпочитания детето?"
Два вида пюре, един вид каша и един вид сок?!
А съм купувала какво ли не, после изхвърлям, готвила съм и аз и него не харесва.
Яде само на Хип пюретата  и сока, и каша Слънчо?!

Дали получава всички необходими минерали и микроелементи така newsm78

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 351
а ам/кърма пие ли?

# 2
  • Мнения: 80

Е, да, разбира се пие АМ,до скоро и кърма, но ми спря и сега сме сутрин и вечер на АМ, а обяд-пюре, следобяд-каша.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Не мисля,че е проблем.Основната храна на бебетата до 1г е млякото и млечните.Понякога децата/бебетата/ си имат и такива периоди и да речем след 2-3 седмици огладняват и за друг вид храна.

# 4
  • Мнения: 80
Ох,поне млякото го пие с охота, че и АМ не щеше докато имах кърма, но като намаля и пропи, нямаше начин.

# 5
  • Мнения: 27 524
Щом пие мляко, няма проблем, сега то е най-важното все още  Peace
За бебе на 6 месеца доста неща си въвела, намали малко темпото  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 80
Щом пие мляко, няма проблем, сега то е най-важното все още  Peace
За бебе на 6 месеца доста неща си въвела, намали малко темпото  Simple Smile

Доста неща?!  Моят педиатър ми казва да дам и попара и сирене, масло, но аз още не смея, че е малка. Казва ми за нишесте, гриз и т.н. и аз затова се притеснявам, че тя хапва 3-4 неща само /картоф+тиква, зеленчуци+телешко, каша и сок/?!

# 7
  • Мнения: 27 524
Ами добре е до 6-ти месец бебето да е само на мляко. След това захранване.
Педиатърът ти е в грешка  Peace
За мен е рано за месо, за сирене, за яйце... Сокът също е излишен  Peace

# 8
  • Мнения: 46 437
Не мисля,че е проблем.Основната храна на бебетата до 1г е млякото и млечните ...

Така е Peace
На тази възраст освен плодови и зеленчукови пюрета, друго не е нужно. Сок пък - абсурд Tired

# 9
  • Мнения: 3 993
kruseto, не се притеснявай, че яде еднообразна храна. Набавя си всички необходими минерали и микроелементи, само АМ да пие - пак ще си ги набавя от него.  Simple Smile  Споделям казаното от  margo71 - бебетата имат такива периоди, ще "огладнее" и за други храни, когато тези настоящите й омръзнат.
Блонди, бебето не е на 6 месеца, а почти на 7:
Моята принцеска почти на 7 месеца...
За бебе на 7 месеца не е рано за месо и жълтък - и двете се въвеждат след 6-ия месец. Също така, захранване, принципно, след 4-ия месец е окей, според всички педиатрични школи е между 4-ия и 6-ия месец. Очевидно е, че kruseto не е захранила на 6 месеца, ако беше така, няма как за 1 месец да е въвела всички храни, които казва. Защо е избрала ранно захранване, няма смисъл да питаме вече.  Laughing Но е нормално да се въведе месо около 2 месеца по-късно след началото на захранването, т.е. около 6-ия месец при ранно захранване, жълтък преди или след месото (по избор).
В този ред на мисли, kruseto, не се притеснявай относно темповете на въвеждане на нови храни, нито си закъсняла, нито си избързала.  Peace И аз действам избирателно спрямо препоръките на педиатърката ни.  Wink

# 10
  • Мнения: 46 437
...
За бебе на 7 месеца не е рано за месо и жълтък - и двете се въвеждат след 6-ия месец ...

При попложение, че препоръчваното захранване е след 6 месец, няма как зз 1 ден да си въвел всичко и да опреш до месо и яйце.

П.П. Месото дъщеря ми започна на 9 м., яйцето на 1г. и7м.

# 11
  • Мнения: 2 100
И според мен доста бързаш със захранването. По полека Simple Smile И не мисля, че менюто на детето е еднообразно. Както са ти казали, основното на тази възраст трябва да е АМ  Peace

# 12
  • Мнения: 9 973
не е еднообразно менюто

# 13
  • Варна
  • Мнения: 3 953
И на мен не ми се вижда еднообразно менюто за тази възраст.

# 14
  • Мнения: 3 993
...
За бебе на 7 месеца не е рано за месо и жълтък - и двете се въвеждат след 6-ия месец ...
При попложение, че препоръчваното захранване е след 6 месец, няма как зз 1 ден да си въвел всичко и да опреш до месо и яйце.
П.П. Месото дъщеря ми започна на 9 м., яйцето на 1г. и7м.
Препоръчваното захранване е в интервала 4-ти - 6-и месец. След като нейното дете е на почти 7 месеца и вече яде храните, които е изброила, е излишно да й обясняваш, че е трябвало да захрани след 6-и месец. Тя вече е захранила рано. И за месото, и за жълтъка (не цяло яйце) напоследък се препоръчва по-рано въвеждане - Косе Босе непрекъснато пише тук във форума за актуалните педиатрични препоръки. Нещата се променят.  Simple Smile Авторката на темата не пита кога е трябвало да захрани, а пита относно разнообразието на менюто на детето на 7 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт