за акта за раждане

  • 1 288
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Здравейте мамчета,искам да попитам като си взимам акта за раждане трябва да си извадя документ за родствена връзка,въпроса ми е той плащали се

# 1
  • Мнения: 4 187
Да, 5лв ! Поне така беше при нас!

# 2
  • Мнения: 566
да плаща се при нас е 3,30 лв.(обикновенна поръчка за 3 дни)а експресната е 6.30 (за един ден),само  незнам дали навсякъде цените са еднакви.

# 3
  • Мнения: 267
Да плаща се ,но колко беше нямам спомен

# 4
  • Мнения: 1 558
Май,че се плащаше newsm78.Не са еднакви цените,това са местни такси и се определят от съответната община Peace

# 5
  • Мнения: 2 110
Плаща се ,цената е около 5-6 лв. ,ако няма промяна .

# 6
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Че се плаща-плаща се.Само, че на мен ми взеха само 1 лев-това в Плевен.Но на мен това удостоверение за родствени връзки не ми трябваше при вземането на акта за раждане, а при подаването на докуметите за еднократната помощ от социалните.За акта за раждане не са ми вземали нищо-него си го взехме от община Триадица в София.

# 7
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да, 5лв ! Поне така беше при нас!
Peace

# 8
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 852
Плаща се, зависи от бързината на издаването. Експресното, т.е. веднага, струваше май десетина лева. Иначе стандартно го издават за една седмица.Нямам представа защо е така, след като просто принтират една страница от компютъра им.

# 9
  • Мнения: 9 814
Местните данъци и такси са различни в различните общини.
Така че сумата за тази услуга варира, но задължително се заплаща.

# 10
  • Мнения: 2 867
Така е - аз платих 4 лв.

# 11
  • Мнения: 222
никъде не ми е трябвал този документ.нито да си взема акта нито за еднократната помощ.знам само че ако нямате брак с мъжа ти трябва да сте заедно при получаването на акта за раждане.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 801
Аз пък не разбрах какъв е този документ за родствена връзка  newsm78

# 13
  • Мнения: 583
никъде не ми е трябвал този документ.

 На мен също не ме е бил необходим този документ.

Цитат
знам само че ако нямате брак с мъжа ти трябва да сте заедно при получаването на акта за раждане.

 Не е вярно, или поне не във всички Общини.

# 14
  • GYM
  • Мнения: 814
Аз пък не разбрах какъв е този документ за родствена връзка  newsm78
И аз за пръв път чувам. Може ли да обясните малко- какво представлява и за какво служи?

Общи условия

Активация на акаунт